Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Ουγγαρίας απέναντι στο Βέλγιο, για την φάση των «16» του Euro.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ουγγαρία και το Βέλγιο.
Νοκ-άουτ ματς για την φάση των "16" του Euro.
21:21
Στο Stadium de Toulouse θα διεξαχθεί η αναμέτρηση.
21:22
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην φάση των "8" την Ουαλία, που χθες πέρασε την Βόρειο Ιρλανδία.
21:24
Στην φάση των ομίλων, το Βέλγιο τερμάτισε στην 2η θέση του 5ου γκρουπ, ενώ οι Ούγγροι έκαναν την μεγάλη έκπληξη, τερματίζοντας στην κορυφή του 6ου.
21:30
21:30
21:31
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις
21:31
Ουγγαρία (Μπερντ Στορκ): Κίραλι, Λανγκ, Γιούχαζ, Γκούζμικς, Κάνταρ, Γκέρα, Λόβρενσικς, Κλαινχάισλερ, Νάγκι, Ντζούσντακ, Σαλάι
21:32
Βέλγιο(Μαρκ Βίλμοτς): Κουρτουά, Μουνιέ, Αλντερβάιρελντ, Βερμάελεν, Βερτόνχεν, Βίτσελ, Ναϊνγκολάν, Ντε Μπρούιν, Μέρτενς, Αζάρ, Λουκάκου
21:40
21:42
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μίλοραντ Μάζιτς από την Σερβία.
21:43
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το καθιερωμένο ζέσταμα. Σε λίγο η είσοδός τους στον αγωνιστικό χώρο για την σέντρα. Εικόνα live21960876/38077.jpg
21:54
Μπαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες των δύο ομάδων. Σε λίγο το πρώτο σφύριγμα.
22:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:04
4' Πρώτο σουτ στο ματς για το Βέλγιο. Ο Ντε Μπρούιν δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:06
6' Ζεσταίνονται και οι Ούγγροι. Σουτ του Λόβρενσικς, μπλόκαρε εύκολα ο Κουρτουά.
22:07
7' Φάση για το Βέλγιο. Ο Λουκάκου γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, επιχειρεί σουτ από δύσκολη γωνία και ο Κίραλι διώχνει σε κόρνερ.
22:07
7' Νέα ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Ντε Μπρούιν σουτάρει, η μπάλα καταλήγει χωρίς δύναμη στα χέρια του Κίραλι.
22:09
10' ΓΚΟΛ 1-0 το Βέλγιο!
22:10
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρούιν, ο Αλντερβάιρελντ ξεφεύγει από τα μαρκαρίσματα και με όμορφη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
22:15
15' Μεγάλη φάση για το Βέλγιο. Ο Λουκάκου βγάζει κάθετη στον Ντε Μπρούιν, αυτός πλασάρει αλλά ο Κίραλι διώχνει με τα πόδια.
22:20
20' Ο Λουκάκου στρώνει στον Αλντερβάιρελντ, αυτός σουτάρει και στέλνει την μπάλα πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία των Ούγγρων.
22:23
24΄ Φάση για την Ουγγαρία. Σουτ του Ντζούσντακ έξω από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Κουρτουά.
22:25
25΄ Κακή επιλογή από τον Αζάρ, που μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, όμως δεν γύρισε σωστά την μπάλα.
22:30
30' Νέα τελική για το Βέλγιο. Ο Λουκάκου σηκώνει στον Ντε Μπρούιν, που παίρνει την κεφαλιά την οποία μπλοκάρει ο Κίραλι.
22:30
31' Σουτ του Λόβρενκσικς η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
22:32
32' Αντεπίθεση για το Βέλγιο. Ο Λουκάκου βγαίνει στην κόντρα, όμως σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτύων.
22:34
35' Κίτρινη κάρτα στον Κάνταρ.
22:35
35΄ Δοκάρι για το Βέλγιο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρούιν, η μπάλα έπειτα και από την παρέμβαση του Κίραλι σταμάτησε στο οριζόντιο.
