Παρακολουθήστε σε real time το μεγάλο ντέρμπι της Ισπανίας ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο.

21:14
Καλησπέρα σε όλους. Ακόμα ένα ντέρμπι απόψε και μαζί θα παρακολουθήσουμε το Ατλέτικο-Ρεάλ.
21:15
Μετά τις ήττες των Μπαρτσελόνα, Βιγιαρεάλ, η Ρεάλ έχει την ευκαιρία απόψε αν νικήσει, να ανέβει στην κορυφή του πρωταθλήματος.
21:16
Από την άλλη, η Ατλέτικο που είναι στο -2 από την Ρεάλ, θέλει να βάλει τέλος στις δύο σερί ήττες που έχει και να μείνει στο κόλπο.
21:16
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Χουανφράν, Χιμένες, Γκοντίν, Φιλίπε Λουίς, Τιάγκο, Γκάμπι, Όλιβερ Τόρες, Φερνάντο Τόρες, Γκριζμάν, Κορέα
21:17
Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Ράμος, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Βαράν, Μόντριτς, Κρόος, Καζεμίρο, Ίσκο, Ρονάλντο, Μπενζεμά
21:17
Ο Σέρχιο Ράμος επιστρέφει για τη βασίλισσα, ο Μπέιλ είναι στον πάγκο, ο Χάμες εκτός (λόγω τραυματισμού). Μίνι έκπληξη η παρουσία του Καζεμίρο στο αρχικό σχήμα.
21:23
Κατάμεστο το γήπεδο, με παρουσία και φίλων της Ρεάλ.
21:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, μέσα σε πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.
21:30
Σέντρα στο ματς
21:32
3' Πρώτη τελική στο ματς. Σέντρα Μόντριτς, κεφαλιά του Κριστιάνο, δεν βρίσκει στόχο ο Πορτογάλος.
21:35
5' Φάση για την Ατλέτικο. Απ' τις κόντρες, η μπάλα φτάνει στον Κορέα μέσα στην περιοχή, βγαίνει πλάγια, πιάνει το σουτ, αλλά δεν είναι σε καλή θέση και σημαδεύει άουτ.
21:38
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ
21:39
Εκπληκτική ενέργεια του Καρβαχάλ που... αδειάζει εντυπωσιακά τον Φιλίπε Λουίς, βγάζει εξαιρετική σέντρα και ο Μπενζεμά στην καρδιά της άμυνας πιάνει άπιαστη κεφαλιά για το 1-0 της Ρεάλ!
21:41
11' Φάση για την Ατλέτικο! Ο Κορέα παίζει το 1-2 με τον Όλιβερ Τόρες, αλλά το σουτ που πιάνει από καλή και διαγώνια θέση, φεύγει άουτ.
21:45
15' Νέα καλή στιγμή για την Ατλέτικο που βρίσκει χώρους στην... χλωμή άμυνα της Ρεάλ. Ο Κορέα βρίσκει χώρο, πιάνει το σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή, αλλά σημαδεύει άουτ.
21:48
Συμπληρώθηκαν 19 λεπτά στο Βιθέντε Καλντερόν. Η Ατλέτικο παραμένει πιο απειλητική, αλλά η Ρεάλ έχει το προβάδισμα και είναι πιο άνετη.
21:51
21' Πέναλτι για την Ατλέτικο
21:52
Μοιραίο λάθος του Ράμος που πουλά την μπάλα στον Τόρες, αυτός καθυστερεί και χάνει την ευκαιρία να σουτάρει σε τετ-α-τετ, ωστόσο η μπάλα φτάνει στον Τιάγκο που ανατρέπεται απ' τον Ισπανό αμυντικό.
21:52
23' ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΝΑΒΑΣ! Πέφτει στη δεξιά γωνία του και αποκρούει την εκτέλεση του Γκριζμάν, κρατώντας το 1-0 για τη Ρεάλ.
21:55
Δεν πατά καθόλου καλά η Ρεάλ, με την Ατλέτικο να πιέζει ασφυκτικά.
22:01
22:03
33' Φάση μετά από ώρα για τη Ρεάλ. Ο Ίσκο στρώνει για τον Κριστιάνο μέσα στην περιοχή, ο Πορτογάλος σουτάρει όμως άσχημα με το αριστερό του πόδι.
22:08
38' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά του Κριστιάνο, δεν βρίσκει στόχο, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα.
22:09
Η Ατλέτικο έχει χάσει την εκρηκτικότητα που είχε μετά το γκολ που δέχθηκε. Το 'χει ισορροπήσει η Ρεάλ και δείχνει να ελέγχει την κατάσταση.
