Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός 0-3

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr τον πρώτο ημιτελικό Κυπέλλου ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και Ολυμπιακός στη Ριζούπολη. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:34
Γεια χαρά. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Απόλλωνας Σμύρνης-Ολυμπιακός.
18:35
Σε λιγότερο από μισή ώρα η σέντρα στη Ριζούπολη, στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.
18:37
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο, πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:37
Ολυμπιακός (Βίτορ Περέιρα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουάκου, Εντινγκά, Μιλιβόγιεβιτς, Ντοσεβί, Τσόρι, Μπενίτες, Χάρα.
18:38
Στον πάγκο: Γιαννιώτης, Βούρος, Φορτούνης, Διαμαντάκος, Φουστέρ, Λάτσι, Μπουχαλάκης.
18:38
Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Ταϊρης, Βασιλαντωνόπουλος, Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Πινέιρο, Σουάνης, Λαγός, Ανγκούλο, Μπαμ Μπαμ, Ψιάνος.
18:39
Στον πάγκο: Πασάι, Χατζής, Λίτσης, Γεωργίου, Καραδέμητρος, Άρσιτς, Φουκαράς.
18:41
Στον προηγούμενο γύρο η αθηναϊκή ομάδα απέκλεισε τα Χανιά, επιστρέφοντας στους "4" έπειτα από 14 χρόνια.
18:42
Ενώ ο Ολυμπιακός χρειάστηκε το γκολ του Χάρα στο φινάλε για να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΑΕΚ.
18:47
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Κύζας του συνδέσμου Δράμας, με βοηθούς τους Τσολάκη, Κουρομπίλια. Επιπρόσθετοι είναι οι Παππάς, Κομίνης.
18:51
Το παζλ των ημιτελικών συμπληρώνουν Ηρακλής και Ξάνθη, διεκδικώντας την πρόκριση στον τελικό.
18:56
Καλές σε γενικές γραμμές οι καιρικές συνθήκες. Ηλιοφάνεια και 11 βαθμοί κελσίου αυτή τη στιγμή στην Αθήνα.
19:00
1' Στη σέντρα ο Ολυμπιακός.
19:04
4' Ο Ταΐρης έδιωξε με τις γροθιές τη δυνατή εκτέλεση φάουλ του Τσόρι. Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι.
19:06
Με σχηματισμό 4-4-2 φαίνεται να ξεκινά ο Ολυμπιακός, με τον Τσόρι να κινείται αριστερά (συγκλίνοντας προς τον άξονα) και τους Χάρα, Μπενίτες στην επίθεση.
19:11
Διακοπή στο παιχνίδι μετά από εναέρια σύγκρουση του Σουάνη με τον Εντινγκά.
19:18
17' Στην αντεπίθεση ο Ολυμπιακός, με τον Τσόρι να μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, αλλά να τα χαλάει στην τελική προσπάθεια.
19:20
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0.
19:22
Ο Τσόρι έφερε την μπάλα στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, από τις κόντρες ευνοήθηκε ο Ντοσεβί που έκανε το σουτ και με περιπετειώδη τρόπο η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
19:23
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπαμ Μπαμ. Διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Σουάνη οι γηπεδούχοι.
19:25
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0.
19:27
Ο Μπενίτες κατέβασε την μπάλα στην περιοχή, ντρίμπλαρε τον Ταΐρη αλλά το πλασέ του σταμάτησε στη γραμμή από αμυνόμενο, για να έρθει Χάρα από κοντά να δώσει προβάδισμα δύο γκολ στους Πειραιώτες.
19:35
34' Κίτρινη κάρτα στον Κοτσώνη.
19:36
36' Ο Μποτία βλέπει την κίτρινη κάρτα.
19:42
41' Η κεφαλιά του Πινέιρο ήταν εύκολη λεία για τον Ρομπέρτο. Η πρώτη τελική του Απόλλωνα στο ματς...
19:44
44' Ο Μαζουακού πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Ντοσεβί τη δεύτερη, αλλά δεν δυσκόλεψε τον Ταΐρη.
19:45
45' Μπαλιά στον κενό χώρο για τον Ανγκούλο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ, όμως η φάση σταμάτησε με σωστή υπόδειξη οφσάιντ.
19:46
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:02
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:03
Χωρίς αλλαγή Απόλλων Σμύρνης και Ολυμπιακός.
20:09
51' Το μακρινό σουτ του Χάρα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20:09
52’ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Άρσιτς πέρασε στη θέση του Μπαμ Μπαμ.
20:14
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-0.
20:16
Ο Ντοσεβί με άπιαστο σουτ στέλνει την μπάλα στο αριστερό γάμα! Πολύ όμορφο τέρμα από τον άσο των "ερυθρολεύκων".
20:17
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Φουστέρ πέρασε στη θέση του Χάρα.
20:21
63' Κίτρινη κάρτα στον Τσόρι.
20:26
67' Από δύσκολη γωνία ο Φουστέρ κάνει την προβολή, αλλά δεν μπορεί ν' απειλήσει.
20:28
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Φορτούνης πέρασε στη θέση του Τσόρι.
20:28
71' Κλείνουν τις αλλαγές τους οι "ερυθρόλευκοι": Ο Διαμαντάκος στον αγώνα αντί του Εντινγκά.
20:29
71' Αλλαγή και για τον Απόλλωνα: Ο Καραδεμήτρος στη θέση του Λαγού.
20:32
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα, με τον Ολυμπιακό να έχει καθαρίσει το ματς από το πρώτο μέρος και με το γκολ του Ντοσεβί να καθιστά τυπική διαδικασία τη ρεβάνς στο Φάληρο.
20:36
78' Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους: Ο Χατζής αντί του Πινέιρο, που δεν είναι σε θέση να συνεχίσει.
20:40
82' Ο Ταΐρης μπλόκαρε το σουτ του Φουστέρ.
20:41
84' Το πλασέ του Ντοσεβί κατέληξε άουτ, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
20:50
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:51
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.