Πανιώνιος-Βέροια

17:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και την Βέροια για την 5η αγωνιστική της Super League.
17:52
Ο Πανιώνιος έχει το απόλυτο στις δύο πρώτες αγωνιστικές, καθώς έχει επικρατήσει 3-0 του Αστέρα Τρίπολης και 2-0 της Ξάνθης. Από την άλλη μεριά, η Βέροια μετράει ισάριθμες ήττες στα δύο ματς με Ολυμπιακό (6-1) και ΑΕΚ (2-0).
17:55
Η ομάδα της Ημαθίας παρατάσσεται σήμερα με υπηρεσιακό προπονητή, τον Απόστολο Τερζή, καθώς ο Αλέκος Βοσνιάδης αποτελεί από χθες παρελθόν. Ωστόσο, η Βέροια ανακοίνωσε πριν από λίγες ώρες την πρόσληψη του Θωμά Γράφα.
17:55
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
17:56
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Αντωνιάδης, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν, Μασούντ, Φούντας, Ανσαριφάρντ.
17:58
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόγκ, Τασουλής, Ολαϊτάν, Μασούρας, Γκιοατά, Αργυρόπουλος.
17:59
Βέροια (Απόστολος Τερζής): Λόπες, Μαλόν, Ναβαλόφσκι, Καλί, Μαραγκός, Μπαλάφας, Άρτσε, Βασιλαντωνόπουλος, Μεληκιώτης, Βίτι, Καπετάνος.
18:00
Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Ασίγκμπα, Μελίσσης, Παπαδόπουλος, Παπαστεριανός, Σαρπόνγκ, Σισίνιο.
18:03
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Φουκάκης (Ηρακλείου), βοηθοί του οι Β. Νικολακάκης (Ηρακλείου), Κ. Κωνσταντίνος (Εύβοιας) και τέταρτος ο Μ. Λαμπρόπουλος (Ηλείας).
18:03
Σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
18:13
Oι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο, μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
18:16
1' Σέντρα στο ματς!
18:20
3' Ωραία ντρίμπλα και σέντρα-σουτ του Βασιλαντωνόπουλου, ο Καπετάνος χάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή.
18:23
Ο Βλάχος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Αργυρόπουλος θα πάρει τη θέση του.
18:25
10' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Αργυρόπουλος αντί Βλάχου.
18:27
Έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά αλλά λείπουν οι καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες!
18:29
13' Eυκαιρία για τη Βέροια! Ο Καπετάνος έκανε την ποδιά στον Ρισβάνη, κοφτή ντρίμπλα στον Κόρμπο και πέντε μέτρα έξω από την περιοχή έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
18:33
17' ΓΚΟΛ για τη Βέροια!
18:34
Ο Άρτσε εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Βίτι πήδηξε ψηλότερα από όλους και με τρομερή κεφαλιά στο απέναντι «γάμα», έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
18:34
Πρώτο γκολ που δέχεται ο Πανιώνιος στο φετινό πρωτάθλημα!
18:36
Για να δούμε την αντίδραση των γηπεδούχων που δεν έχουν μπει καθόλου καλά. Αντιθέτως, οι φιλοξενούμενοι πατάνε πολύ καλά και ελέγχουν το παιχνίδι.
18:38
22' Ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Μεληκιώτης έκοψε τη μπάλα έξω από την περιοχή, ο Άρτσε έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ με τον Γιαννιώτη να διώχνει δύσκολα.
18:41
Μηδέν τελικές στο πρώτο 25λεπτο για τον Πανιώνιο.
18:42
26' Κίτρινη κάρτα στον Άρτσε.
18:44
28' Κίτρινη κάρτα στον Βίτι.
18:47
Τιμούρ Κετσπάγια, Αλεχάντρο Ντε Μπαρτόλο και Ντάνιελ Μαϊστόροβιτς βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου. Προφανώς για να παρακολουθήσουν τον Βασιλαντωνόπουλο που είναι δανεικός από την ΑΕΚ στη Βέροια αλλά και ίσως να κοιτάζουν κάποιον υποψήφιο μεταγραφικό στόχο.
