Skoda Ξάνθη-Αστ. Τρίπολης 0-0

Κόλλησαν στο "μηδέν" Skoda Ξάνθη και Αστέρας Τρίπολης στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Super League. Χαμένο πέναλτι για τον Κλέιτον στο 32ο λεπτό. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι, λόγω αποβολής του Γκοϊάν στο 71' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

18:45
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Skoda Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης, για την 33η αγωνιστική της Super League.
18:47
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην έβδομη θέση με 46 βαθμούς και θα κάνουν την τελευταία τους προσπάθεια για να μπουν την τελευταία στιγμή στα play offs, αλλά έχουν λιγοστές ελπίδες
18:48
Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είναι στην τέταρτη θέση με 55 βαθμούς και ουσιαστικά έχουν καπαρωμένη μια θέση στο μίνι πρωτάθλημα και θέλουν να ολοκληρώσουν καλά την κανονική διάρκεια της Super League, ώστε να μπορέσουν να τσιμπήσουν έναν βαθμό ενόψει play offs.
18:50
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:50
Skoda Ξάνθη (Λουτσέσκου): Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Παπάζογλου, Γούτας, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Τριάδης, Μπέλιτς, Κλέιτον, Ράνος,
18:50
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Ανστασόπουλος, Γκομσί, Λουσέρο, Βάλτερ, Βασιλακάκης, Καπετάνος, Καρυπίδης.
18:50
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Μουνάφο, Αλόκο, Μάσα, Ρόλε, Τσοκάνης, Λομπάτο, Πάρα, Λούι, Γκοϊάν, Ιγκλέσιας
18:51
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Μπαντής, Νικο, Σκουρταϊ, Ζησόπουλος, Γιαννιώτας, Παπαχρήστος, Μούκαμ
18:52
Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεση τους οι δύο ομάδες.
18:52
Στον πάγκο οι Καπετάνος, Λουσέρο, Καρυπίδης για την Ξάνθη και τιμωρημένος ο Μπαξεβανίδης.
18:53
Τιμωρημένος ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Χερόνιμο Μπαράλες (17 γκολ), όπως και οι Σανκαρέ, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, ενώ επιστρέφει ο Γκοϊάν.
18:55
Διαιτητής: Ανδρέας Παππάς, βοηθοί οι Δαμιανός Ευθυμιάδης, Ιωάννης Τουμπακάρης. Τέταρτος Διαιτητής: Αλέξανδρος Δημητρόπουλος
19:01
Έναρξη στο ματς!
19:06
Πιο επιθετικά έχουν μπει οι γηπεδούχοι, ενώ γενικότερα η έντονη ηλιοφάνεια δυσκολεύει την προσπάθεια των 22 ποδοσφαιριστών.
19:08
Δεν είναι έντονη η παρουσία του κόσμου της Ξάνθης στο γήπεδο, παρά την πρόσφατη επιτυχία της ομάδας, την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου.
19:11
9' Ο Ράνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου, αλλά δεν υπάρχει γκολ. Ο επιθετικός των γηπεδούχων υποδείχθηκε σε θέση off side, αλλά πιθανόν λανθασμένα. Αρχικά ήταν εκτεθειμένος, αλλά η μπάλα πήγε στον Τριάδη (μετά κάθετη πάσα) που του έκανε το γύρισμα και φάνηκε να είναι στην ίδια ευθεία με την μπάλα.
19:21
Πέραν της στιγμής που είχε η Ξάνθη στο 9' δεν υπάρχει κάποια καλή φάση από τις δύο ομάδες.
19:27
25' Καλή στιγμή για την Skoda Ξάνθη! Ο Τριάδης εκτέλεσε το φάουλ και ο Θεοδωρόπουλος αντέδρασε καλά και έδιωξε σε κόρνερ την μπάλα που κατευθυνόταν στο δεξιό του παραθυρακι.
