Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Απόλλωνα με τον Πανιώνιο για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα απέναντι στον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
16:51
Κρίσιμη αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες που θέλουν να απομακρυνθούν από την «επικίνδυνη» ζώνη της βαθμολογίας.
16:57
Από τη μία η «Ελαφρά Ταξιαρχία», που προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα απέναντι στον Παναιτωλικό, θέλει να ξεκινήσει με νίκη μία δύσκολη σειρά αγώνων που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή της στη Σούπερ Λίγκα.
16:57
Από την άλλη, οι «κυανέρυθροι», στο ντεμπούτο του Νίκου Αναστόπουλου στον πάγκο, θέλουν να παραμείνουν σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων έπειτα από τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στον ΠΑΣ στη Νέα Σμύρνη.
16:58
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
16:58
Απόλλων (Λόρι Σάντσεζ): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Αλβάρεζ, Κανακούδης, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Μίνγκας, Πετρόπουλος, Ντάλμπεργκ Στον πάγκο: Γουμαγιάς, Χατζηζήσης, Σόντερμπεργκ, Κόρμπος, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα, Γκουέλα
16:58
Πανιώνιος (Νίκος Αναστόπουλος): Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Κούρος, Ντούνης, Λαμπρόπουλος, Γιάννου, Κολοβός, Παντίδος, Μητρόπουλος, Λάζνικ Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Πάνος, Κωτσαλάς, Μπούζας, Παναγιωτούδης, Ζαχαράκης, Σταυροθανασόπουλος
16:59
Διαιτητής: Α. Αμπάρκιολης Bοηθοί: Ι. Σίπκας και Β. Καραβασίλης
16:59
Αρκετός κόσμος μέχρι στιγμής στο γήπεδο της Ριζούπολης.
17:11
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
17:17
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
17:24
6΄ Πρώτη φάση στο ματς για τον Πανιώνιο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάσνικ, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Τζόρβα.
17:28
11' Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη.
17:33
16' Γκολ, 1-0, ο Απόλλων ανοίγει το σκορ με τον Άμπροουζ.
17:34
Άστοχη έξοδος του Ανέστη η μπάλα φτάνει στα πόδια του Άμπροουζ, ο οποίος με σουτ τη στέλνει στην εστία των φιλοξενούμενων.
17:43
25' Ελέγχει πλήρως το ματς η ομάδα του Λόρι Σάντσεζ, που ψάχνει το δεύτερο γκολ.
17:49
31' ΓΚΟΛ, 1-1, ισοφαρίζει για τον Πανιώνιο ο Λάζνικ.
17:50
Όμορφη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Αυστριακός βγήκε τετ-α-τετ με τον Τζόρβα και τον νίκησε με ωραίο πλασέ.
17:54
37' Πέναλτι για τον Πανιώνιο.
17:55
Ο Αμπάρκιολης καταλογίζει πέναλτι για σπρώξιμο του Κανακούδη στον Ντούνη.
17:55
38' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Πανιώνιος παίρνει προβάδισμα με τον Λάζνικ.
18:00
42' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Αργυρόπουλος πέρασε ο Φαρινόλα.
18:01
44' Δοκάρι για τον Απόλλωνα! Αναστάτωση στην άμυνα του Πανιώνιου, ο Άμπροουζ σουτάρει από πλάγια θέση και η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι.
18:04
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
18:05
Ο Πανιώνιος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, από το τέρμα του Άμπροουζ, προηγείται του Απόλλωνα με σκορ 2-1 χάρη στα τέρματα του Λάζνικ (31' και 38').
18:23
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:24
46' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Κανακούδη πέρασε ο Τσιλιγκίρης.
18:28
49' Καλή στιγμή για τον Απόλλων. Γύρισμα του Τσιλιγκίρη ο Ντάλμπεργκ με προβολή στέλνει τη μπάλα άουτ.
18:31
52' Μακρινό σουτ του Λάζνικ, η μπάλα φεύγει άουτ.
18:31
52' Κίτρινη κάρτα στον Κούρο.
18:33
54' Καλή φάση για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Φαρινόλα από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ανέστη.
18:46
65' Κεφαλιά του Πετρόπουλου από τη μικρή περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ανέστης.
18:55
75' Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Άμπροουζ πέρασε ο Σόντερμπεργκ.
18:58
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Μεγάλη απόκρουση του Ανέστη σε κοντινή κεφαλιά του Πετρόπουλου.
19:05
85' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Λάζνικ πέρασε ο Ζαχαράκης.
19:08
89' Ασφυκτική πίεση από τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά.
19:12
90+3' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ντούνη πέρασε ο Πάνος.
19:14
Τέλος της αναμέτρησης!
19:15
Μεγάλη νίκη του Πανιώνιου στη Ριζούπολη με σκορ 2-1 απέναντι στον Απόλλωνα
19:15
Ο Στεφάν Λάζνικ με δύο τέρματα στο 31' και στο 38' έκανε την ανατροπή για την ομάδα του Αναστόπουλου, που είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από το τέρμα του Άμπροουζ στο 16'.