ΠΑΟΚ-Εργοτέλης

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Εργοτέλη για την εξ' αναβολής 26η αγωνιστική.

17:10
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Εργοτέλη.
17:10
Ντεμπούτο Γεωργιάδη στον πάγκο του ΠΑΟΚ, μετά την απομάκρυνση του Αναστασιάδη.
17:11
Οι Θεσσαλονικείς προέρχονται από την ισοπαλία με τον Αστέρα Τρίπολης, έχουν χάσει πολύ έδαφος και δεν θέλουν να την πατήσουν απ' τους Κρητικούς που ναι μεν καίγονται για βαθμούς, ωστόσο πάνε με πολλές απουσίες στην Τούμπα.
17:13
ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατς, Ρικάρντο Κόστα, Βίτορ, Τζιόλης, Νομπόα, Γκολάσα, Περέιρα, Μακ, Αθανασιάδης
17:13
Εργοτέλης: Καβουσάκης, Πίτσος, Τζανακάκης, Γκοργκς, Γκέντσογλου, Λουβιόν, Χαντί, Μπόε, Ουλά, Χαλκιαδάκης, Ολαϊτάν
17:13
Στον πάγκο του Δικεφάλου: Γιακουμής, Κωνσταντινίδης, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Παπαγιαννόπουλος, Κουλούρης, Παπαδόπουλος
17:13
Στον πάγκο των Κρητικών: Δερμιτζάκης, Σολάρι, Ρέντζας, Καλέ, Κοζορώνης, Φιντέλεφ, Τζιλάς
17:15
Σέντρα στο ματς
17:17
2' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
17:18
Ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ, με τον Περέιρα να γυρνάει για τον Γκολάσα, αυτός να στρώνει στον Μακ, αλλά η βολίδα του Σλοβάκου απ' την περιοχή σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Εργοτέλη.
17:20
5' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!
17:20
Ωραία κίνηση του Νομπόα που περνάει 2-3 αντιπάλους, η μπάλα φτάνει στον Γκολάσα που κάνει το γύρισμα, αλλά ουσιαστικά προ κενής εστίας στο δεύτερο δοκάρι, ο Αθανασιάδης σημαδεύει άουτ!
17:28
«Σκλήρυνε» πίσω ο Εργοτέλης που έκοψε τον αέρα με τον οποίο ξεκίνησε τον αγώνα ο ΠΑΟΚ.
17:33
Συνεχώς στην επίθεση ο ΠΑΟΚ που κάνει λάθη τελευταία στις πάσες του.
17:36
Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, έχει ισορροπήσει κάπως ο Εργοτέλης, παραμένει το 0-0 στην Τούμπα.
17:42
27' Ωραία σέντρα του Περέιρα, η κεφαλιά απ' τον Ρικάρντο Κόστα, αλλά υπό πίεση ο Πορτογάλος δεν μπορεί να βρει στόχο.
17:45
Συνεχίζεται η πίεση με διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
17:47
32' Εκτέλεση φάουλ για τον ΠΑΟΚ, γυριστή κεφαλιά του Ρικάρντο Κόστα στο πρώτο δοκάρι, φεύγει παράλληλα πλάγιο η μπάλα.
17:50
34' Πρώτη δυνατότητα για τον Εργοτέλη να απειλήσει, αλλά το φάουλ του Χαντί έφυγε άουτ.
17:57
42' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντινίδη αντί του Ρατς.
17:58
Ουσιαστικά μετά το δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ δεν έχει κάνει άλλη κλασική ευκαιρία, μην μπορώντας πλέον να δημιουργήσει όσο περνάει η ώρα.
17:59
44' Εν κινήσει σουτ του Νομπόα λίγο έξω απ' την περιοχή, φεύγει άουτ η μπάλα.
18:01
Ημίχρονο στην Τούμπα. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να 'χει σαφή υπεροχή, αλλά ουσιαστικά μία «καλή» στιγμή μετά το 10'...
18:20
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
18:23
48' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ, ο Περέιρα πιάνει ωραία την κεφαλιά, αλλά με υπερένταση στο "Γ" ο Καβουσάκης διώχνει σε κόρνερ και αρνείται το γκολ.
18:26
Βγήκαν στον αιφνιδιασμό οι παίκτες του Εργοτέλη, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν σοβαρά.
18:31
56' Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη, με τον Τζανακάκη να μπαίνει στην περιοχή απ' τα δεξιά, να σουτάρει από πλάγια θέση και τον Ιτάνζ να λέει όχι στην κλειστή του γωνία.
18:35
Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα. Θέλει, αλλά δεν μπορεί για την ώρα ο ΠΑΟΚ. Ανεβασμένος ο Εργοτέλης.
18:40
66' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ
18:43
Ο Περέιρα μπήκε στην περιοχή έκανε το γύρισμα για τον Αθανασιάδη, εκεί αυτός «μπλέχτηκε» με τον Τζανακάκη με την μπάλα να μην περνάει την γραμμή.
18:43
Ανέβασε την πίεσή του ξανά ο ΠΑΟΚ. Στο μεταξύ ο Τζίλας μπήκε αντί του Ολαϊτάν στον αγώνα.
18:46
Πολύ δύσκολη πραγματικά η μεγάλη φάση προηγούμενως για τον ΠΑΟΚ. Ακόμα και στα ριπλέι δεν μπορεί να φανεί αν η μπάλα πέρασε ή όχι.
18:47
70' Από μια αλλαγή για τις δύο ομάδες. Παπαδόπουλος αντί Περέιρα για τον ΠΑΟΚ και Καλέ αντί Χαντί για τον Εργοτέλη.
18:49
74' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για μαρκάρισμα από πίσω.
18:50
76' Κίτρινη κάρτα στον Γκοργκς.
18:52
78' Νέα κίτρινη κάρτα, για τον Σκόνδρα αυτή τη φορά.
18:53
Διακοπή στο ματς, σφαδάζει στο χορτάρι ο Ρικάρντο Κόστα που χτύπησε.
18:55
80' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπαγιαννόπουλος μπαίνει αντί του τραυματία Ρικάρντο Κόστα.
18:56
82' Τελευταία στιγμή κόβει την κάθετη μπαλιά ο Σκόνδρας και αποτρέπει τον αντίπαλό του να βγει τετ-α-τετ με τον Ιτάνζ.
18:57
83' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
18:58
Ο Κωνσταντινίδης σεντράρει ωραία στην περιοχή του Εργοτέλη, ο Παπαδόπουλος στοπάρει την μπάλα και με όμορφο τελείωμα από κοντά, γράφει το 1-0 που δείχνει να λυτρώνει τον ΠΑΟΚ.
19:02
88' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Σολάρι παίρνει τη θέση του Γκέντσογλου.
19:03
Φωνάζει για πέναλτι ο Αθανασιάδης, αλλά δεν υπάρχει παράβαση.
19:03
89' Μπλοκάρει εύκολα ο Καβουσάκης την εκτέλεση φάουλ του Νομπόα.
19:06
91' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε κοντινό πλασέ προ κενής εστίας του Παπαδόπουλου!
19:07
Στην εξέλιξη της φάσης ο Αθανασιάδης σκόραρε, αλλά δεν μέτρησε λόγω επιθετικού φάουλ.
19:08
Λήξη του αγώνα. Νίκη 1-0 για τον ΠΑΟΚ απέναντι στον Εργοτέλη με σκόρερ τον Παπαδόπουλο.