Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ κόντρα στην Λοκομοτίβα στο Ζάγκρεμπ, για τον β'προκριματικό γύρο του Europa League.

20:18
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ κόντρα στην Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ.
20:28
Πρώτο ματς των δύο ομάδων στην Κροατία για τον β΄ προκριματικό γύρο του Europa League.
20:33
Από το Ζάγκρεμπ αρχίζουν και τα ευρωπαϊκά βάσανα της ομάδας του Ιγκόρ Τούντορ.
20:33
Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, πήρε το εισιτήριο της φάσης περνώντας εύκολα το εμπόδιο της Μπρόουτον από την Ουαλία (3-1 εκτός και 2-2 εντός)
20:34
«Φρούριο» θυμίζει το «Μάξιμιρ» από τις αστυνομικές δυνάμεις.
20:37
Οι περίπου 300 οπαδοί του «δικέφαλου του Βορρά» βρίσκονται εδώ και λίγη ώρα στις κερκίδες.
20:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
20:40
Λοκομοτίβα Ζ. (Άντε Τσάτσιτς): Ζελένικα, Μπαρτόλετς, Μρτσέλα, Πρέγκλα, Σόβσιτς, Μπεγκόνια, Μπρούσιτς, Αντριάσεβιτς, Λέκο, Μάριτς, Κόλαρ
20:40
Στον πάγκο: Πούλιτς, Φιόλιτς, Μίσιτς, Ντολεζάλ, Γκρζαν, Κάπαν, Φιλίποβιτς
20:40
ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Όλσεν, Τζαβέλλας, Κόστα, Βίτρο, Κίτσιου, Σκόνδρας, Κάτσε, Τζιόλης, Μακ, Πέλκας, Σαλπιγγίδης
20:40
Στον πάγκο: Ρατς, Μαντούρο, Χαρίσης, Μυστακίδης, Μελισσάς, Κοροβέσης, Πούγγουρας
20:41
20:42
Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία, Στέφανο Αθανασιάδη, αλλά και στους Φακούντο Περέιρα και Λούκας Πέρεθ, που αποκλείστηκαν λόγω πειθαρχικού παραπτώματος.
20:47
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ουκρανός, Γιούρι Μοζαρόφσκιι
20:49
Ιβάν και Γιώργος Σαββίδης θα παρακολουθήσουν από κοντά το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι της ομάδας.
20:53
Αύριο (Παρασκευή) θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του Γ’ Προκριματικού Γύρου, με τον ΠΑΟΚ να μαθαίνει τον πιθανό αντίπαλό του.
21:04
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:06
6' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ωραία προσπάθεια του Μακ, έκανε το σουτ η μπάλα κόντρα και βρήκε στο δοκάρι.
21:15
15' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο γύρισμα του Πέλκα, ο Σαλπιγγίδης δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή μέσα από την μικρή περιοχή.
21:17
16' Κίτρινη κάρτα στον Αντριάσεβιτς
21:18
17' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Μπαλιά του Κάτσε βγάζει τον Μακ απέναντι στον Ζελένικα, που όμως βγαίνει εγκαίρως και διώχνει.
21:20
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο κατέβασμα και πλασέ του Μακ, ο Ζελένικα μπλοκάρει με δυσκολία.
21:25
25' Εξαιρετική εικόνα του ΠΑΟΚ, δικαίως αισθάνεται αδικημένος από το 0-0.
21:29
30' ΓΚΟΛ 1-0 η Λοκομοτίβα!
21:30
Πρώτη κακή λειτουργία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Μπεγκόνια έσπασε έξυπνα στον Κόλαρ και αυτός με σουτ από πλάγια θέση νίκησε τον Όλσεν.
21:35
36' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τετ-α-τετ με τον Ζελένικα ο Κίτσιου, πλασάρει άουτ.
21:42
40' Ευκαιρία για την Λοκομοτίβα. Αντεπίθεση για τους Κροάτες, η μπάλα φτάνει στον Μάριτς, που αργεί να πλασάρει, με τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ να κλέβουν την τελευταία στιγμή την μπάλα.
21:44
45' ΓΚΟΛ 2-0 η Λοκομοτίβα!
21:46
Ο Αντριάσεβιτς με κεφαλιά νικάει τον Όλσεν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
21:46
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
21:46
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ 2-0 απέναντι στην Λοκομοτίβα.
22:04
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:07
50' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτόλετς
22:12
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης κάνει το σουτ από πλάγια θέση, ο Ζελένικα διώχνει δύσκολα και στη συνέχεια της φάσης το νέο σουτ του Κίτσιου απομακρύνεται από τους αμυντικούς.
22:12
56' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Τζιόλη που κάνει το γύρισμα, όμως δεν υπάρχει κανένας συμπαίκτης του για να κάνει τελική.
22:17
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαντούρο αντί του Τζιόλη.
22:20
63' Φάση για την Λοκομοτίβα. Αντεπίθεση για τους Κροάτες, ο Μάριτς κάνει το σουτ αλλά ο Όλσεν μπλοκάρει.
22:21
65' Σουτ του Κίτσιου η μπάλα άουτ.
22:22
65' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Στη θέση του Κόλαρ, πέρασε ο Ντόλεζαλ
22:24
68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης αντί του Σαλπιγγίδη.
22:27
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ αποφεύγει εξαιρετικά έναν αντίπαλο, όμως την τελευταία στιγμή δύο αμυντικοί της Λοκομοτίβα τον προλαβαίνουν πριν σουτάρει.
22:29
73' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Στη θέση του Μάριτς πέρασε ο Μίσιτς.
22:30
74' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κάτσε μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
22:31
75' Τεράστια ευκαιρία για την Λοκομοτίβα. Ο Μπεγκόνια πλασάρει αμαρκάριστος, όμως ο Όλσεν διώχνει με τα πόδια.
22:33
76' Νέα φάση για την Λοκομοτίβα. Ο Μίσιτς κάνει σουτ από πλάγια θέση, όμως ο Κόστα προλαβαίνει και βάζει την προβολή διώχνοντας σε κόρνερ.
22:34
79' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρατς αντί του Σκόνδρα.
22:39
83' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα
22:46
89' Δεν υπάρχει ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
22:46
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
22:47
90+1' ΓΚΟΛ 2-1 ο ΠΑΟΚ
22:48
Ο Μακ βγήκε τετ-α-τετ ξεπέρασε τον Ζελένικα και πλάσαρε στην κενή εστία.
22:49
90+3' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Ο Κάπαν αντί του Σόβσιτς.
22:50
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
22:59
Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε 2-1 κόντρα στην Λοκομοτίβα
22:59
Το γκολ του Μακ στο φινάλε δίνει ελπίδες πρόκρισης στην ομάδα του Τούντορ ενόψει του επαναληπτικού της Τούμπας.