Παναθηναϊκός-Κλαμπ Μπριζ

Παρακολουθήστε σε real time το δεύτερο φιλικό του Παναθηναϊκού στην Ολλανδία με αντίπαλο την Κλαμπ Μπριζ.

18:49
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο φιλικό τεστ του Παναθηναϊκού επί ολλανδικού εδάφους.
18:49
Σαφώς πιο δύσκολη η σημερινή δοκιμασία με την Κλαμπ Μπριζ. Μια ομάδα που είναι υποψήφια αντίπαλος του τριφυλλιού στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.
18:49
Υπενθυμίζεται πως την Κυριακή οι παίκτες του Αναστασίου επικράτησαν εύκολα 10-0 της Άρνεμ και… έκαναν μια γερή προπόνηση.
18:52
Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Μπούρμπος, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Δώνης, Ζέκα, Ατζαγκούν, Πέτριτς, Καλτσάς, Καρέλης.
18:52
Κλαμπ Μπριζ: Μπρούσες, Ντεφό, Ντένσβιλ, Ντε Μποκ, Μέσελ, Σίμονς, Βάσκες, Βάνακεν, Βόρμερ, Ντιαμπί, Ισκέρντο.
18:57
Καταπράσινο το τοπίο στο γήπεδο, χάνεται το μάτι είναι η αλήθεια...
19:00
Φυσικά η αποστολή του Παναθηναϊκού θα 'χει προσεχώς και ένα νέο πρόσωπο, τον Σέρχιο Σάντσεθ που σήμερα ανακοινώθηκε η απόκτησή του.
19:01
Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.
19:05
Σέντρα στο ματς
19:08
Πασούλες και έλεγχος του ρυθμού απ' τον Παναθηναϊκό στα πρώτα λεπτά.
19:09
5' Εκτέλεση φάουλ σε καλό σημείο απ' τον Ντε Μποκ, φεύγει άουτ η μπάλα.
19:14
Πρεσάρει ψηλά ο Παναθηναϊκός και δεν επιτρέπει στους Βέλγους να οργανώσουν καν επιθέσεις.
19:16
11' Καλή φάση για την Μπριζ. Ο Ισκέρντο πιάνει το σουτ, αλλά ο Κοτσόλης είναι σε ετοιμότητα και το βγάζει.
19:20
16' Νέα καλή στιγμή για την Μπριζ. Ο Κουτρουμπής έκανε λάθος κι έδωσε την ευκαιρία στους Βέλγους να βγάλουν επίθεση, με την μπάλα να φτάνει στον Βάσκες, αυτός να σουτάρει μέσα απ' την περιοχή, αλλά να μην το πιάνει καλά και να μπλοκάρει ο Κοτσόλης.
19:22
18' Νέα φάση για τους Βέλγους! Ο Ισκέρντο ξανά σε θέση βολής με εν κινήσει σουτ απ' τα αριστερά, ο Κοτσόλης εντυπωσιακά κρατά το μηδέν.
19:23
Απ' τα δεξιά προσπαθεί ως επί το πλείστον ο Παναθηναϊκός για να κάνει παιχνίδι. Ακόμα δεν έχει βγάλει φάση.
19:25
ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό στο 21'
19:26
Εξαιρετική μπαλιά του Ζέκα στην πλάτη της άμυνας, ο Καρέλης κατεβάζει όμορφα μέσα στην περιοχή, με εξαιρετική ντρίμπλα «αδειάζει» τον προσωπικό του αντίπαλο και με το δεξί ανοίγει το σκορ! Πολύ όμορφο τέρμα για τους πράσινους.
19:31
ΓΚΟΛ για την Κλαμπ Μπριζ στο 26'
19:32
Νέο κενό στην άμυνα του Παναθηναϊκού. Βγήκε η κάθετη μπαλιά για τον Ντιαμπί κι εκείνος με... περίεργο τρόπο (απ' το ένα πόδι στο άλλο η μπάλα άθελά του) ισοφάρισε για τους Βέλγους σε 1-1.
19:36
Ίσως να βρήκε και στο χέρι του Ντιαμπί η μπάλα κατά την ισοφάριση των Βέλγων. Εντάξει, φιλικό είναι όπως και να 'χει...
19:37
33' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Μπριζ
19:38
Εκτελείται το μακρινό φάουλ απ' τους Βέλγους, ο Ισκέρντο πιάνει την καρφωτή κεφαλιά, αλλά ο Κοτσόλης το βγάζει εντυπωσιακά, ενώ στην εξέλιξη της φάσης επεμβαίνει ξανά στην κοντινή προβολή.