22:09
39' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα για σκληρό φάουλ στο κέντρο. Πρόβλημα με τον Καρβαχάλ στη Ρεάλ, μένει να δούμε αν μπορεί ή όχι να συνεχίσει.
22:12
41' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο τραυματίας Καρβαχάλ, μέσα ο Αρμπελόα.
22:16
Ημίχρονο στην Μαδρίτη. Στο 1-0 η Ρεάλ με τον Μπενζεμά, χαμένο πέναλτι για την Ατλέτικο απ' τον Γκριζμάν.
22:30
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:35
50' Ο Τόρες απ' τα δεξιά κάνει κάτι σαν σέντρα-σουτ από πλάγια θέση, με την μπάλα να φεύγει παράλληλα.
22:36
51' Διαγώνιο σουτ του Κριστιάνο, άουτ η μπάλα.
22:39
Έχει αποκτήσει «άγρια» ομορφιά το ματς, με κάποια σκληρά μαρκαρίσματα και την εξέδρα να μπαίνει στην... εξίσωση.
22:43
58' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Μέσα ο Βιέτο, έξω ο Κορέα που αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά, στη συνέχεια κάπου... χάθηκε.
22:44
59' Κίτρινη κάρτα στον Βαράν.
22:45
60' Φάση για την Ατλέτικο! Δύο σουτ μέσα στην περιοχή της Ρεάλ, οι Ράμος και Καζεμίρο βάζουν καθοριστικά το σώμα τους και αποτρέπουν τους αντιπάλους τους να απειλήσουν τον Νάβας.
22:46
Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα. Η Ρεάλ πάντα στο 1-0 απέναντι στην Ατλέτικο.
22:47
61' Ακόμα μια κίτρινη, στον Καζεμίρο αυτή τη φορά.
22:51
64' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Τζάκσον Μαρτίνες μπαίνει αντί του Τόρες για να δώσει το... κάτι διαφορετικό μπροστά.
22:51
66' Αλλαγή και για τη Ρεάλ. Μέσα ο Μπέιλ, έξω ο Ίσκο.
22:55
Έχει πέσει πολύ το τέμπο του ματς. Η Ατλέτικο δεν μπορεί να απειλήσει σοβαρά, η Ρεάλ αρκείται στο 1-0.
23:00
74' Σουτ του Τζάκσον Μαρτίνες από πλάγια θέση, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Νάβας.
23:01
75' Μπέιλ και Κριστιάνο συνεργάζονται, όμως το σουτ του Πορτογάλου δεν είναι καλό.
23:01
76' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Μέσα ο Κόβατσιτς, έξω ο σκόρερ Μπενζεμά. Θα πάει κορυφή ο Κριστιάνο.
23:04
23:06
80' Μεγάλη φάση για την Ατλέτικο. Σέντρα Καράσκο στο δεύτερο δοκάρι, ο Βιέτο έχει ξεχαστεί, κάνει την καρφωτή κεφαλιά, αλλά σημαδεύει λίγο άουτ!
23:08
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ
23:10
Ο Τζάκσον Μαρτίνες νικά στο 1v1 τον Αρμπελόα, προτού βγει άουτ η μπάλα κάνει τη σέντρα, ο Γκριζμάν... τσιμπάει όσο χρειάζεται την μπάλα για να φύγει μέσα απ' την αγκαλιά του Νάβας, η άμυνα... αιφνιδιάζεται και ο Βιέτο είναι εκεί για να την σπρώξει στα δίχτυα και να κάνει το 1-1!
23:12
Φοβερός Τσόλο Σιμεόνε! Κάνει νόημα στον κόσμο να ξεσηκωθεί και να βοηθήσει για την ολική ανατροπή!
23:16
91' Τεράστια φάση για την Ατλέτικο!
23:16
Η μπάλα φτάνει στον Τζάκσον Μαρτίνες, ο οποίος απ' το ύψος του πέναλτυ πιάνει το γυριστό με τον Κέιλορ Νάβας να κάνει δύσκολη επέμβαση και να κρατά το 1-1!
23:17
92' Μακρινό σουτ του Κριστιάνο, άνετα μπλοκάρει ο Όμπλακ.
23:19
Λήξη του ματς. Στο 1-1 το μεγάλο παιχνίδι της Μαδρίτης. Η Ρεάλ προηγήθηκε νωρίς με τον Μπενζεμά, ωστόσο ισοφαρίστηκε απ' τον Βιέτο στο 83'. Έχασε την ευκαιρία ν' ανέβει στην κορυφή η βασίλισσα.