Παναιτωλικός-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Λεβαδειακό.

17:09
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναιτωλικού με τον Λεβαδειακό.
17:12
Οι Αγρινιώτες είναι στο -1 απ' την πεντάδα και συνεχίζουν την μάχη για την είσοδό τους στα πλέι οφ.
17:13
Πάντως η ομάδα του Χάβου φαίνεται να κάνει μια... κοιλιά, έχοντας τέσσερα ματς χωρίς νίκη (2 ήττες, 2 ισοπαλίες).
17:15
Από την άλλη, οι Βοιωτοί προέρχονται από τρεις σερί νίκες (αν υπολογίσουμε και το άνευ αγώνα με τη Νίκη Βόλου).
17:16
Σέντρα στο ματς
17:16
Παναιτωλικός: Ράφαελ, Κουτρομάνος, Κούσας, Μπεχαράνο, Ρουσκουγιέδα, Θεοδωρίδης, Μαλεζάς, Μορένο, Σκαραμοτσίνο, Μαρτίνες, Φωτάκης
17:16
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Τόμας, Πίντερ, Μάντζιος, Κώτσιος, Πελέ, Γιακουμάκης, Στάθης, Μιλοσάβλιεφ, Μιλιάζες, Πουλίδο
17:22
Τίποτα αξιοσημείωτο ακόμα για την ώρα, με τον Παναιτωλικό ελαφρώς πιο κινητικό.
17:25
9' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς! Από πλάγια θέση ο Πουλίδο -που είχε ξεχαστεί- που σουτάρει, με τον Ράφαελ να 'χει κλείσει τη γωνία το και να λέει όχι!
17:31
Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο, έχει ισορροπήσει το ματς ο Λεβαδειακός.
17:33
17' Κεφαλιά του Κώτσιου μετά από εκτέλεση κόρνερ, φεύγει άουτ η μπάλα.
17:38
22' Μακρινή εκτέλεση του Πελέ, αλλά είναι συρτό και αδύναμο το σουτ, μην ανησυχώντας τον Ράφαελ.
17:40
25' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
17:41
Φοβερή ενέργεια του Μαρτίνες, βγάζει φάτσα με το γκολ τον Μορένο, αλλά ο τελευταίος απ' το 1 μέτρο δεν μπορεί να την σπρώξει στα δίχτυα. Την βρήκε με το... καλάμι και κατάφερε(;) να την στείλει άουτ!
17:43
27' Σουτ του Ρουσκουγιέδα μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα είχε κατεύθυνση για την εστία, αλλά κόντραρε και μάζεψε ο Σηφάκης.
17:47
31' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό
17:48
Βγήκε η διαγώνια κάθετη μπαλιά για τον Ρουσκουγιέδα, αυτός βρέθηκε απέναντι απ' τον Σηφάκη σε πλάγια θέση, αλλά ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού το βγάζει και διατηρεί το 0-0!
17:49
34' Ξανά ο Σηφάκης στη γωνία του βγάζει το ευθύβολο σουτ του Θεοδωρίδη!
17:50
34' Μακρινό σουτ του Φωτάκη, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα.
17:52
Μετά το 25' ο Παναιτωλικός παίζει σχεδόν μονότερμα και πιέζει στο φουλ τον Λεβαδειακό.
17:54
38' Γυριστό του Τομάς μέσα απ' την περιοχή του Παναιτωλικού, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
18:02
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Στο 0-0 οι δύο ομάδες.
18:21
Έναρξη του δεύτερου μέρους.
18:25
Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.
18:28
53' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Βγαίνει ο Πίντερ, μπαίνει ο Ζίτο.
18:30
55' Κίτρινη κάρτα στον Σκαραμοτσίνο
18:31
56' Μέσα ο Μύγας, έξω ο Θεοδωρίδης για τον Παναιτωλικό.
18:33
Δεν υπάρχει κάποια καλή φάση στο δεύτερο μέρος.
18:34
59' Σουτ με την μία του Μύγα, φεύγει απελπιστικά άουτ η μπάλα.
18:37
62' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο.
18:41
66' Νέα αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λαζάρ μπαίνει αντί του Ρουσκουγιέδα.
18:46
Κακό το δεύτερο μέρος, δεν υπάρχουν φάσεις. Πάντα στο 0-0 στο Αγρίνιο.
18:47
72' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
18:48
Στον ύπνο η άμυνα του Παναιτωλικού μετά τον αιφνιδιασμό του Λεβαδειακού, ο Γιακουμάκης έκανε ωραία ενέργεια, ξεπερνώντας τον Κουτρομάνο και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος προ κενής εστία έγραψε το 0-1!
18:51
76' Μέσα ο Άλβες, έξω ο Φωτάκης. Όλα για όλα απ' τον Χάβο πλέον.
18:52
Έξυπνη εκτέλεση φάουλ στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού, αλλά ο... συναγερμός πέρασε δίχως να απειληθεί πραγματικά η εστία του Παναιτωλικού.
18:54
79' Βγαίνει ο σκόρερ του Λεβαδειακού, Μιλοσάβλιεφ και μπαίνει ο Τριποτσέρης.
18:58
Δεν δείχνει να μπορεί ο Παναιτωλικός να αλλάξει την ροή της αναμέτρησης...
18:59
84' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.
19:02
87' Κίτρινη κάρτα σε Κώτσιο και Μπεχαράνο.
19:07
91' Κατίδης μέσα για τον Λεβαδειακό. Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, πάντα στο 0-1.
19:10
95' Κάρτα στον Σηφάκη για καθυστερήσεις.
19:11
Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό απέναντι στον (κακός στο δεύτερο μέρος) Παναιτωλικό με σκορ 1-0. Στο +6 απ' τον υποβιβασμό πλέον οι Βοιωτοί, νέο χαμένο έδαφος για τα καναρίνια για τα πλέι οφ (πέμπτο ματς χωρίς νίκη).