Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm την αναμέτρηση της Βέροιας απέναντι στον Ηρακλή στην Ημαθία, για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Βέροιας απέναντι στον Ηρακλή
Με το ματς στην Ημαθία κλείνει η 11η αγωνιστική στην Σούπερ Λίγκα.
19:14
Καίγονται για βαθμούς και οι δύο ομάδες
19:14
Από την μία η "βασίλισσα του Βορρά", που δεν έχει εντός έδρας νίκη, βρίσκεται στην 12η θέση με 12 βαθμούς.
19:15
Από την άλλη, ο "Γηραιός" στην 13η με 10.
19:22
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:25
Βέροια (Γιώργος Γεωργιάδης): Λόπεθ, Νέτο, Ετζενγκέλε, Όστοϊτς, Γιαννούλης, Μαραγκός, Άρτσε, Μαγέφσκι, Ναζλίδης, Καϊκούτ, Μερεμπασβίλι
19:25
Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Μαλόν, Πούγγουρας, Κόλα, Γιουσούφ, Σιόντης, Αμπντούν
19:26
Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Καρασαλίδης, Ρομάνο, Μακρής, Κυριακίδης, Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης, Βέλλιος
19:26
Στον πάγκο: Περνίς, Πουρτουλίδης, Ζιάμπαρης, Περόνε, Πασάς, Μπουλούτ, Ζάμπαζης
19:26
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης
19:32
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:37
5' Δεν υπάρχουν φάσεις μέχρι στιγμής.
19:42
11' Έχει την πρωτοβουλία η Βέροια, αλλά δεν απειλεί ιδιαίτερα.
19:46
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Έπειτα από προσπάθεια του Ρομάνο, η μπάλα έφτασε στον Βέλλιο που κάνει αδύναμο σουτ στην κίνηση, το οποίο μπλόκαρε ο Λόπεθ
19:48
17' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Μακρινό σουτ του Μαγιέφσκι, η μπάλα σκάει μπροστά στον Χουάντερσον, αλλά ο Βραζιλιάνος γκολκίπερ της Βέροιας το βγάζει με το σώμα.
19:52
19' Ο κόσμος του Ηρακλή διαμαρτύρεται για φάουλ, το οποίο κακώς δεν δόθηκε, στον Μπουκουβάλα έξω από την περιοχή.
19:54
23' Ανέβηκε ο Ηρακλής τα τελευταία λεπτά.
19:56
25' Μακρινό σουτ του Μαγέφσκι, η μπάλα περνάει άουτ χωρίς να αγχώσει τον Χουάντερσον.
19:58
20:01
30' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά
20:09
37' Κυριαρχούν οι δυνατές μονομαχίες κι έχει πέσει ο ρυθμός
20:09
Η Βέροια έχει την κυκλοφορία, με τον Ηρακλή να αμύνεται σωστά.
20:16
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
20:18
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:19
Παραμένει το 0-0 στην αναμέτρηση της Βέροιας με τον Ηρακλή
20:33
46' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Αμπντούν αντί του Μερεμπασβίλι
20:33
46' Αλλαγή και για τον Ηρακλή. Ο Μπουλούτ αντί του Κυριακίδη
20:37
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:40
52' Σουτ του Αμπντούν, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
20:43
55' Τελική για τον Ηρακλή. Σέντρα του Μπουκουβάλα, ο Μπουκουβάλας παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει αουτ.
20:47
59' Αμπντούν για την Βέροια και Μπουλούτ για τον Ηρακλή, δείχνουν να έχουν φρεσκάρει μεσοεπιθετικά τις δύο ομάδες.
20:49
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα
20:50
62' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Γιουσούφ στη θέση του Καϊκούτ
20:56
68' Σουτ του Νέτο έξω από την περιοχή, ο Χουάντερσον διώχνει σε κόρνερ.
20:56
68' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Αντί του Μακρή πέρασε ο Ζιαμπάρης
20:57
69' Φάση για την Βέροια. Αναστάτωση στην άμυνα του Ηρακλή, η μπάλα στρώνεται στον Άρτσε, που κάνει το σουτ με την μπάλα να φεύγει αρκετά πάνω απ' την εστία.
21:02
74' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη
21:03
75' Απίστευτη απόφαση του Βοσκάκη!
21:04
Ο Μπουλούτ βγαίνει απέναντι στον Λόπεθ, τον ανατρέπει έξω απ' την περιοχή ο Μαγέφσκι, όμως ο διαιτητής γύρισε τη φάση πίσω για άλλο φάουλ στην σέντρα.
21:05
77' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Πασάς αντί του Τσιλιανίδη
21:07
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Σέντρα σουτ του Πασά, η μπάλα περνάει σύριζα άουτ.
21:09
81' Αλλαγή για την Βέροια. Στο ματς ο Κόλα αντί του Άρτσε
21:12
84' Κίτρινη κάρτα στον Μαγέφσκι
21:16
87' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά
21:18
90' Σουτ του Μπουλούτ από πλάγια θέση μπλοκάρει εύκολα ο Λόπεθ