Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Ατρόμητος, για την 5η αγωνιστική των play off της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:11
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Ατρόμητος, για την 5η αγωνιστική των play off της Super League.
20:13
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην τρίτη θέση με τέσσερις βαθμούς, έχοντας φέρει δύο ισοπαλίες. Μια με τον σημερινό τους αντίπαλο στο Περιστέρι, στην πρεμιέρα. Και ακόμη μία με τον Αστέρα στην Τούμπα.
20:15
Δύο ισοπαλίες έχουν και οι φιλοξενούμενοι, καθώς μετά το 0-0 με τον "Δικέφαλο του Βορρά" ήρθαν 0-0 και στο γήπεδο τους με τον Αστέρα, αλλά ξεκίνησαν με "μηδέν" και είναι στην τελευταία θέση με δύο βαθμούς.
20:15
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
20:16
ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Ρατς, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Κίτσιου, Μακ, Παπαδόπουλος, Αθανασιάδης.
20:17
Ο Γιώργος Γεωργιάδης έχει στον πάγκο τους Γιακουμή, Περέιρα, Σκόνδρα, Κουλούρη, Κόστα, Πόζογλου και Σαββίδη.
20:17
Ατρόμητος (Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Νάστος, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης, Κατσουράνης, Μπάλλας, Γκαρσία, Ούμπιντες, Καραμάνος, Παπάζογλου.
20:20
Ο Νίκος Νιόπλιας έχει στον πάγκο τους Μπάρκα, Μαρσελίνιο, Κούρο, Καράσκο, Αγκουαζί, Μπρίτο και Ναπολεόνι.
20:22
Οι τραυματίες, Γλύκος, Σαλπιγγίδης, Δεληγιαννίδης είναι εκτός για τον ΠΑΟΚ, όπως και οι Γκολάσα-Παπαγιαννόπουλος για λόγους τακτικής.
20:22
Εκτός ο τιμωρημένος, Γιάννης Κοντοές για τους Περιστεριώτες.
20:23
Διαιτητής: Γεώργιος Δασκαλόπουλος. Βοηθοί οι Παναγιώτης Σταθόπουλος, Ηλίας Αλεξέας Τέταρτος Διαιτητής: Μιχαήλ Βοσκάκης
20:28
Τα τρία αποτελέσματα από μια φορά ήρθαν στις φετινές αναμετρήσεις των δύο ομάδων. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-1 στην Τούμπα, στην κανονική διάρκεια,ενώ ο Ατρόμητος 4-0 στο Περιστέρι και όπως προαναφέραμε το ματς μεταξύ των δυο στην πρεμιέρα των play off ήρθε 0-0.
20:30
Έναρξη στο ματς!
20:32
1' Σουτ του Παπάζογλου για τον Ατρόμητο, μετά από πάσα του Καραμάνου, μπλόκαρε ο Ιτάνζ.
20:39
8' Τελική για τον Ατρόμητο, χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα ο Ιτάνζ. Ο Ούμπιντες έκανε το γέμισμα από τα δεξιά, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά πάνω από την αντίπαλη εστία.
20:41
Προσπαθήσει να κερδίσει μέτρα ο Ατρόμητος για να δυσκολέψει τον ΠΑΟΚ να κυκλοφορήσει την μπάλα.
20:41
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρατς έκανε κοφτή μπαλιά για τον Αθανασιάδη, αλλά τον κέρδισε στο νήμα ο Γκορμπούνοφ και έδιωξε, όμως η μπάλα δεν έφυγε μακριά και ο Παπαδόπουλος στον οποίο έφθασε, δεν καθυστέρησε, σπαταλώντας την ευκαιρία.
20:45
13' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης έκανε ωραία σέντρα, ο Μακ έπιασε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά πάνω από την αντίπαλη εστία.
20:46
14' Σέντρα του Ούμπιντες, κόβεται την τελευταία στιγμή ο Παπάζογλου.
20:47
16' Ο Ιτάνζ μπλοκάρει σχετικά εύκολα το φάουλ του Πίτου Γκαρσία.
20:52
22' Κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ. Ο Μακ έκανε ωραία κίνηση από τα αριστερά, συνέκλινε και από καλή θέση και με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκορμπούνοφ
20:53
Πρόβλημα με τον Μακ. Ο Σλοβάκος εξτρέμ του ΠΑΟΚ, ο οποίος δεν έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό στη μέση, ένιωσε έντονες ενοχλήσεις στο ίδιο σημείο μετά το σουτ του.
20:55
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ.
20:56
Επέστρεψε ο Μακ και φαίνεται ότι θα συνεχίσει.
