Κέρκυρα-Παναθηναϊκός 1-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Κέρκυρα-Παναθηναϊκός για την 33η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:33
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Κέρκυρα-Παναθηναϊκός για την 33η αγωνιστική της Superleague.
18:33
Έχουν γίνει ήδη γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:33
Για τους γηπεδούχους ξεκινούν οι Κουτζαβασίλης, Σιόντης, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Καρντόσο, Ανδρεόπουλος, Κόντος, Χαβίτο, Καϊκούτ, Μαρκόφσκι.
18:34
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Σετκους, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Γεωργακόπουλος, Ζορμπάς, Φάμπιο Ταβάρες, Κρητικός.
18:34
Από την άλλη ο Γιάννης Αναστασίου έχει επιλέξει τους Στιλ, Μπούρμπο, Κουτρουμπή, Τριανταφυλλόπουλο, Χουχούμη, Πράνιτς, Ζέκα, Νίνη, Ατζαγκούν, Κλωναρίδη, Καρέλη.
18:35
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό είναι οι Κοτσόλης, Μέντες, Μαρινάκης, Αγγελόπουλος, Μπερίσα, Μπούι, Ντίνας
18:49
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης και βοηθοί του οι Δημητριάδης και Σίπκας.
18:50
Τέταρτος είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς.
18:58
Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον βασικό γκολκίπερ της Κέρκυρας. Θα ξεκινήσει τον αγώνα ο Σέτκους.
18:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ματς.
19:00
1' Ξεκίνησε ο αγώνας.
19:05
5' Ωραία κάθετη μπαλιά του Νίνη προς τον Καρέλη, βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε ο Σέτκους.
19:08
7' Απίστευτο "τσαφ" από τον Στιλ που δεν καθαρίζει μια εύκολη σέντρα από τα αριστερά και χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του. Ο Μαρκόφσκι αιφνιδιάζεται και από κοντά (αλλά πλάγια) σημαδεύει άουτ.
19:14
13' Προσπάθεια του Καρέλη μέσα στην περιοχή. Δεν μπορεί να σταθεί όρθιος ο επιθετικός του Παναθηναϊκού (που πάντως δείχνει πολύ δραστήριος) και δεν τελειώνει σωστά τη φάση.
19:16
16' Λάθος του Ζέκα κάτω από το κέντρο, ο Χαβίτο παίρνει την μπάλα και σουτάρει και κερδίζει κόρνερ.
19:17
17' Νέα λανθασμένη έξοδος από τον Στιλ, δεν την εκμεταλλεύονται οι "Φαίακες".
19:19
18' Γρήγορη αντεπίθεση της Κέρκυρας καταλήγει σε σουτ του Καϊκούτ από πλάγια αριστερά, με τον Στιλ να πέφτει στη γωνία του και να μπλοκάρει σταθερά.
19:22
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
19:25
Ο Ατζαγκούν βρίσκει πολύ ωραία τον Καρέλη μέσα στην περιοχή. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού με μια προσποίηση "αδειάζει" Σιόντη, Βενέτη και πλασάρει ψύχραιμα με το δεξί. 1-0 ο Παναθηναϊκός.
19:33
Διατηρεί τον έλεγχο ο Παναθηναϊκός, με τον Καράλη να παραμένει ο βασικός αποδέκτης μπαλιών στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.
19:34
33' Ωραία κατά μέτωπο προσπάθεια του Κλωναρίδη και σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
19:35
34' Σειρά του Νίνη να απειλήσει με μακρινό τεχνικό σουτ, ο Σέτκους πέφτει στην αριστερή του γωνία και παραχωρεί κόρνερ.
19:37
36' Ο Μαρκόφσκι μέσα στη μικρή περιοχή προσπάθησε να περάσει την μπάλα πάνω από τον Τριανταφυλλόπουλο και να βρεθεί απέναντι από τον Στιλ, όμως ο νεαρός σέντερ μπακ πρόλαβε με κεφαλιά και καθάρισε τη φάση.
19:37
37' Κίτρινη κάρτα στον Νίνη.
19:41
41' Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής παραχωρεί ο Κουτρουμπής.
19:42
42' Εξαιρετική εκτέλεση από τον Κόντο, ο Στιλ σηκώνεται εντυπωσιακά στο αριστερό "Γ" και διώχνει σε κόρενρ.
19:45
44' Σουτ του Νίνη από τον άξονα και μακριά, ο Σέτκους δυσκολεύεται αλλά αποκρούει.
19:45
45' Λήξη του πρώτου μέρους.
20:03
Καθυστερεί η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου καθώς ο Βοσκάκης τονίζει πως θα πρέπει να αρχίσουν ταυτόχρονα όλα τα ματς.
20:04
Ο Αναστασίου διαμαρτύρεται αφού κατά τη γνώμη του οι παίκτες -που τώρα κάνουν μίνι ζέσταμα- δεν θα έπρεπε να έχουν βγει από τα αποδυτήρια μέχρι τη σέντρα.
20:05
46' Και επιτέλους ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς αντί του Μαρκόφσκι.
20:09
49' Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν.
20:12
51' Κίτρινη και στον Ντιόγκο.
20:17
Χωρίς ιδαίτερες φάσεις το δεύτερο μέρος, με την Κέρκυρα πάντως να προσπαθεί να κρατήσει περισσότερο την μπάλα και να μην ψάχνει μόνο τις αντεπιθέσεις.
20:18
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες αντί του Πράνιτς.
20:20
61' Πέναλτι για την Κέρκυρα!
20:21
Ο Χαβίτο κάνει κούρσα τριάντα μέτρων με την μπάλα, ο Μέντες δεν του κάνει φάουλ για να τον σταματήσει και ο Ισπανός βγάζει στον Κόντο που κάνει την ντρίπλα στον Μπούρμπο, ο οποίος χρησιμοποιεί το χέρι και βλέπει και κίτρινη κάρτα.
20:22
Ο Κόντος εκτελεί εύστοχα και κάνει το 1-1!
20:25
66' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κρητικός στη θέση του Καρντόσο.
20:33
Σαστισμένοι από το γκολ που δέχτηκαν οι πράσινοι δεν δείχνουν να συνέρχονται και δεν δημιουργούν φάσεις.
20:35
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ντίνας αντί Ατζαγκούν.
20:38
79' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φάμπιο στη θέση του Κόντου.
20:40
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερίσα αντί του Καρέλη.
20:47
Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Φάμπιο.
20:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:55
90'+4 Λήξη του αγώνα.