Κέρκυρα-ΑΕΛ 2-0

18:02
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα-ΑΕΛ, για την τέταρτη αγωνιστική της Super League.
18:04
Η γηπεδούχος Κέρκυρα προέρχεται από την ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
18:07
Από την άλλη η ΑΕΛ ήρθε 2-2 με τον Ηρακλή και μετά το ματς ακολούθησε μια περιπετειώδης εβδομάδα λόγω του επεισοδίου ανάμεσα στον Αλέξη Κούγια και τον Ματίας Ντεγκρά που είχε ως αποτέλεσμα τη λύση της συνεργασίας των δύο πλευρών.
18:09
Κέρκυρα (Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ντιμιτρόφσκι, Ντουαλά, Βενέτης, Ζορμπάς, Γκόμες, Γεωργίου, Σιόντης, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ
18:10
ΑΕΛ (Αναστασιάδης): Καβουσάκης, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Κόντορ, Αναστασόπουλος, Αντόνι, Ντέλετιτς, Ναζλίδης, Βαρέλα, Αβραάμ
18:11
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αραμπατζής, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Νίκιτς, Κοντός, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος
18:11
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ξενοδόχοβ, Γκόλιας, Κουτσιανικούλης, Κάπος, Πολ, Μονιάκης, Λαμπρόπουλος
18:12
Διαιτητής: Χρήστος Γκράνας. Βοηθοί: Χασάν Κούλα, Αϊχάν Χούσκογλου 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης
18:16
Έναρξη στο ματς!
18:23
7' Σουτ για την Κέρκυρα με τον Ντουαλά, η μπάλα εκτός εστίας.
18:26
10' Καλύτερη στιγμή στο ματς και είναι για την Κέρκυρα. Ωραία κίνηση του Τουράμ μέσα στην περιοχή και συρτό -αλλά και κάπως αδύναμο σουτ- με τον Καβουσάκη να μπλοκάρει.
18:29
14' Κίτρινη στον Σιόντη για σκληρό μαρκάρισμα.
18:37
21' Τρίτη καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Τουράμ κοντρόλαρε την μπάλα μέσα στην περιοχή ύστερα από μακρινή μπαλιά, αλλά έκανε... τσαφ στο σουτ που έπιασε και ενώ ήταν σε πλεονεκτική θέση.
18:39
23' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σουτ του Αβραάμ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε εκτός εστίας και ο Κουτζαβασίλης δεν έδειξε να ανησυχεί.
18:39
24' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-0 την ΑΕΛ.
18:40
Γύρισμα του Τουράμ από τα αριστερά, το πρώτο σουτ του Ντουαλά βρήκε σε σώματα, αλλά η μπάλα του στρώθηκε και με τεχνικό σουτ άνοιξε το σκορ ο παίκτης των γηπεδούχων
18:46
30' Σουτ του Ναζλίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης
18:47
31' Σουτ του Επστάιν, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
18:48
32' Ωραίο σουτ του Ναζλίδη έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία του Κουτζαβασίλη.
18:50
34' Δεύτερη καλή στιγμή για την ΑΕΛ! Ο Γιοβάνοβιτς έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Ναζλίδης στην πορεία της μπάλας και αυτή κατέληξε στον Αναστασόπουλο που έκανε δυνατό μεν, αλλά άστοχο σουτ.
18:53
38' Κεφαλιά του Τουράμ, έδιωξε ο Καβουσάκης.
18:54
39' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-0!
18:55
Κλέψιμο του Ντουαλά, μακρινή μπαλιά του Ζορμπά, ο Επστάιν έκανε καλό κοντρόλ μέσα στην περιοχή και "εκτέλεσε" τον Καβουσάκη ιδανικά.
19:01
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
19:01
45 + 1' Κεφαλιά του Ναζλίδη για την Κέρκυρα, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας
19:02
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Κέρκυρα-ΑΕΛ 2-0
19:03
Δικαίως μπροστά στο σκορ η Κέρκυρα, που ήταν σαφώς καλύτερη στο πρώτο μέρος από την ΑΕΛ. Πολύ κακοί οι "βυσσινί", που είχαν κάποια ξεσπάσματα. Τα δύο τέρματα της αναμέτρησης έχουν πετύχει Ντουαλά (24') και Εσπστάιν (39').
19:18
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου! Ρέντζας αντί Γκόλια στο ματς για την ΑΕΛ
19:28
55' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την αντίκρισε ο Αναστασόπουλος
19:35
59' Λαμπρόπουλος αντί Ντέλετιτς για την ΑΕΛ
19:39
62' Νίκιτς αντί Γεωργακόπουλου στο ματς για την Κέρκυρα.
19:46
70' Κουτσιανικούλης αντί Γιοβάνοβιτς για την ΑΕΛ
19:51
79' Ζαραδούκας αντί Επστάιν για την Κέρκυρα στο ματς
19:58
84' Κάτι σαν γύρισμα, κάτι σαν σουτ με τον Αναστασόπουλο από τα δεξιά για την ΑΕΛ, η μπάλα άουτ.