Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού στα Γιάννενα απέναντι στον ΠΑΣ, για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΣ.
18:18
Ματς στα Ιωάννινα για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
19:08
Να σπάσει την κακή παράδοση, δύο σερί ήττες στην Ήπειρο, θέλει η ομάδα του Μάρκο Σίλβα, που προέρχεται από την άνετη νίκη στο Κύπελλο με σκορ 5-0 απέναντι στον Αστέρα.
19:10
Από μεγάλο τρίποντο στην έδρα του Ατρόμητου προέρχονται οι παίκτες του Γιάννη Πετράκη, που θέλουν να παραμείνουν σε ανοδική πορεία και να κόψουν βαθμό ή βαθμούς απ'τους Πειραιώτες.
19:17
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:17
ΠΑΣ (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Στρούνα, Μανιάς, Ναδάλες, Ακόστα, Τσουκάλας, Κοζορώνης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ηλιάδης, Ίλιτς
19:17
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Νικολιάς, Φερφελής, Σκόνδρας, Καρανίκας, Μπέριος, Γαρουφαλιάς
19:17
Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Ρομπέρτο, Ομάρ, Σιόβας, Μποτία, Μαζουακού, Ζντιέλαρ, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Πάρντο, Ιντέγε
19:18
Στον πάγκο: Καπίνο, Μανιάτης, Ντα Κόστα, Κασάμι, Πουλίδο, Κολοβός, Σεμπά
19:24
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μάριος Λαμπρόπουλος
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:34
3' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Τακουνάκι του Ντουρμάζ στον Πάρντο, που κάνει με τη μία το σουτ, αλλά ο Ναδάλες βάζει την κόντρα την τελευταία στιγμή.
19:34
3' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
19:37
7' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Ζντιέλαρ πιάνει με τη μία το σουτ, το οποίο φεύγει μακριά απ'την εστία του Περιστερίδη
19:40
9' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Πάρντο, η μπάλα περνάει απ'τον Ιντέγε και ο Ιντέγε την στέλνει άουτ με προβολή.
19:44
13' ΓΚΟΛ 0-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19:44
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, που στέλνει την μπάλα στην γωνία του Περιστερίδη
19:49
18' Έχει ανεβάσεις τις γραμμές του ο ΠΑΣ μετά το γκολ. Πολύ κακό πρόσωπο μέχρι στιγμής από τους γηπεδούχους.
19:50
19' Ένταση ανάμεσα σε Ντουρμάζ και Ναδάλες - Ηλιάδη.
19:52
Ο Ντουρμάζ έκλεψε την μπάλα από τον Ηλιάδη, με το χέρι του να βρίσκει στο πρόσωπο του αντιπάλου (χωρίς πρόθεση, αλλά ήταν φάουλ), η φάση συνεχίζεται και ο Ακόστα απωθεί τον αντίπαλό του και τον πετάει στο έδαφος. Στο δεύτερο μαρκάρισμα ο Λαμπρόπουλος θα μπορούσε να δώσει κόκκινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΣ. Τελικά Ντουρμάζ-Ακόστα πήραν από μία κίτρινη.
19:54
23' Σταθερά στην επίθεση ο Ολυμπιακός. Ψάχνει και δεύτερο γκολ
19:54
24' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
19:55
Ο Ντουρμάζ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει στα χέρια του Μανιά (πήρε κίτρινη) και ο Λαμπρόπουλος δείχνει σωστά την άσπρη βούλα.
19:55
25' ΓΚΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
19:56
Ο Φορτούνης νικάει τον Περιστερίδη
20:04
33΄ Και πάλι ανεβάζει την απόδοσή του ο ΠΑΣ.
20:07
36΄ Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Η μπάλα φτάνει στα πόδια του Μαζουακού, που κάνει με τη μία το σουτ και ο Περιστερίδης μπλοκάρει χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.
20:08
38' Μακρινό σουτ του Ντουρμάζ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
20:12
41΄ Ο ΠΑΣ διαμαρτύρεται για χέρι του Ζντιέλαρ στην περιοχή. Στο ριπλέι φαίνεται πως ο μέσος των ερυθρόλευκων έχει κολλημένο στο σώμα του το χέρι.
20:16
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:16
Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 στην έδρα του ΠΑΣ
20:16
Και τα δύο γκολ ο Κώστας Φορτούνης
20:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:36
47' Πρώτη τελική του ΠΑΣ στο ματς! Ο Ίλιτς στρώνει στον Μανιά, δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή και η μπάλα φεύγει άουτ.
20:40
51' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντα Κόστα αντί του Μποτία. Ο Ισπανός αποκόμισε ένα αιμάτωμα έπειτα από χτύπημα που δέχτηκε στο πρώτο ημίχρονο.
20:44
55' Φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του ΠΑΣ, με τους Φορτούνη και Ντουρμάζ να μην μπορούν να τελειώσουν τη φάση.
20:45
57' ΓΚΟΛ 0-3 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
20:45
Αντεπίθεση για τους ερυθρόλευκους, ο Φορτούνης σερβίρει στον Ντουρμάζ κι αυτός τελειώνει τη φάση με κοντινό πλασέ
20:46
58' Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη
20:57
67' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βγάζει μόνος του αντεπίθεση πλασάρει και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
21:00
72' Φάση για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Στρούνα από τα δεξιά ο Μανιάς πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
21:02
73' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Φερφελής αντί του Μανιά
21:06
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Καρανίκας στη θέση του Ηλιάδη
21:07
78' Φάση για τον ΠΑΣ. Σουτ του Φερφελή, ο Ρομπέρτο διώχνει με γροθιές.
21:07
79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά αντί του Πάρντο
21:13
85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πουλίδο αντί του Ιντέγε.
21:18
88' Δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς.
21:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
21:20
90'+1 Εκτέλεση φάουλ του Ίλιτς, κεφαλιά του Καρανίκα, η μπάλα πέρασε μακριά άουτ.
21:22
90'+3' Σουτ του Ιντέγε, ο Περιστερίδης αιφνιδιάστηκε και έδιωξε με το ένα χέρι.
21:24
Λήξη στην αναμέτρηση! Ο Ολυμπιακός περνάει... σβηστά από τα Ιωαννίνα, επικρατώντας με 3-0 και έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φορτούνη που σκόραρε τα δύο πρώτα τέρματα και «σέρβιρε» το τρίτο στον Ντουρμάζ.