Πλατανιάς: Ολιμπά, Μπανανά, Στανισλάβλιεβιτς, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Ράμος, Κουλιμπαλί, Ντίνας, Σκαρντοβέλι, Σελίν, Αποστολόπουλος.
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Δημήτρης, Μιλούνοβιτς, Τσουράκης, Γουνδουλάκης, Μουνάφο, Γιακουμάκης.
Οι πράσινοι κατεβαίνουν ουσιαστικά με τους ίδιους 11 όπως και απέναντι στον Λεβαδειακό.
Στον αγωνιστικό χώρο βγήκαν οι δύο ομάδες και πάμε για σέντρα στο ματς..
Με πράσινη φανέλα ο Παναθηναϊκός, με κόκκινα ο Πλατανιάς.
16:00
Σέντρα στο παιχνίδι
16:02
1' Κάθετη προς τον Μπεργκ που μπήκε στην περιοχή του Πλατανιά, σηκώνεται το σημαιάκι του βοηθού. Πολύ οριακή η φάση, μιλάμε για... χιλιοστά.
16:05
4’ Ο Παναθηναϊκός έχει τον πλήρη έλεγχο του ματς, κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Πλατανιά
16:11
Δυσκολεύεται ο Παναθηναϊκός στο πρώτο δεκάλεπτο, σωστά τακτικοί οι Χανιώτες.
16:14
14' Σέντρα-σουτ του Πράνιτς από τα αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και φεύγει λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια του Ολιμπά
16:16
15’ Ξεδιπλώνεται ωραία στον αιφνιδιασμό ο Παναθηναϊκός, με τον Μπεργκ από τα αριστερά να κάνει παράλληλο γύρισμα, το οποίο δεν ήταν καλό, αλλά το κέρδος είναι το κόρνερ.
16:17
16’ Ο Παναθηναϊκός σκοράρει με τον Ταυλαρίδη (γυριστό σουτ μετά από ασίστ Μαρινάκη), αλλά ορθώς το γκολ δεν μετρά λόγω οφσάιντ.
16:19
18' Σουτ από τον Κουλιμπαλί, άουτ η μπάλα.
16:22
Ξεπεράσαμε το πρώτο 20λεπτο, πάντα στο 0-0 στη Λεωφόρο, με τον Παναθηναϊκό να μην μπορεί να δημιουργήσει φάσεις. Γι’ αυτό κι έχει ήδη σηκωθεί για προθέρμανση ο Αμπέντ.
16:22
Το μήνυμα των φίλων του Παναθηναϊκού για την ‘κάρτα φιλάθλου‘. Από 1η Ιανουαρίου θα ’ναι υποχρεωτική για την αγορά εισιτηρίων και για την οποία χρειάζονται μεταξύ άλλων ΑΜΚΑ, αριθμός ταυτότητας κτλπ. Εικόνα live21960349/94591.jpg
16:26
Οι φίλοι του Παναθηναϊκού... δεν βλέπουν καλή μπάλα απ’ την ομάδα τους και τραγουδούν σύνθημα-μήνυμα...
16:26
26’ Καλή κυκλοφορία απ’ τους πράσινους, ο Μπεργκ στρώνει στον Καρέλη, με το σουτ του τελευταίου να φεύγει άουτ
16:29
29’ Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
16:29
Σέντρα απ’ τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά ο Ταυλαρίδης στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα φτάνει στον Μπεργκ, ο οποίος εξ’ επαφής σημαδεύει άουτ.
16:31
31’ Εξαιρετική μπαλιά του Καρέλη απ’ τα αριστερά για τον Μπεργκ στην καρδιά της άμυνας, ο Σουηδός κοντρολάρει, αλλά καθυστερεί να σουτάρει και χάνει την μπάλα.
16:34
Έχει ανεβάσει ταχύτητα ο Παναθηναϊκός που πιέζει περισσότερο και πιο ορθολογικά
16:36
35' Αδύναμη κεφαλιά του Ντίνα μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Στιλ.
16:38
37' Καρέλης και Μαρινάκης αλλάζουν πάσες, ο δεύτερος κάνει σέντρα-σουτ με το ‘κακό‘ πόδι, εύκολα στα χέρια του Ολιμπά η μπάλα.
