Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Εργοτέλης-Λεβαδειακός, για την 34η αγωνιστική (και τελευταία της κανονικής περιόδου) της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Εργοτέλης-Λεβαδειακός για την 34η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.
18:50
Μονόπλευρο το ενδιαφέρον, αφού η ομάδα με το βαθμολογικό κίνητρο είναι ο Λεβαδειακός, που δίνει μάχη για την παραμονή, μαζί με Πανθρακικό, Πανιώνιο, Πλατανιά και Καλλονή. Αντίθετα, ο Εργοτέλης είναι «αδιάφορος», καθώς έχει υποβιβαστεί.
18:50
Η ομάδα της Βοιωτίας είναι η μοναδική, από αυτές που κινδυνεύουν, που δεν ορίζει την τύχη της. Το σίγουρο είναι ότι θέλει νίκη και συνδυασμό αποτελεσμάτων σε μίνιμουμ δύο αναμετρήσεις.
18:50
Αν φέρει ισοπαλία στο Παγκρήτιο, θα πρέπει να ελπίζει σε ήττα του Πανθρακικού στην Κομοτηνή από τη Skoda Ξάνθη για να «σωθεί», ενώ αν χάσει… χάνεται! Αν η παραμονή κριθεί στους 43 βαθμούς, ο Λεβαδειακός υστερεί στις μισές από τις 16 πιθανές ισοβαθμίες.
18:55
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:55
Ο Εργοτέλης θα παραταχθεί με την εξής ενδεκάδα: Σαράνοφ, Ρέντζας, Λουβιόν, Γκορκς, Πίτσος, Μπόε Καν, Καζναφέρης, Κούτρης, Χαλκιαδάκης, Γιουσούφ, Τζίλας.
18:55
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού αποτελείται από τους: Σηφάκη, Στάθη, Τριποτσέρη, Μπουσταμάντε, Μιλιάζες, Πελέ, Πουλίδο, Τόμας, Γιακουμάκη, Μάντζιο, Ζίτο.
18:57
Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι: Δερμιτζάκης, Καλέ, Γκέντσογλου, Κοζωρώνης, Γιοβάνοβιτς, Ολαϊτάν, Χαντί.
18:57
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Τσιντώτας, Μιλοσάβλιεφ, Βούκσεβιτς, Κατίδης, Μάγκας, Παππάς, Γκόμεζ.
18:59
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος του συνδέσμου Τρικάλων, με βοηθούς τους Δημήτρη Τάτση (Ηπείρου) και Ιωάννη Τουμπακάρη (Αθηνών).
18:59
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
19:01
Σέντρα του αγώνα στο Παγκρήτιο.
19:05
4': Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Μάντζιο, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.
19:09
8': Εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, αποκρούει ενστικτωδώς ο Σαράνοφ.
19:09
Δεύτερη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ ο Λεβαδειακός στο πρώτο δεκάλεπτο.
19:12
11': Νέο σουτ για τον Λεβαδειακό, αυτή τη φορά με τον Πουλίδο, αλλά και πάλι η μπάλα περνάει άουτ.
19:13
12': Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Τζίλας, που βρέθηκε απέναντι από τον Σηφάκη, αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού κράτησε το μηδέν.
19:17
Ανοιχτό το παιχνίδι στο Ηράκλειο, με τον Λεβαδειακό να είναι πιο επιθετικός. Λογικό, αφού αυτός "καίγεται" για τη νίκη.
19:22
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στο Παγκρήτιο. Εργοτέλης και Λεβαδειακός είναι ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
19:25
Με δεδομένο ότι ο Πανθρακικός προηγείται 1-0 της Skoda Ξάνθης, ο Λεβαδειακός αυτή τη στιγμή υποβιβάζεται.
19:31
29': Εκτέλεση φάουλ του Πελέ, αλλά ο Σαράνοφ "απογειώνεται" και απομακρύνει τη μπάλα. Το 0-0 παραμένει.
19:33
31': Κεφαλιά του Τριποτσέρη από το σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.
19:34
"Σφίγγει" ο κλοιός για τον Λεβαδειακό, αφού ο Πανθρακικός προηγείται 2-0.
