Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης μεταξύ Πανιωνίου και Παναθηναϊκού.

20:21
Καλησπέρα σε όλους. Κλείνει το σημερινό πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας με την αναμέτρηση στη Νέα Σμύρνη.
20:22
Μαζί λοιπόν θα παρακολουθήσουμε το ματς του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό. Μια έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύει τους πράσινους.
20:22
Οι πράσινοι, οι οποίοι, στοχεύουν στο 3x3, θέλοντας κάθε αγωνιστική, κάθε Κυριακή (στο… περίπου η μέρα) να απαλύνουν τον ευρωπαϊκό πόνο.
20:28
Παναθηναϊκός: Στιλ, Ζέκα, Νάνο, Κουτρουμπής, Ταυλαρίδης, Λαγός, Πράνιτς, Αμπέντ, Πέτριτς, Καρέλης, Μπεργκ.
20:29
Ενός λεπτού σιγή στη Νέα Σμύρνη, καθώς σαν σήμερα είχαμε την Μικρασιατική καταστροφή.
20:29
Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Καραμάνος
20:30
Στον πάγκο του τριφυλλιού: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Τελάντερ, Νίνης
20:30
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Διούδης, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα, Πατσατζόγλου, Τασουλής, Μητρόπουλος
20:31
Μίνι καθυστέρηση στην έναρξη, προκειμένου να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα που άναψαν οι φίλοι του Πανιωνίου.
20:32
Σέντρα στη Νέα Σμύρνη
20:37
Passing game απ' τον Παναθηναϊκό στα πρώτα λεπτά, σε θέση άμυνας σχεδόν μόνιμα οι Νεοσμυρνιώτες.
20:39
7' Ωραία ενέργεια του Πράνιτς που αποφεύγει δύο αντιπάλους, αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή, κόντραρε.
20:44
11' Πρώτο σουτ στο ματς. Ο Μπεργκ βγαίνει λίγο μακριά από την περιοχή για να πάρει μπάλα, δίνει στον Καρέλη, αυτός περιστρέφεται έξω από την περιοχή, κάνει το σουτ, όμως ο Παπαδόπουλος είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει εύκολα.
20:46
14' Μακρινό δυνατό σουτ του Σιώπη, δεν βρίσκει στόχο.
20:53
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στη Νέα Σμύρνη. Έχει την υπεροχή, έχει την κατοχή, αλλά δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους ο Παναθηναϊκός. Εξ' ου Καρέλης και Μπεργκ βγαίνουν συχνά-πυκνά μακριά από την περιοχή του Πανιωνίου για να... ανοίξουν την αντίπαλη άμυνα.
20:54
Πάνε να παίξουν το 1-2 Μπεργκ και Αμπέντ, αλλά η πάσα του Αλγερινού δεν είναι καλή και χάνεται η όποια υποψία για κάτι καλό.
20:56
24' Επικίνδυνη σέντρα του Αμπέντ από τα αριστερά, περνά από όλους η μπάλα και φεύγει άουτ. Δεν έχει φανεί ως τώρα ο Πέτριτς.
21:02
30' Φάση για τον Πανιώνιο. Φαλτσαριστό ωραίο σουτ του Οικονόμου, ο Στιλ πέφτει εντυπωσιακά και διώχνει, κρατώντας το 0-0.
21:03
21:05
33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
21:07
Απίστευτο λάθος του Στιλ... Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, αντί να μπλοκάρει ή έστω να διώξει, η μπάλα... φεύγει από την αγκαλιά του Άγγλου γκολκίπερ (που 'χε λάθος στάση σώματος) και 1-0 για τους γηπεδούχους. Δώρο κανονικό το γκολ.
21:10
38' Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ, μπλοκαρισμένοι οι παίκτες του Παναθηναϊκού μετά απ' αυτή την εξέλιξη.
21:13
41' Σουτ του Πέτριτς απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, υπό καλές προϋποθέσεις, κοντράρει η μπάλα.
21:18
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Κακός ο Παναθηναϊκός, αργό το τέμπο και με τον Πανιώνιο να προηγείται από το φοβερό «δώρο» του Στιλ. Ένα σουτ με τον Καρέλη στο 11' έχει το τριφύλλι.
21:34
Διπλή κίνηση με το καλημέρα απ' τον Αναστασίου. Μέσα Μαρινάκης και Καλτσάς, έξω ο Λαγός και ο Πέτριτς. Πάει δεξί μπακ ο Μαρινάκης και στα χαφ ο Ζέκα που έλειψε πολύ από το κέντρο.
21:35
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
21:39
48' Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Παναθηναϊκό σε πτώση του Ταυλαρίδη μέσα στην περιοχή, σε εκτέλεση φάουλ.
21:45
Στο 55', ίδια εικόνα στο ματς, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να απειλήσει και συνεχίζει να χάνει 1-0.
21:48
59' Μεγάλη φάση για Παναθηναϊκό. Βολίδα από μακριά του Καλτσά, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα.
21:53
Στο 64', πάντα στο 1-0 ο Πανιώνιος και μάλιστα άνετα. Δεν έχει βελτιωθεί η εικόνα των πράσινων, με τους Μπεργκ-Καρέλη να 'ναι... εξαφανισμένοι στο δεύτερο μέρος.
21:54
65' Σέντρα-σουτ του Μπουμάλ, διώχνει με γροθιές ο Στιλ.
21:55
65' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη για σκληρό φάουλ και... ψιλο ένταση με τον Κόρμπο. Ετοιμάζεται να μπει ο Νίνης στο ματς.
21:58
68' Έξω ο Αμπέντ, μέσα ο Νίνης.
21:59
69' Φαλτσαριστό σουτ του Μασούρα, δεν έχει δύναμη η μπάλα και καταλήγει άνετα στην αγκαλιά του Στιλ.
22:01
71' Φάση για τον Πανιώνιο. Στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού η μπαλιά, ο Μασούρας προλαβαίνει και σουτάρει, αλλά σημαδεύει πολύ ψηλά.
22:03
73' Έξω ο Καραμάνος, μέσα Μητρόπουλος για τον Πανιώνιο
22:04
75' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό
22:05
Κεραυνός του Ζέκα από μακριά, φοβερό σουτ, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
22:08
78' Νέο μακρινό σουτ από πλευράς Παναθηναϊκού, το κάνει ο Νίνης, αλλά δεν είναι καλό.
22:11
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός πιέζει, αλλά ο Πανιώνιος κρατά το 1-0 άνετα σχετικά.
22:12
82' Κάθετη πάσα για τον Μπουμάλ, ο Στιλ βγάζει το τετ-α-τετ με τον άσο του Πανιωνίου. Πάντως έχει σηκωθεί -λανθασμένα- το σημαιάκι του επόπτη.
22:15
Καθυστέρηση στο ματς, τραυματίας ο Ρισβάνης.
22:16
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα μπαίνει αντί του τραυματία Μπουμάλ.
22:19
89' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Καλτσάς γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, σουτάρει, αλλά πετάγεται εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος και κρατά το 1-0 για τον Πανιώνιο.
22:20
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
22:21
91' Έξω ο σκόρερ Μπακασέτας, μέσα ο Ανσαριφάρντ
22:23
93' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
22:24
Σέντρα του Πράνιτς στο δεύτερο δοκάρι, από κοντά ο Μπεργκ σημαδεύει στην εξωτερική μεριά της εστίας του Πανιωνίου
22:24
Λήξη του ματς. Νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό. Γκάφα ολκής του Στιλ στη φάση του γκολ (φάουλ του Μπακασέτα).