22:36
37' Σουτ του Ναϊνγκολάν έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
22:38
38' Νέα φάση για το Βέλγιο. Ο Λουκάκου έσπασε στον Ντε Μπρούιν, που πλάσαρε με την μία και ο Κίραλι μπλόκαρε.
22:39
39΄ Ευκαιρία για την Ουγγαρία. Ο Λόβρενκσικς δοκιμάζει ξανά το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
22:42
41' Νέα φάση για την Ουγγαρία. Αυτή την φορά ήταν η σειρά του Ντζούσντακ να δοκιμάσει την τύχη του με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
22:45
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:46
Το Βέλγιο προηγείται 1-0 απέναντι στην Ουγγαρία.
22:46
Το γκολ για την ομάδα του Βίλμοτς, που θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα τέρματα, σημείωσε ο Αλντερβάιρελντ στο 10' με κεφαλιά.
23:01
46' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Έλεκ αντί του Γκέρα.
23:01
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:02
46' Μεγάλη φάση για το Βέλγιο. Ατομική ενέργεια του Αζάρ, που επιχειρεί δυνατό σουτ, το οποίο διώχνει δύσκολα ο Κίραλι
23:02
47' Κίτρινη κάρτα στον Λανγκ.
23:06
50' Φάση για την Ουγγαρία. Σουτ του Σαλάι από πλάγια θέση, η μπάλα λίγο άουτ.
23:08
52' Ελαφρώς πιο δραστήριοι επιθετικά οι Ούγγροι σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.
23:10
54' Μεγάλη φάση για την Ουγγαρία. Σέντρα του Ντζούστσακ, ο Ζάλαϊ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στο κεφάλι του Βερμάελεν και φεύγει δίπλα απ' την εστία του Κουρτουά.
23:15
59' Ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Μέρτενς στέλνει την μπάλα άουτ με πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής.
23:16
61΄ Κίτρινη κάρτα στον Έλεκ.
23:17
62' Τελική για το Βέλγιο. Πλασέ του Ναϊνγκολάν έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
23:22
66' Ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Πίντερ σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και ο Κουρτουά διώχνει σε κόρνερ.
23:23
68' Κίτρινη κάρτα στον Βερμάελεν. Χάνει το επόμενο παιχνίδι εφόσον προκριθεί το Βέλγιο
23:24
68' Νέα ευκαιρία για το Βέλγιο. Δυνατό σουτ του Γιούχαζ, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την γραμμή της εστίας.
23:25
70΄ Αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Καράσκο στη θέση του Μέρτενς
23:30
75' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για την Ουγγαρία όμως ο Λόβρενσικς δεν σεντράρει σωστά.
23:31
75' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Νίκολικς στη θέση του Πίντερ.
23:32
76' Αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Μπατσουαγί στη θέση του Λουκάκου.
23:33
78' ΓΚΟΛ 2-0 το Βέλγιο
23:34
Γύρισμα του Αζάρ από τα αριστερά και ο Μπατσουαγί δεν αστοχεί αμαρκάριστος από την μικρή περιοχή.
23:35
79' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Μπόντε στη θέση του Γιούχαζ
23:36
80' ΓΚΟΛ 3-0 το Βέλγιο
23:36
Εξαιρετική αντεπίθεση με τον Καράσκο να ανοίγει στον Αζάρ, που τελειώνει άψογα την φάση με σουτ από το ύψος της περιοχής.
23:36
81' Αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Φελαϊνί στη θέση του Αζάρ.
23:38
83' Σουτ του Λόβρενσικς μπλοκάρει ο Κουρτουά
23:40
85' Πλασέ του Μπατσουαγί μπλοκάρει ο Κίραλι.
23:46
90' ΓΚΟΛ 4-0 το Βέλγιο!
23:48
O Ναϊνγκολάν έδωσε ωραία στον Καράσκο και ο παίκτης της Ατλέτικο βάζει το κερασάκι στην τούρτα!
23:49
Τέλος του αγώνα. Ηχηρό μήνυμα από το Βέλγιο, που επικρατεί 4-0 και προκρίνεται στα προημιτελικά.
23:49
Γίνεται, δε, η πρώτη ομάδα που πετυχαίνει τέσσερα γκολ στη διοργάνωση μέχρι τώρα.