Ακόμη ένας «εμφύλιος»... γιατί όχι; Η Ατλέτικο υποδέχεται την Ρεάλ στην πρώτη τους αναμέτρηση για τους «8» του Champions League και το sport-fm.gr σας μεταφέρει την εξέλιξη.

21:12
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ατλέτικο κόντρα στην Ρεάλ.
21:17
Ισπανικό «εμφύλιο» έβγαλε η κληρωτίδα των προημιτελικών του Champions League και οι δύο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες για την ίδια διοργάνωση, έπειτα από τον περσινό τελικό, όπου είχε κατακτήσει το τρόπαιο η «βασίλισσα» (4-1 παράταση, 1-1 κ.α).
21:19
Έξι φορές έχουν τεθεί αντιμέτωπες οι δύο ομάδες την φετινή σεζόν με τους «ροχιμπλάνκος» να έχουν πάρει τον αέρα των αντιπάλων τους. (4-2-0)
21:23
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:23
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Χουανφράν, Μιράντα, Γοδίν, Σικέιρα, Γκάμπι, Σουάρεθ, Κόκε, Τουράν, Γκριεζμάν, Μάντζουκιτς
21:24
Στον πάγκο: Μογιά, Γκάμεζ, Χιμένεθ, Τιάγκο, Σαούλ, Ραούλ Γκαρθία, Τόρες
21:24
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κασίγιας, Βαράν, Ράμος, Καρβαχάλ, Μαρτσέλο, Κρόος, Μόντριτς, Χάμες, Μπέιλ, Ρονάλντο, Μπενζεμά
21:24
Στον πάγκο: Νάβας, Πέπε, Κεντίρα, Αρμπελόα, Χεσέ, Ίσκο, Ιγιαραμέντι
21:25
Στο όριο καρτών οι: Τόρες, Γκάμπι, Σουάρεθ, Γκάμεθ, Ανσάλντι (Ατλέτικο) και Μαρσέλο, Κοεντράο, Κρόος (Ρεάλ)
21:27
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μίλοραντ Μάζιτς (Σερβία)
21:33
Κατάμεστο είναι ήδη το «Βιθέντε Καλντερόν» με σχεδόν 55.000 θεατές στις κερκίδες.
21:47
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:48
2' Πρώτη τελική στο ματς για την Ρεάλ. Σουτ του Καρβαχάλ μπλοκάρει εύκολα ο Όμπλακ.
21:50
3' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ! O Mπέιλ δεν μπορεί να νικήσει τον Όμπλακ από θέση τετ-α-τετ.
21:55
9' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Όμπλακ.
22:05
20' Μετά το εξαιρετικό ξεκίνημα της Ρεάλ, η Ατλέτικο κατάφερε να παγώσει τον ρυθμό.
22:17
28' Η Ρεάλ συνεχίζει να έχει την μπάλα στα πόδια της και ψάχνει τρόπο να απειλήσει, την στιγμή που η Ατλέτικο περιμένει τις αντεπιθέσεις.
22:17
31' Φάση για την Ρεάλ. Μακρινό σουτ του Μπέιλ, απομακρύνει δύσκολα ο Όμπλακ.
22:22
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ. Πανέξυπνο σουτ του Χάμες -με εξωτερικό φάλτσο- έξω από την περιοχή, διώχνει πολύ δύσκολα ο Όμπλακ.
22:23
37' Απαντάει η Ατλέτικο. Σουτ του Γκριεζμάν από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Κασίγιας.
22:25
39' Νέα φάση για την Ρεάλ. Σουτ του Μόντριτς, η μπάλα λίγο πάνω απ'την εστία της Ατλέτικο.
22:29
43' Τεράστια ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Βαράν βγάζει εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μπενζεμά μπερδεύεται μόνος του, η μπάλα φτάνει στον Χάμες, που αναγκάζει τον Όμπλακ δύσκολη απόκρουση.
22:31
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:32
Παραμένει το 0-0 στο Βιθέντε Καλντερόν με την Ρεάλ να είναι σαφώς καλύτερη
22:47
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:51
49' Φάση για την Ατλέτικο. Σέντρα του Χουανφράν από τα δεξιά, ο Τουράν πιάνει χλιαρή κεφαλιά και η μπάλα περνάει άουτ.
22:53
51' Μάτωσε ο Μάντζουκιτς, έπειτα από μονομαχία με τον Σέρχιο Ράμος.
22:54
Έξαλλοι στην Ατλέτικο ζητούν πέναλτι στην συγκεκριμένη φάση όμως το ριπλέι δεν είναι διαφωτιστικό.
22:57
55' Κίτρινη κάρτα στον Μάντζουκιτς για διαμαρτυρία
22:59
57' Μακρινό σουτ του Κρόος μπλοκάρει ο Όμπλακ.
23:04
63' Απίστευτες μονομαχίες Καρβαχάλ - Μάντζουκιτς στην περιοχή. Ο Κροάτης πετάει κάτω τον Ισπανό, που απαντάει με μπουνιά. Δεν είδαν τίποτα οι διαιτητές.
23:13
70' Έχει χαλάσει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών.
23:17
75' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Ίσκο στη θέση του Μπενζεμά
23:18
77' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Στη θέση του Γκριεζμάν πέρασε ο Ραούλ Γκαρθία.
23:22
80' Από μία κίτρινη σε Ράμος και Γκαρθία.
23:23
81΄ Φάση για την Ατλέτικο. Κοντινό σουτ του Γοδίν η μπάλα λίγο άουτ.
23:25
84' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Τόρες αντί του Κόκε.
23:26
85' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ.
23:27
86' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Αρμπελόα στη θέση του Καρβαχάλ.
23:29
87' Ωραίες προσποιήσεις του Τόρες πάνω στον Σέρχιο Ράμος, ο πρώτος πέφτει στην περιοχή, αλλά σωστά ο διαιτητής δεν του δίνει πέναλτι, αφού δεν υπήρχε παράβαση.
23:31
Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο που χάνει τον επαναληπτικό!
23:32
90' Σε σύγχυση η άμυνα της Ρεάλ στις τελευταίες επιθέσεις. Σουτ ευθύβολο του Μάντζουκιτς από καλή θέση, πάνω στον Βαράν η μπάλα που κόβει την ύστατη ώρα.
23:34
92' Γύρισμα αδύναμο του Ρονάλντο από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Ατλέτικο.
23:35
Λήξη του αγώνα. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, ανοιχτοί λογαριασμοί ενόψει του επαναληπτικού.