LIVE: Ρουμανία-Αλβανία

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρουμανία και την Αλβανία που διεξάγεται στο ματς της Λιόν για την 3η αγωνιστική του Α' ομίλου.

21:05
Καλησπέρα σας
21:05
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρουμανία και την Αλβανία για την 3η αγωνιστική του Α' ομίλου
21:06
Το ματς διεξάγεται στο γήπεδο της Λιόν
21:06
Η Ρουμανία έχει ένα βαθμό μετά την ισοπαλία κόντρα στην Ελβετία (1-1) και την ήττα από τη Γαλλία
21:07
Η Αλβανία δεν έχει πόντους, καθώς έχει υποστεί δύο ήττες από την Ελβετία και τη Γαλλία
21:20
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:22
Ρουμανία (4-4-1-1): Ταταρουσάνου – Σαπουνάρου, Γκριγκόρε, Κίρικες, Μάτελ – Πόπα, Πρεπελιτσά, Χόμπαν, Στάνκου – Στάνκιου - Άλιμπεκ
21:24
Στον πάγκο: Παντιλίμον, Ρατς, Μότσι, Τσίπκιου, Πιντίλι, Τόρζε, Κεσερού, Αντόνε, Γκάμαν, Φίλιπ, Σανμαρτεάν, Λουνγκ
21:25
Αλβανία (4-5-1): Μπερίσα – Χισάι, Αγέτι, Μαβράι, Αγκόλι – Λενγιάνι, Μεμουσάι, Μπάσα, Αμπράσι, Λίλα – Σαντίκου
21:27
Στον πάγκο: Τσάνα, Βέσελι, Γκάσι, Σελ, Τσάκα, Τσικαλέσι, Αλίγι, Μπαλάι, Κάτσε, Ρόσι, Χότσα
21:33
21:55
Αυτή τη στιγμή ακούγονται οι ύμνοι των δύο ομάδων
21:59
Αξίζει να σημειωθεί ότι 4ος διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος
22:00
1' Στη σέντρα οι Ρουμάνοι και έναρξη του ματς
22:03
3' Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση από τον Στάνκου, η μπάλα περνά άουτ. Καμία ανησυχία για τον Μπερίσα
22:06
6' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς για τον Μπάσα της Αλβανίας
22:06
Άσχημο μαρκάρισμα πάνω στον Χόμπαν
22:07
8' Ευκαιρία για τη Ρουμανία με το σουτ του Στάνκου να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Μπερίσα
22:10
Στα επίσημα του γηπέδου και ο Κριστιάν Καρεμπέ
22:11
22:12
22:12
22:13
13' Έχει την πρωτοβουλία η Ρουμανία, τη στιγμή που η Αλβανία προσπαθεί να βρει προϋποθέσεις αντεπίθεσης
22:14
14' Σουτ του Άλιπεκ από αρκετά μακρινή απόσταση, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπερίσα
22:18
22:22
23' Φάουλ για τη Ρουμανία από τα πλάγια, κανένα πρόβλημα για την άμυνα της Αλβανίας να απομακρύνει
22:23
23' Ευκαιρία που δεν ΧΑΝΕΤΑΙ από τον Λενιάνι! Παρ' όλα αυτά ο βοηθός έχει καταλογίσει οφσάιντ...
22:26
22:27
Η σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Λενγιάνι...
22:30
30' Συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού. Στο 0-0 Ρουμανία και Αλβανία χωρίς να έχει σημειωθεί η μεγάλη φάση στο ματς
22:35
35' Ωραία προσπάθεια του Μεμουσάι από τα δεξιά, το σουτ που επιχειρεί, αποκρούει σε κόρνερ ο Ταταρουσάνου
22:35
22:36
Προσπάθεια του άσου του ΠΑΣ Γιάννινα, Άντι Λίλα
22:39
40' Κόρνερ για τους Ρουμάνους. Οι Αλβανοί αμυνόμενοι απομακρύνουν και πάλι.
22:43
43' Γκολ για την Αλβανία με σκόρερ τον Σαντίκου!
22:44
Πρώτο γκολ της Αλβανίας στα χρονικά του Euro!
22:45
Εξαιρετική σέντρα του Μεμουσάι από τα δεξιά, ο Ταταρουσάνου χάνει εντελώς τη φάση και ο Σαντίκου με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!
22:46
45' Δύο λεπτά καθυστερήσεων...
22:48
Λήξη α' μέρους με την Αλβανία να προηγείται 1-0 με το γκολ του Σαντίκου! Απόλυτα δίκαιη η επίτευξη του τέρματος από τους Αλβανούς, καθώς ήταν πολύ καλύτεροι των Ρουμάνων
22:49
23:01
46' Έναρξη β' ημιχρόνου. Αλλαγή για τη Ρουμανία: Ο Σανμαρτεάν στη θέση του Πρεπελιτσά
23:03
47' Κεφαλιά του Μαβράι, η μπάλα άουτ
23:12
54' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού (σοβαρού όπως φαίνεται) του Αλιμπέκ
23:13
57' Ο Τόρζε μπαίνει στη θέση του Αλιμπέκ. Αναγκαστική αλλαγή για τους Ρουμάνους
23:15
58' Αλλαγή για την Αλβανία. Εκτός ο σκόρερ Σαντίκου, μέσα ο Μπαλάι
23:16
23:17
23:19
23:20
63' Σουτ του Μεμουσάι, με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει ο Ταταρουσάνου
23:24
67' Εκτέλεση φάουλ του Σανμαρτεάν, η μπάλα στο τείχος
23:25
68' Αλλαγή για τη Ρουμανία. Εκτός ο Πόπα, μέσα ο Αντόνε
23:27
70' Ελιγμοί του Μεμουσάι στην περιοχή, κάνει και το σουτ με το αριστερό, η μπάλα άουτ
23:32
75' Η Ρουμανία έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές της, άλλες δύο έχει δικαίωμα η Αλβανία
23:33
76' Δοκάρι για τη Ρουμανία!
23:33
Σουτ του Αντόνε, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπερίσα!
23:34
77' Αλλαγή για την Αλβανία. Μέσα ο Ρόσι, έξω ο Λενγιάνι
23:40
83' Αλλαγή για την Αλβανία. Μέσα ο Τσάνα, εκτός ο Μπάσα
23:40
84' Φάουλ από εξαιρετική θέση για τη Ρουμανία
23:41
85' Κίτρινη κάρτα στον Μεμουσάι
23:45
87' Κεφαλιά του Λίλα, η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Ταταρουσάνου
23:46
90' Κίτρινη κάρτα στον Σαπουνάρου
23:47
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
23:50
93' Κίτρινη κάρτα στον Τόρζε
23:50
94' Κίτρινη κάρτα στον Χισάι
23:51
94' Σουτ του Στάνκιου, η μπάλα άουτ
23:52
Τέλος του ματς!
23:53
Ιστορική νίκη για την Αλβανία κόντρα στη Ρουμανία (1-0), τερματίζει στην 3η θέση και πλέον περιμένει αν θα μπορέσει να προκριθεί ως καλύτερη τρίτη από τους υπόλοιπους ομίλους