ΑΙΚ-Ατρόμητος 1-3

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΑΙΚ Στοκχόλμης-Ατρόμητος για την γ’ προκριματική φάση του Europa League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.

19:35
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ της ΑΙΚ Στοκχόλμης και του Ατρομήτου για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League.
19:38
Ο Μιχάλης Γρηγορίου αποφάσισε να ξεκινήσει με τους Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Λαζαρίδη, Φυτανίδη, Κιβρακίδη, Πίτου Γκαρσία, Γοδόι, Ουσέρο, Μαρσελίνιο, Ούμπιντες, Ναπολεόνι.
19:38
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Μπάρκας, Κούρος, Εμπό, Μπάλλας, Θεολόγου, Μπρίτο, Λε Ταλέκ.
19:43
Από την άλλη μεριά, οι γηπεδούχοι παρατάσσονται με Άλεξ, Σάντμπεργκ, Γιόχανσον, Πέιβι, Μπλόμπεργκ, Ετούχου, Οφόρι, Ισιζάκι, Μπανγκουρά, Μπρούσταντ.
19:43
Πράγμα που σημαίνει πως δεν ξεκινά ο Γκοϊτομ, ο οποίος θα μείνει στον πάγκο μαζί με τους Νίκολιτς, Χάουκσον, Λούντολμ, Ελίασον, Σαλέτρος
19:48
Διαιτητής του αγώνα είναι Κρίστιαν Ντίνγκερτ, με βοηθούς τους Μάικ Πίκελ, Κρίστιαν Γκίτελμαν, όλοι από τη Γερμανία. Τέταρτος ο επίσης Γερμανός Ρόμπερτ Χάρτμαν.
19:58
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
20:00
1' Ξεκινά ο αγώνας.
20:03
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
20:03
Καταπληκτική κούρσα του Μαρσελίνιο από αριστερά και σέντρα εκεί που πετάγεται ο Ναπολεόνι και κάνει το 1-0!
20:07
Με τέλειο τρόπο ξεκίνησε το ματς για τους Περιστεριώτες.
20:11
Απόλυτα ελέγχει το ματς ο Ατρόμητος μέχρι τώρα που προσπαθεί να χτυπήσει ξανά στις αντεπιθέσεις.
20:11
11' Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ από τον Ναπολεόνι, μπλοκάρει ο Κάλγκρεν.
20:14
14' Ο Μπλόμπεργκ κάνει ντρίπλα με τακουνάκι και σουτ στην κίνηση (!), δεν απειλεί όμως τον Γκορμπούνοφ.
20:15
15' 2-0 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
20:16
Ξανά σε αντεπίθεση, ο Μαρσελίνιο χορεύει δύο αμυντικούς της ΑΙΚ και αυτήν τη φορά τελειώνει από την αριστερή γωνία της περιοχής τη φάση και με δυνατό σουτ βρίσκει δίχτυα!
20:25
25' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.
20:27
27' Ωραία, αλλά όχι πολύ δυνατή κεφαλιά του Άλεξ μετά από κόρνερ, ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.
20:29
Κάποιο πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Γκορμπούνοφ και ο Μπάρκας ξενικά ζέσταμα.
20:35
35' Προσπαθεί να επιτεθεί η ΑΙΚ. Σουτ του Οφόρι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
20:45
Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
20:47
45'+2 Κίτρινη στον Ετούχου.
20:48
45'+4 Λήξη του πρώτου μέρους.
20:49
Εξαιρετικός ο Ατρόμητος, χτύπησε δύο φορές στην έναρξη του αγώνα και πλέον ελέγχει απόλυτα το ματς, ενώ δεν έχει απειληθεί καθόλου από την ΑΙΚ.
21:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
21:07
48' Πέναλτι για την ΑΙΚ και κίτρινη στον Φυτανίδη.
21:09
Σε χτύπημα κόρνερ ο διαιτητής βλέπει στις μονομαχίες πέναλτι από τον παίκτη του Ατρομήτου. Κανένα ριπλέι ως τώρα δεν δείχνει κάποια ξεκάθαρη παράβαση...
21:09
ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΓΚΟΡΜΠΟΥΝΟΦ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΠΕΪΒΙ!
21:10
Εξαιρετική εκτίναξη του Λευκορώσου στην δεξιά του γωνία, κρατάει το 2-0!
21:12
52' Ωραίο σουτ του Γοδόι, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και περνά ελάχιστα έξω.
21:18
57' Διπλή αλλαγή για την ΑΙΚ. Γκοϊτόμ και Ελίασον στις θέσεις των Μπλόμπεργκ και Μπρούσταντ.
21:19
60' Κίτρινη στον Οφόρι.
21:22
62' Ο Κιβρακίδης κατεβαίνει όλη τη δεξιά πλευρά και σουτάρει, διώχνει σε κόρνερ ο Κάλγκρεν.
21:29
69' Νέο πέναλτι για την ΑΙΚ για χέρι του Κιβρακίδη. Υπήρξε παραβαση.
21:30
70' Ο Γκοϊτόμ ευστοχεί και μειώνει σε 2-1.
21:31
Ο Κιβρακίδης είδε για την παράβαση κίτρινη κάρτα, όπως τώρα και ο Μπίτολο.
21:33
73' Κεφαλιά του Ισιζάκι, αποκρούει εντυπωσιακά ο Γκορμπούνοφ.
21:34
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Εμπόου αντί του Πίτου Γκαρσία.
21:36
76' Ο Μαρσελίνιο βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά από πλάγια θέση πλασάρει άουτ.
21:39
79' Πέναλτι για τον Ατρόμητο!
21:39
Κόκκινη κάρτα στον Σούντμπεργκ για ανατροπή στον Μαρσελίνιο εντός περιοχής.
21:39
80' ΓΚΟΛ 3-1 ο Ατρόμητος!
21:40
Ο Ούμπιντες είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα!
21:45
85' Ο Ατρόμητος προσπαθεί να κρατήσει μακριά απ' την περιοχή του τους Σουηδούς.
21:45
86' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μαρσελίνιο πέρασε ο Μπρίτο.
21:50
90' Κίτρινη κάρτα στον Πέιβι για μαρκάρισμα στον Ναπολεόνι.
21:52
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
21:53
90+3΄ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ναπολεόνι πέρασε ο Μπάλλας
21:55
90+5' Τέλος της αναμέτρησης