Γενικά

«Χάλκινος» στο Οράν ο Τεληκώστογλου

Το δεύτερο χάλκινο μετάλλιο για την Ελλάδα στο ταεκβοντό στους Μεσογειακούς Αγώνες της Αλγερίας κατέκτησε τη Δευτέρα ο Απόστολος Τεληκώστογλου.

«Χάλκινος» στους Μεσογειακούς Αγώνες του Οράν ο Απόστολος Τεληκώστογλου. Ο πρωταθλητής του ταεκβοντό κατέκτησε την τρίτη θέση στα 80 κιλά και χάρισε το δεύτερο μετάλλιο στη χώρα μας στο άθλημα στη φετινή διοργάνωση μετά από αυτό του Κώστα Χαμαλίδη την Κυριακή στα 68 κιλά.

Ο Τεληκώστογλου νίκησε τον Σέρβο Στέφαν Σάκοφ με 5-1 και πήρε απευθείας το χάλκινο μετάλλιο. Στον ημιτελικό, ο Έλληνας πρωταθλητής έχασε 1-13 από τον Ισπανό Κουεσάντα Μπαρέρα.