16:40
40’ Νέο σουτ του Μαρινάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, είναι αδύναμο και με το αριστερό, μπλοκάρει ο Ολιμπά.
16:45
44’ Φάση για τον Πλατανιά. Αλλάζουν ωραία την μπάλα οι Κρητικοί, βγαίνει η σέντρα για τον Ράμος, ο οποίος πιάνει το γυριστό, δίχως να βρει στόχο.
16:46
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
16:47
Μακρινό φαλτσαριστό σουτ του Ατζαγκούν με το αριστερό, ο Ολιμπά κάνει λάθος εκτίμηση και ουσιαστικά το "πνίγει" για το 1-0 του Παναθηναϊκού!
16:47
Ημίχρονο στη Λεωφόρο, προηγείται πλέον ο Παναθηναϊκός
17:03
Στον αγωνιστικό χώρο επέστρεψαν οι δύο ομάδες. Με τους ίδιους 11 συνεχίζει ο Παναθηναϊκός και ο Πλατανιάς.
17:03
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
17:05
47' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό
17:05
Η μπαλιά βγήκε ωραία απ' τον Νάνο για τον Μπεργκ στην περιοχή, αυτός στόπαρε με το στήθος, έκανε το γυριστό σουτ, όμως σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Ολιμπά και χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία.
17:08
50' Κίτρινη κάρτα στον Σελίν του Πλατανιά
17:11
Προσπαθεί για ακόμη ένα γκολ ο Παναθηναϊκός, προκειμένου να διώξει οριστικά το άγχος της νίκης. Κόρνερ κερδίζουν τώρα οι πράσινοι μετά από επέλαση του Μαρινάκη απ' τα δεξιά.
17:14
56' Μέσα ο Τσουράκης, έξω ο Αποστολόπουλος
17:15
57' Έξω ο Ατζαγκούν, μέσα ο Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό
17:21
61' Φάουλ από καλό σημείο για τον Πλατανιά, το εκτελεί ο Ντίνας, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει.
17:22
64' Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί
17:22
64' Μέσα ο Καλτσάς, έξω ο Καρέλης
17:24
Ο Παναθηναϊκός παραμένει μπροστά στο σκορ με 1-0. Πέραν του δοκαριού του Μπεργκ στο 47' δεν υπάρχει άλλη φάση στο δεύτερο μέρος.
17:26
68' Ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να βγει στον αιφνιδιασμό, ο Μπεργκ όμως καθυστέρησε να δώσει πάσα και χάθηκε η δυνατότητα.
17:27
Ο πανηγυρισμός του Ατζαγκούν στο γκολ που χωρίζει ως τώρα τις δύο ομάδες. Εικόνα live21960349/109449.jpg
17:29
71' Σουτ του Μενδρινού λίγο έξω απ' την περιοχή, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα. Απειλούν εδώ οι φιλοξενούμενοι.
17:33
75' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
17:34
Ο Μπεργκ βγάζει ασίστ για τον Καλτσά με το τακουνάκι, ο δεύτερος μπαίνει κατά μέτωπο, πιάνει το δυνατό σουτ, αλλά ο Ολιμπά σώζει την εστία του με δύσκολη επέμβαση.
17:40
82' Γουνδουλάκης αντί Ράμος για τον Πλατανιά.
17:41
83' Φάση για τον Πλατανιά
17:41
Λάθος του Πράνιτς που χάνει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Μενδρινό, ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ, με τον Στιλ να διώχνει με γροθιές.
17:47
88' Κεφαλιά του Κουλιμπαλί φεύγει άουτ. Πάντα στο 1-0 ο Παναθηναϊκός.
17:48
90' Μέσα ο Τριανταφυλλόπουλος, έξω ο Νάνο.
17:49
Μπήκαμε στο τετράλεπτο των καθυστερήσεων.
17:53
93' Συνεργάζονται ωραία οι παίκτες του Παναθηναϊκού στην αντεπίθεση, αλλά ο Αμπέντ ανοίγει την μπάλα και χάνεται η ευκαιρία.
17:53
Λήξη του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός παίρνει δύσκολη και αγχωτική νίκη με 1-0 απέναντι στον Πλατανιά, φτάνοντας τις τέσσερις σε πέντε αγωνιστικές.