18:49
33' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Πανιώνιο, το κέρδισε ο Μασούντ από τον Μαλόν. Ωστόσο, δεν υπήρξε παράβαση, λάθος σφύριγμα του διαιτητή Φουκάκη.
18:49
Περνά ανεκμετάλλευτο για τον Πανιώνιο καθώς ο Φούντας κάνει πολύ κακή εκτέλεση.
18:51
35' Σουτ του Σιώπη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Λόπεθ. Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο στο ματς.
18:57
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Γρήγορη εκτέλεση φάουλ του Μασούντ που βγάζει τον Ανσαριφάρντ σε θέση τετ-α-τετ αλλά ο Λόπεθ τον νίκησε.
18:58
42' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ωραίο σου του Φούντα έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
19:00
43' Κίτρινη κάρτα στον Μεληκιώτη.
19:00
45' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.
19:01
45' ΓΚΟΛ για τη Βέροια!
19:02
Ο Μεληκιώτης πέρασε τον Μπεν, μπήκε μέσα στην περιοχή και γύρισε τη μπάλα στον ερχόμενο Βίτι, ο οποίος με άψογο πλασέ έκανε το 2-0 για τη Βέροια. Τρομερό πρώτο ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους.
19:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Βέροια παίζοντας πολύ έξυπνα, προηγείται 2-0 του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη και έχει βάλει γερές βάσεις για να πάρει το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα.
19:19
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος
19:20
Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
19:22
49' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ενγκόγκ αντί Φούντα.
19:25
51' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σέντρα του Βλάχου, ο Ενγκόγκ απλώνει το πόδι και βρίσκει τη μπάλα με τον Λόπεθ να αιφνιδιάζεται και να διώχνει δύσκολα με το ένα χέρι.
19:28
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτέλεσε το φάουλ, η άμυνα της Βέροιας κοιμήθηκε και ο Ρισβάνης από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Λόπεθ, ο οποίος έβγαλε εντυπωσιακά την κεφαλιά του αμυντικού των γηπεδούχων.
19:29
56' Συρτό σουτ του Ενγκόγκ έξω από την περιοχή, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει τη μπάλα ο Λόπεθ.
19:32
59' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Βολέ του Μπεν μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
19:33
60' Αλλαγή για τη Βέροια. Παπαστεριανός αντί Βίτι.
19:37
64' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπεν, ο Λόπεθ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
19:39
65 λεπτά στην αναμέτρηση. Παραμένει το 2-0 για τη Βέροια, με τον Πανιώνιο να πιέζει και να ψάχνει το γκολ που θα τον βάλει ξανά στο ματς.
19:46
73' Αλλαγή για τη Βέροια. Μελίσσης αντί Καλί.
19:47
74' Κίτρινη κάρτα στον Ενγκόγκ.
19:48
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ολαϊτάν αντί Μπεν.
19:50
77' Γλυτώνει την δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σιώπης, που έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Βασιλαντωνόπουλο.
19:53
80' Κίτρινη κάρτα στον Ναβαλόφσκι.
19:54
81' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
19:55
Κόρνερ του Μασούντ, ο Ενγκόγκ παίρνει την κεφαλιά από τον Μπαλάφα και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, μειώνοντας σε 2-1 για τον Πανιώνιο.
20:01
88' Αλλαγή για τη Βέροια. Παπαδόπουλος αντί Άρτσε.
20:03
90' Σέντρα-σουτ του Μασούντ, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Λόπεθ.
20:04
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:04
90'+1' Κίτρινη στον Λόπεθ.
20:07
90'4' Κεφαλιά του Ολαϊτάν, η μπάλα άουτ.
20:07
Ένα λεπτό ακόμη στο ματς.
20:08
Πιέζει ο Πανιώνιος, κρατάει με... νύχια και με δόντια η Βέροια.
20:09
Τέλος στην αναμέτρηση! Η Βέροια έκανε σεφτέ στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 στη Νέα Σμύρνη του Πανιωνίου.