19:40
39': Ξαφνικό δυνατό σουτ του Χαλκιαδάκη έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Σηφάκη.
19:45
43': Σέντρα του Στάθη, ο Μάντζιος δεν πιάνει όπως θα ήθελε την κεφαλιά και η μπάλα περνάει για μια ακόμη φορά άουτ.
19:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Ηράκλειο. Εργοτέλης και Λεβαδειακός είναι ισόπαλοι 0-0. Με τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, η ομάδα της Βοιωτίας υποβιβάζεται...
20:05
Σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου.
20:06
46’: Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Μιλοσάβλιεφ να παίρνει τη θέση του Γιακουμάκη.
20:09
49': Σουτ του Μάντζιου από θέση μέσα αριστερά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.
20:14
Ελάχιστα φάουλ μέχρι τώρα στο παιχνίδι. Τρία έχει ο Εργοτέλης και κανένα ο Λεβαδειακός.
20:17
55': Παράλληλη σέντρα του Κούτρη από δεξιά, αλλά δεν βρέθηκε παίκτης του Εργοτέλη να την σπρώξει στα δίχτυα.
20:20
60': Δυνατό σουτ του Χαλκιαδάκη έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ από το δοκάρι του Σηφάκη.
20:21
60': Πρώτη αλλαγή και για τον Εργοτέλη, με τον Γκέντσογλου να αντικαθιστά τον Μπόε Καν.
20:25
65': Ατομική ενέργεια του Πουλίδο και σέντρα που περνάει παράλληλα με τη γραμμή τέρματος, αλλά δεν υπάρχει κάποιος παίκτης για να την σπρώξει απλά στα δίχτυα του Εργοτέλη.
20:26
66': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, που κάνει το 0-1
20:27
"Χρυσή" αλλαγή ο Μιλοσάβλιεφ, που πλασάρει σωστά μετά από πάσα του Μάντζιου και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.
20:28
67': Ο Τζίλας και πάλι βρίσκεται απέναντι από τον Σηφάκη, αλλά ο Τόμας βάζει την κόντρα και βγάζει την μπάλα κόρνερ.
20:28
68': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, που κάνει το 0-2.
20:29
Από δημιουργός του πρώτου γκολ, ο Μάντζιος με γυριστό σουτ κάνει το 0-2 για τον Λεβαδειακό.
20:32
69': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βούκσεβιτς αντικαθιστά τον Μπουσταμάντε.
20:36
71': Δεύτερη αλλαγή και για τον Εργοτέλη, με τον Ολαϊτάν να παίρνει τη θέση του Ρέντζα.
20:38
Με τα αποτελέσματα που υπάρχουν αυτή την ώρα, υπάρχει τετραπλή ισοβαθμία στους 43 βαθμούς με Πανθρακικό, Βέροια, Πανιώνιο και Λεβαδειακό, με την ομάδα της Βοιωτίας να υποβιβάζεται.
20:41
Τελευταίο δεκάλεπτο στο Παγκρήτιο. Ο Λεβαδειακός προηγείται 2-0, αλλά θέλει ήττα του Πανιωνίου από τον ΠΑΟΚ για να παραμείνει στην κατηγορία.
20:42
82': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη, με τον Καλέ να παίρνει τη θέση του Κούτρη.
20:45
84': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, αλλά ο Τζίλας και αυτή τη φορά δεν μπορεί να νικήσει τον Σηφάκη.
20:45
85': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Λεβαδειακός, με τον Γκόμεζ να παίρνει τη θέση του Πουλίδο.
20:46
86': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, αλλά ο Σαράνοφ αποκρούει δύσκολα το σουτ του Βούκσεβιτς.
20:52
Τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
20:54
Λήξη του ματς. Ο Λεβαδειακός νίκησε 2-0, αλλά πρέπει να περιμένει τα άλλα αποτελέσματα, για να δει αν θα παραμείνει στη Σούπερ Λίγκα.
21:03
Ο Πανιώνιος ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον ΠΑΟΚ και ο Λεβαδειακός υποβιβάζεται, αφού μειονεκτεί στην τετραπλή ισοβαθμία με τον Πανθρακικό, τη Βέροια και την ομάδα της Νέας Σμύρνης.