19:38
Πολλά τα προβλήματα πίσω για το τριφύλλι, ήρωας μέχρι στιγμής ο Κοτσόλης.
19:40
Έχει «κάτσει» επιθετικά ο Παναθηναϊκός μετά το 20-25', δεν έχει την κυκλοφορία που είχε νωρίτερα.
19:46
42' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη για σκληρό φάουλ.
19:49
44' Θέλησαν μετά από ώρα να απειλήσουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού, ωστόσο η όποια υποψία φάσης «γκρεμίστηκε» απ' το κακό γέμισμα του Ατζαγκούν.
19:50
Ημίχρονο, στο 1-1 οι δύο ομάδες. Μέτρια η εικόνα του Παναθηναϊκού ως τώρα.
20:07
Με οκτώ αλλαγές θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός. Μένουν μέσα οι Τριανταφυλλόπουλος, Καλτσάς και Χουχούμης.
20:08
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
20:09
47' Σουτ του Ντε Σούτερ από διαγώνια θέση, το βγάζει ο Αναγνωστόπουλος στη γωνία του
20:10
ΓΚΟΛ για την Κλαμπ Μπριζ 48'
20:11
Ανοργάνωτη ξανά η άμυνα του Παναθηναϊκού, με τον Τριανταφυλλόπουλο να μην διώχνει καλά, η μπάλα να φτάνει στον Ντεφό κι αυτός να ευστοχεί με δυνατό ευθύβολο σουτ (κι ενώ η μπάλα πέρασε κάτω απ' τα πόδια του Τριάντα).
20:14
52' Σουτ του Νίνη, άστοχο, φεύγει άουτ η μπάλα
20:16
Αναγνωστόπουλος, Μαρινάκης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαρίδης, Πράνιτς, Λουντ, Νίνης, Λαγός, Μπεργκ, Καλτσάς η ενδεκάδα στο δεύτερο μέρος.
20:20
57' Μακρινή εκτέλεση φάουλ για την Μπριζ, ο Αναγνωστόπουλος προσπαθεί να διώξει, αλλά δεν μπορεί με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ντε Σούτερ έπιασε το διαγώνιο σουτ, αλλά δεν βρήκε εστία.
20:23
Συνεχίζεται η μέτρια εικόνα του Παναθηναϊκού και στο επιθετικό κομμάτι. Δεν μπορούν να βγάλουν φάσεις οι πράσινοι.
20:28
66' Ένα κόρνερ κέρδισε το τριφύλλι, το εκτελεί ο Νίνης, αλλά τίποτα...
20:30
67' Μέσα ο Αγγελόπουλος, έξω ο Καλτσάς που χτύπησε και πριν λίγο.
20:34
72' Φάση για την Κλαμπ Μπριζ. Γρήγορο στον αιφνιδιασμό οι Βέλγοι με την μπάλα να στρώνεται στον Ντεφό, αυτόν να σουτάρει απ' το ύψος της περιοχής, αλλά να μην βρίσκει στόχο. Σχεδόν παρόμοια φάση με αυτή του δεύτερου τέρματος της ομάδας του.
20:37
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Θελάντερ, έξω ο Τριανταφυλλόπουλος.
20:38
76' Αδύναμο σουτ του Ντε Σούτερ, δεν δημιουργεί πρόβλημα.
20:39
Χωρίς ουσιαστικά φάση στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός. Δεν μπορεί να βρει ρυθμό.
20:47
83' Δυνατό σουτ του Σίμονς λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, άουτ η μπάλα
20:51
89' Φάση για την Μπριζ. Εξ' επαφής ο Ντε Σούτερ σουτάρει πάνω απ' την εστία, νέο κενό υπήρχε στην καρδιά της άμυνας.
20:52
89' Φάση μετά από ώρα για τον Παναθηναϊκό. Ψηλά άουτ το σουτ του Μπεργκ από πλάγια θέση.
20:56
Λήξη του ματς. Ήττα του Παναθηναϊκού με σκορ 2-1 απ' την Κλαμπ Μπριζ. Μέτρια η εικόνα του τριφυλλιού, δεν είχε αναμενόμενη απόδοση.
20:57
Υπενθυμίζεται πως οι Βέλγοι είναι μεταξύ των υποψήφιων αντιπάλων για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.