Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την εκτός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου για την τελευταία αγωνιστική των πλέι-οφ της Football League.

17:37
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.
17:38
Ματς στο Ε.Α.Κ Βόλου για την τελευταία αγωνιστική των πλέι-οφ της Football League.
17:38
Eδώ, θα κλείσει η περιπέτεια της ΑΕΚ μακριά από την Σούπερ Λίγκα, στην οποία θα επιστρέψει τη νέα σεζόν.
17:39
Το ίδιο ισχύει και για τον Ηρακλή, που έχει εξασφαλίσει την 2η θέση πίσω από την Ένωση.
17:45
H βαθμολογία: 1. ΑΕΚ 28 / 2. Ηρακλής 23 / 3. Απόλλων 17 / 4. Λάρισα 13 / 5. Ολ. Βόλου 7 / 6. Παναχαϊκή 5
17:50
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:50
Ολυμπιακός Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ρίζος, Ζέρης, Γιαλούσης, Μακρυδημήτρης, Μπουτζίκος, Καρράς, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Θέος, Νικολιάς, Διαμαντόπουλος
17:50
Στον πάγκο: Κολίτσι, Μαργαρίτης, Κεσίδης, Μπάρμπας, Ρόκας, Σκοπελίτης
17:50
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Ντούνης, Ρόβας, Κολοβέτσιος, Σβάρνας, Πεταυράκης, Τζανετόπουλος, Γιόχαντσον, Ανάκογλου, Γροντής, Μπαρμπόσα, Ντακόλ
17:50
Στον πάγκο: Ανέστης, Ντούνης, Σαρρής, Σοϊλέδης, Κρισάντους, Κορδέρο, Φαγέ
17:57
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γιώργος Φουκάκης
17:59
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:04
Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, στην πλειοψηφία τους οπαδοί της ΑΕΚ.
18:05
6' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ατομική ενέργεια και σουτ του Γροντή έξω απ' την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Ρίζου και φεύγει άουτ.
18:12
13' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Λάθος στην μεσαία γραμμή της ΑΕΚ, η μπάλα φτάνει στον Θέο που κάνει με την μία το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω απ' την εστία.
18:20
21' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
18:21
22' Φάουλ από πλάγια θέση έξω από την περιοχή, που εκτελείται απ' τον Γιαλούση, με τον Ντούνη να μπλοκάρει εύκολα.
18:26
28' Φάση για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτέλεση φάουλ του Γιαλούση έξω απ' την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα απ' την εστία του Ντούνη.
18:28
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Κεραυνός του Μπιτάνγκ από τα τρία μέτρα, διώχνει εντυπωσιακά ο Ντούνης.
18:31
33' Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα.
18:36
38' Φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα του Πεταυράκη από τα αριστερά, ο Γροντής πιάνει δύσκολη κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω απ' την εστία.
18:40
41΄ Συρτό σουτ του Μπιτάνγκ, μπλοκάρει εύκολα ο Ντούνης.
18:44
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:45
Παραμένει το 0-0 στο Ε.Α.Κ ανάμεσα σε Ολυμπιακό Βόλου και ΑΕΚ.
18:58
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:02
49' ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός Βόλου
19:03
Υποδειγματική αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, η μπάλα φτάνει στον Διαμαντόπουλο που με ωραίο σουτ νικάει τον Ντούνη.
19:06
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ατομική ενέργεια του Μπιτάνγκ, που κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απ' το δοκάρι.
19:09
56' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο αντί του Σβάρνα. Ο Τζανετόπουλος μετατοπίζεται στα στόπερ.
19:11
57' Κίτρινη κάρτα Μπουτζίκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπουτζίκο.
19:12
Ο Γροντής δεν μπορεί να συνεχίσει, ζήτησε αλλαγή.
19:16
62' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Την θέση του τραυματία Γροντή πήρε ο Μάρκος Ντούνης.
19:18
Διάστρεμμα φαίνεται πως υπέστη ο Δημήτρης Γροντής, σύμφωνα και με την πρώτη εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου της ΑΕΚ.
19:18
64΄ Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο.
19:19
65΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ρόκας στη θέση του Καρρά.
19:21
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μαργαρίτης αντί του Μπουτζίκου.
19:22
68' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπιτάνγκ έπιασε στον ύπνο την άμυνα της ΑΕΚ έκανε δυνατό σουτ και η μπάλα έφυγε πάνω απ' την εστία του Ντούνη.
19:24
70' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κρισάντους αντί του Ντακόλ.
19:27
73' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ του Μπαρμπόσα, διώχνει δύσκολα ο Ρίζος παρότι έσκασε μπροστά του η μπάλα.
19:28
74΄ Σουτ του Κορδέρο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
19:35
82' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Διαμαντόπουλου πέρασε ο Σκοπελίτης.
19:39
85' Ατομική ενέργεια του Μπιτάνγκ, κάνει το σουτ αλλά φεύγει άουτ.
19:48
90+4' Τέλος της αναμέτρησης