Ντόρτμουντ (Τόμας Τούχελ): Βαϊντενφέλερ, Γκίντερ, Σούμποτιτς, Χούμελς, Παρκ, Στένζελ, Μπέντερ, Καγκάβα, Ρόις, Γιανουζάι, Ράμος
Στον πάγκο: Μπουρκί, Μχιταριάν, Λάιτνερ, Χόφμαν, Ομπαμεγιάνκγ, Βιγκλ, Παπασταθόπουλος
O Γερμανός τεχνικός των Βεστφαλών άφησε στον πάγκο τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο, καθώς προέρχεται από ίωση και δεν έκρινε σκόπιμο να τον επιβαρύνει.
ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Γλύκος, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Μυστακίδης, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Τσίμιροτ, Μακ, Μπερμπάτοφ
19:43
Στον πάγκο: Όλσεν, Λέοβατς, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης, Σάμπο, Πέλκας, Άντονις
19:44
Επιστροφή στην ενδεκάδα για τον Μπερμπάτοφ, που θα βρεθεί στην κορυφή της επίθεσης μαζί με τον Ρόμπερτ Μακ.
19:49
Αρκετοί οπαδοί του ΠΑΟΚ στις κερκίδες, ζεσταίνουν ακόμη περισσότερο την θερμή ατμόσφαιρα των οπαδών των γηπεδούχων.
19:52
19:54
Το καθιερωμένο "You'll never walk alone" των οπαδών της Ντόρτμουντ
20:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
20:00
20:07
7' Ο ΠΑΟΚ έχει δώσει όλο το γήπεδο στην Ντόρτμουντ και περιμένει τις αντεπιθέσεις.
20:10
10' Πρώτη φάση για Ντόρτμουντ. Σουτ του Καγκάβα η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, ενώ βρήκε και στο δοκάρι του Γλύκου.
20:13
13' 82-18% η κατοχή υπέρ της Ντόρτμουντ
20:22
22' Η Ντόρτμουντ κυκλοφορεί με άνεση την μπάλα, όμως δεν δημιουργεί προβλήματα στην καλά οργανωμένη άμυνα του ΠΑΟΚ.
20:23
23' Πρώτη καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ. Παράλληλη μπαλιά του Ρόις, ο Γκίντερ κάνει πλασέ στην κίνηση με την μπάλα να φεύγει άουτ.
20:24
20:26
26' Ακυρώνεται σωστά γκολ του Τζαβέλλα με κοντινή προβολή ως οφσάιντ.
20:33
33' Ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να κλείσει τους διαδρόμους προς την περιοχή του.
20:33
34΄ΓΚΟΛ 1-0 ο ΠΑΟΚ
20:34
Φοβερή κάθετη του Μυστακίδη στον Μακ, που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, περνάει τον Βαϊντενφέλερ και στέλνει την μπάλα στην κενή εστία.
20:36
36΄ Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη
20:42
42' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ. Σουτ του Γιανουζάι, ο Γλύκος διώχνει δύσκολα και στη συνέχεια της φάσης ο Ρόις σημαδεύει με προβολή το δοκάρι.
20:43
43' Κίτρινη κάρτα στον Γιανουζάι
20:46
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:46
Ο ΠΑΟΚ με παλικαρίσια εμφάνιση και γκολ του Μακ μπαίνει στα αποδυτήρια του "Signal Iduna Park" έχοντας προβάδισμα 1-0 απέναντι στην Ντόρτμουντ.
20:47
Η μαζική άμυνα του "δικέφαλου του Βορρά" έχει μπλοκάρει τους Βεστφαλούς, που δεν έχουν καθαρό μυαλό στην τελική επίθεση.
20:54
21:01
46' Διπλή αλλαγή για την Ντόρτμουντ. Μχιταριάν και Βιγκλ στο ματς αντί Ρόις και Μπέντερ.
21:01
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
21:03
47' Τεράστια απόκρουση του Γλύκου. Τετ-α-τετ με τον Μχιταριάν και ο διεθνής γκολκίπερ νικάει τον Αρμένιο μεσοεπιθετικό.
21:08
52' Φάση για την Ντόρτμουντ. Σέντρα του Παρκ, ο Καγκάβα παίρνει την κεφαλιά και ο Γλύκος διώχνει σε κόρνερ.
21:08
53' Νέα τελική για την Ντόρτμουντ. Κεφαλιά του Γκίντερ, ο Γλύκος μπλοκάρει.
21:14
58' Έχει ηρεμήσει τα τελευταία λεπτά τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ.
21:16
60' Φάση για την Ντόρτμουντ. Σουτ του Μχιταριάν έξω από την περιοχή, η μπάλα παίρνει τρομερά φάλτσα και φεύγει ελάχιστα άουτ.
21:22
66' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λέοβατς αντί του Μακ
21:22
66' Αλλαγή και για την Ντόρτμουντ. Αντί του Καγκάβα πέρασε ο Ομπαμεγιάνγκ.
21:23
55.200 θεατές απόψε στο γήπεδο.
21:24
68' Μακρινό σουτ του Στένζελ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
21:27
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάμπο αντί του Μπερμπάτοφ.
21:32
76' Δοκάρι για την Ντόρτμουντ. Ο Μχιταριάν σεντράρει ο Ομπαμεγιάνγκ σημαδεύει το δοκάρι του Γλύκου με κεφαλιά.
21:33
77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκες αντί του Μυστακίδη
21:37
80΄ Σουτ του Μχιταριάν, η μπάλα άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Γλύκο.
21:40
83' Φάση για την Ντόρτμουντ. Κοντινή κεφαλιά του Μχιταριάν, ο Γλύκος μπλοκάρει.