Σπάρτα Πράγας-Αστέρας Τρίπολης 1-0

Παρακολουθήστε live απ' το Control Room του sport-fm.gr το ματς του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στην Σπάρτα Πράγας για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

19:31
Kαλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Σπάρτα Πράγας και τον Αστέρα Τρίπολης για την 5η αγωνιστική για τον 11ο όμιλο του Europa League.
19:33
H ενδεκάδα της Σπάρτα: Μπίσιτς, Μπράμπετς, Κόστα, Χιμπς, Βάσα, Ντότσκαλ, Μάρεσεκ, Φρίντεκ, Κρέιτσι, Φατάι, Λάφατα
19:34
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Σανκαρέ, Γιαννούλης, Λούι, Φερνάντεζ, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φούντας, Γιάννου
19:36
Στον πάγκο για τους Τσέχους: Στεχ, Στέινχοφερ, Χόλεκ, Μπρεζνάνικ, Κονατέ, Χουζμπάουερ, Ζούλις
19:37
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Κοσίτσκι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Δημούτσος, Λανθαρότε, Τσοκάνης, Χαμντανί
19:40
Ο Άγγλος Όλιβερ διευθύνει την αναμέτρηση στο Λέτνα, με την θερμοκρασία στους 2 βαθμούς Κελσίου.
19:44
Η βαθμολογία στον 11ο όμιλο: Σάλκε 8 10-3 Σπάρτα Πράγας 6 6-4 Αστέρας Τρίπολης 4 4-7 ΑΠΟΕΛ 3 2-8
20:01
1' Σέντρα αγώνα
20:02
2' Ο Γιάννου βρέθηκε μέσα στην περιοχή, κοντά στην τελική γραμμή, αλλά κλείστηκε.
20:05
5' Σέντρα του Φούντα, ο Φερνάντες με το αριστερό σημαδεύει το δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Ιγκλέσιας κοντράρει και βγαίνει κόρνερ.
20:06
Πολύ καλά έχει μπει στο ματς ο Αστέρας και στάθηκε άτυχος στο σουτ του Φερνάντες.
20:07
7' Μεγάλη απόκρουση του Θεοδωρόπουλου, σε τετ-α-τετ με τον Φατάι, μετά το γύρισμα του Χιμπς
20:16
14' Mετά το δυνατό ξεκίνημα, οι δύο αντίπαλοι είναι εξαιρετικά προσεκτικοί.
20:16
16' Εντυπωσιακή επέμβαση του Θεοδωρόπουλου, σε σουτ του Ντότσκαλ, λίγο έξω από την περιοχή.
20:19
18' Μπαίνει ο Φερνάντες στην περιοχή, το σουτ σε κάποιο πόδι και κόρνερ.
20:19
19' Σέντρα του Μάσα από αριστερά, κεφαλιά του Γιάννου, άστοχη.
20:20
20' Λάθος του Σανκαρέ, που αιφνιδιάζεται, η μπάλα στρώνεται στον Κρέιτσι, που δεν πιάνει καλά το σουτ, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
20:23
22' Λάθος απόκρουση της άμυνας, ο Ντότσκαλ σουτάρει ο Θεοδωρόπουλος σε νέα εντυπωσιακή απόκρουση.
20:26
25' Εκτέλεση φάουλ για τον Αστέρα, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, πολύ μακριά από την εστία.
20:32
32' Σωτήρια παρέμβαση του Κουρμπέλη που παραχωρεί κόρνερ.
20:33
32' Νέο κόρνερ για την Σπάρτα που πιέζει.
20:33
ΓΚΟΛ Η ΣΠΑΡΤΑ.
20:34
33' Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Μπράμπετς θα νικήσει στον αέρα του Κουρμπέλη, για ν' ανοίξει το σκορ.
20:35
35' Κι άλλα άσχημα νέα για τον Αστέρα, ο Θεοδωρόπουλος έχει τραυματιστεί από μια σκαριά στη γάμπα.