20:57
27' καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Συρτό σουτ του Κίτσιου με το αριστερό, μπλόκαρε ο Ιτάνζ.
21:01
31' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπαδόπουλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε λίγο να εκτελέσει και τον πρόλαβε η αντίπαλη άμυνα, ενώ υπήρχαν καλές προϋποθέσεις.
21:08
39' Κερδισμένο φάουλ για τον Ατρόμητο σε εξαιρετική θέση.
21:10
40' Το εκτέλεσε ο Πίτου Γκαρσία, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ιτάνζ.
21:14
44' Κεφαλιά του Βίτορ από πολύ καλή θέση, αλλά δεν δυσκολεύτηκε ο ο Ιτάνζ.
21:15
45' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 0-1 με τον Καραμάνο!
21:15
Ένταση μεταξύ των παικτών, λόγω του πανηγυρισμού του Καραμάνου. Κίτρινη στον επιθετικό του Ατρόμητου και στον Αθανασιάδη.
21:17
Ο Κατσουράνης έκανε την μπαλιά, ο Καραμάνος υποδέχθηκε με πολύ ωραίο τρόπο την μπάλα, την τσίμπησε και ξέφυγε από τον Τζαβέλλα και συνέχισε αδειάζοντας τον Βίτορ με προσποίηση, ενώ στο τέλος νίκησε τον Ιτάνζ με συρτό σουτ.
21:19
Ο λόγος που τσαντίστηκαν οι γηπεδούχοι μετά το τέρμα των φιλοξενούμενων είναι ότι ο σκόρερ χρησιμοποίησε τον πανηγυρισμό του Αθανασιάδη, δηλαδή έβγαλε τα... βέλη.
21:36
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
21:37
47' Κεφαλιά του Παπάζογλου, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Ιτάνζ.
21:39
49' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον ΠΑΟΚ που ολοκληρώθηκε με παράπονα για πέναλτι για τους γηπεδούχους. Ο Ρατς έκανε κοφτή σέντρα και ο Παπαδόπουλος έπεσε στο έδαφος, ενώ ήταν σε θέση... βολής. Δύσκολη φάση. Πάντως, δύσκολο να δοθεί παράβαση σε τέτοια φάση.
21:41
50' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης βγήκε απέναντι από την αντίπαλη εστία και λίγο δεξιά, αλλά προτίμησε να μην δώσει στον Παπαδόπουλου και ολοκλήρωσε με δυνατό σουτ, που κατέληξε άουτ.
21:42
Έχει μπει καλά στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ.
21:47
53' Ο Πόζογλου στη θέση του Μακ για τον ΠΑΟΚ. Ο Σλοβάκος αποχωρεί αναγκαστικά, λόγω του προβλήματος στη μέση.
21:48
58' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Παπαδόπουλος έκανε την κεφαλιά και ο Γκορμπούνοφ έδιωξε σε κόρνερ
21:48
58' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα στη θέση του Παπαδόπουλου.
21:49
60' Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.
21:53
63' Σουτ του Ούμπιντες, δεν χρειάστηκε να επέμβει ο Ιτάνζ, ο οποίος έλεγχε την πορεία της μπάλας.
21:56
64' Σουτ του Αθανσιάδη μετά το γέμισμα του Ρατς. Ήταν δυνατό και ο Γκορμπούνοφ χρειάστηκε δεύτερη προσπάθεια για να μπλοκάρει.
21:57
Πρόβλημα και με τον Ρατς!
21:58
68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρικάρντο Κόστα στη θέση του Ρατς. Ο Πορτογάλος θα παίξει στο κέντρο της άμυνας και ο Τζαβέλλας μεταφέρεται αριστερά.
22:01
71' Απειλεί ο Αθανασιάδης. Δυνατό σουτ που έδιωξε ο Γκορμπούνοφ με τη δεύτερη, χάνοντας την μπάλα μέσα από τα χέρια του.
22:06
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αγκουάζι στη θέση του Καραμάνου.
22:10
Πρόβλημα και με τον Κωνσταντινίδη, ενώ δεν μπορεί να κάνει άλλη αλλαγή ο Γεωργιάδης!
22:13
Συνεχίζει με δέκα ο ΠΑΟΚ.
22:17
86' Χαμένο τετ α τετ για τον Ατρόμητο. Ο Παπάζογλου βγήκε απέναντι από τον Ιτάνζ, αλλά δεν έκανε καλό πλασέ, ενώ είχε δύο συμπαίκτες δίπλα του.
22:20
90' Κίτρινη στον Παπάζογλου.
22:21
Με εννέα ο ΠΑΟΚ, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Κόστα.
22:21
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
22:22
90+2' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούρος στη θέση του Ούμπιντες.