19:28
27' Απειλεί και πάλι ο Τριάδης. Ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων ταλαιπώρησε δύο αντιπάλους από τα δεξιά, αλλά το τελείωμα του δεν ήταν το ιδανικό.
19:30
30' Κεφαλιά του Παπάζογλου μετά από στημένη φάση, αλλά αστόχησε αν και είχε καλή θέση.
19:31
31' Πέναλτι για την Skoda Ξάνθη!
19:32
Ο Μπέλιτς βγήκε απέναντι από τον Θεοδωρόπουλο και τον ανέτρεψε ο Αλόκο, ο οποίος αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.
19:32
32' ΑΣΤΟΧΗΣΕ Ο ΚΛΕΪΤΟΝ!
19:33
Ο Βραζιλιάνος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:34
Οι γηπεδούχοι ζήτησαν κόκκινη στον Αλόκο και μάλλον είχαν δίκιο, καθώς ο Μπέλιτς ήταν φάτσα με τον Θεοδωρόπουλο, όταν ανετράπη εντός της περιοχής.
19:37
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Μουνάφο, γυριστό του Πάρα, που δεν βρήκε την μπάλα, αλλά αυτή στρώθηκε στον Ρόλε, ο οποίος αστόχησε από πολύ καλή θέση.
19:47
45' Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα. Ύστερα από κόντρες η μπάλα έφθασε στον Πάρα, που πρόλαβε την έξοδο του Κυριακίδη, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Έλληνα πορτιέρο, στέλνοντας την λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
19:48
Λήξη πρώτου μέρους. Skoda Ξάνθη-Αστέρας 0-0
20:05
Έναρξη δεύτερου μέρους!
20:10
50' Σουτ του Μάσα, η μπάλα εκτός εστίας.
20:13
52' Κίτρινη στον Κλέιτον για φάουλ στον Λούι.
20:18
57' Σουτ του Μπέλιτς, η μπάλα μακριά από την εστία του Θεοδωρόπουλου.
20:21
61' Κίτρινη στον Πάρα (Αστέρας).
20:25
64' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπέρτος έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά, αλλά το γύρισμα του απομάκρυνε με υπερπροσπάθεια ο Γκοϊάν.
20:25
65΄ Κίτρινη στον Γκοϊάν.
20:26
Λίγο πριν ο Γιαννιώτας πέρασε στη θέση του Λομπάτο για τον Αστέρα.
20:27
67' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βάλτερ στη θέση του Ράνου.
20:30
70' Αλλαγή για Ξάνθη και Αστέρα. Ο Καπετάνος στη θέση του Μπέλιτς για τους μεν και ο Νίκο Φερνάντες αντί του Μουνάφο για τους δε.
20:31
Με δέκα θα συνεχίσει ο Αστέρας!
20:32
Ο Γκοϊάν αντίκρισε στο 71' δεύτερη κίτρινη κάρτα, για τράβηγμα στον Καπετάνο.
20:32
72' Κεφαλιά του Καπετάνου μετά από γέμισμα του Τριάδη.
20:34
73' Κίτρινη στον Γιαννιώτα.
20:36
76' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης στη θέση του Παπαστεριανού.
20:37
Οπότε, έχουν κλείσει τις αλλαγές τους οι δύο ομάδες.
20:40
79' Ωραία σέντρα από τον Μπέρτο, ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε, παίρνοντας την μπουκιά από το στόμα του Καπετάνου που ήταν κοντά.
20:42
81' Ωραία κίνηση του Τριάδη έξω από την περιοχή, αλλά κακό και πάλι το τελείωμα του παίκτη των γηπεδούχων.
20:45
84' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Κοντρόλ του Κλέιτον και σουτ με τη μία, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
20:46
85' Σουτ του Φερνάντες για τον Αστέρα. Δεν ανησύχησε ο Κυριακίδης.
20:47
87' Κίτρινη στον Λούι.
20:49
89' Κίτρινη στον Ρόλε.
20:51
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:51
90' Κάρτα στον Νίκο Φερνάντες.