20:37
37' Σουτ του Μάσα, στα σώματα.
20:43
43' Καταπληκτικό τάκλιν του Ζησόπουλου στον Φατάι, που είχε βγει απέναντι από την εστία του Αστέρα.
20:45
45' Σουτ του Γιάννου, κόντρες σε κάποιο πόδι και κόρνερ.
20:46
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:48
45+2' Τέλος α' μέρους.
20:49
Η Σπάρτα Πράγας προηγείται 1-0 από μια στημένη φάση με τον Μπράμπετς στο 33'. Άτυχος ο Αστέρας στη φάση του 5' με το δοκάρι του Νίκο Φερνάντες, τρεις σπουδαίες επεμβάσεις από τον Θεοδωρόπουλο στο πρώτο μέρος.
21:03
Χωρίς αλλαγές θ' αρχίσουν οι δύο αντίπαλοι στο δεύτερο μέρος.
21:04
46' Σέντρα β' μέρους
21:05
46' Σουτ του Φερνάντες, μπλόκαρε ο Μπίσιτς.
21:06
47' Κεφαλιά του Σανκαρέ άουτ, από εκτέλεση φάουλ του Νίκο Φερνάντες.
21:07
48' Ο Φούντας κλέβει την μπάλα, έξω από την περιοχή, αλλά πραγματοποιεί ένα τραγικό σουτ.
21:12
54' Σουτ του Ντότσκαλ, έξω από την εστία.
21:13
55' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
21:15
56' Κίτρινη κάρτα στον Φρίντεκ.
21:17
58' Νέα σπουδαία επέμβαση του Θεοδωρόπουλου σε κεφαλιά του Λαφάτα, μετά από σέντρα του Μαρέτσεκ.
21:18
59' Σουτ του Ντότσκαλ, από καλή θέση, φεύγει έξω.
21:19
61' Κόρνερ για την Σπάρτα.
21:19
61' Νέο κόρνερ για τους Τσέχους.
21:20
62' Ο Λούι παραχωρεί το 7ο κόρνερ στην Σπάρτα.
21:21
62' Παράλληλη σέντρα του Φατάι, ο Λαφάτα δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.
21:24
66' Δημούτσος αντί Κουρμπέλη
21:25
66' Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Λαφάτα εκτός εστίας.
21:25
67' Σουτ του Γιάννου, απελπιστικά άστοχο.
21:26
68' Ο Φερνάντες ανοίγει ωραία στον Μάσα, που αρχικά πάει για σέντρα, γίνεται κόντρα, του στρώνεται πάλι η μπάλα, για να σουτάρει άουτ από πλάγια θέση.
21:31
72' Σε καλή θέση μέσα στην περιοχή ο Γιάννου που κέρδισε μια κόντρα, αλλά κάνει ένα άψυχο σουτ.
21:35
76' Κίτρινη ο Κρέιτσι.
21:36
77' Σουτ του Ντότσκαλ, άουτ.
21:36
78' Ο Λανθαρότε αντί του Φούντα.
21:38
80' Κόρνερ παραχωρεί ο Σανκαρέ.
21:39
81' Κονάτε αντί Φατάι
21:40
81' Ο Παντελιάδης αντί του Ιγκλέσιας.
21:41
82' Δεύτερη κίτρινη στον Κρέιτσι, η Σπάρτα με δέκα παίκτες.
21:43
84' Κόρνερ για τη Σπάρτα
21:44
86' Χόλεκ αντί Ντότσκαλ
21:45
87' Κίτρινη στον Δημούτσο
21:47
88' Κόρνερ για την Σπάρτα Πράγας
21:49
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:50
92' Γιούλις αντί Φρίντεκ.
21:52
93' Κόρνερ ο Αστέρας.
21:53
90+3' Τέλος αγώνα, ο Αστέρας ηττήθηκε 1-0 από την Σπάρτα Πράγας, με το γκολ του Μπράμπετς στο 33' κι έμεινε εκτός συνέχειας.