Λεβαδειακός-Κέρκυρα

17:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με την Κέρκυρα για την πέμπτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:02
Ο Λεβαδειακός αναζητάει τον πρώτο του βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, μετά τις ήττες από Πλατανιά και Παναθηναϊκό, ενώ η Κέρκυρα ταξίδεψε... φουριόζα στην Λιβαδειά, μετά τη εντός έδρας νίκη επί της ΑΕΛ. Στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί 1-0 από τον Πλάτανιά.
18:02
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:03
Ο Λεβαδειακός θα παραταχθεί με τους Μοσχονά, Μίλιαζες, Μουλόπουλο, Ουόν, Μεντί, Μαχαίρα, Γιακουμάκη, Μάντζιο, Ζεζίνιο, Κουλιμπαλί και Σίλβα
18:03
Στον πάγκο έμειναν οι Δασκαλάκης, Τριποτσάρης, Μπελγκαζουανί, Καραχάλιος, Καλτσάς, Καραμπουέ, Μάγκας
18:04
Η Κέρκυρα, από την άλλη, θα ξεκινήσει με τους Κουτζαβασίλη, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτη, Γεωργίου, Ζορμπά, Γκόμες, Ντουάλα, Σιόντη, Επστάιν, Ντιόγκο και Τουράμ.
18:04
Στον πάγκο έμειναν οι Αραμπατζής, Αρναρέλης, Κοντός, Ανδρεόπουλος, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Νίκιτς.
18:09
Με μια σημαντική απουσία παρέταξε την ομάδα του ο Ράτκο Ντόστανιτς, αφού λείπει ο βασικός του τερματοφύλακας. Ο Ναμάσκο νιώθει ενοχλήσεις στους προσαγωγούς, με αποτέλεσμα να πάρει τη θέση του ο Μοσχονάς.
18:11
Ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν άλλαξε την... συνταγή της νίκης επί της ΑΕΛ και παρατάχθηκε με την ίδια σύνθεση, κυνηγώντας την δεύτερη σερί νίκη.
18:15
Το ματς θα διευθύνει ο Τριαντάφυλλος Τίκας, με βοηθούς τους Δίπλαρη και Κασσαβέτη. Τέταρτος είναι ο Μήτσιος.
18:15
1' Σέντρα στο παιχνίδι
18:17
3' Εκτέλεση κόρνερ του Μιλιάζες, απομακρύνεται από την άμυνα των Κερκυραίων.
18:19
4' Αδύναμο σουτ του Ντιόγκο, δεν ανησυχεί τον Μοσχονά και περνάει άουτ.
18:23
8' Εκτέλεση κόρνερ για την Κέρκυρα, διώχνει με κεφαλιά ο Μεντί.
18:26
Χωρίς ευκαιρία συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του ματς, με την Κέρκυρα να έχει τον πρώτο λόγο στην κυκλοφορία της μπάλας.
18:29
13' Βαθιά μπαλιά του Μιλιάζες, κλείνεται ο Γιακουμάκης και μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης
18:30
15' Γέμισμα του Επστάιν, διώχνει σε κόρνερ ο Μιλιάζες
18:30
16' Εκτελεί το κόρνερ ο Επστάιν, αλλά η φάση σταματάει με επιθετικό του Τουράμ
18:31
16' Εκτελεί κόρνερ για το Λεβαδειακό ο Μιλιάζες, απομάκρυνε προσωρινά ο Ντιόγκο και ο Ντουαλά βγάζει τη μπάλα από την περιοχή.
18:33
17' Εκτέλεση κόρνερ του Μιλιάζες, οι αμυντικοί της Κέρκυρας διώχνουν πάνω στον Ζεζίνιο, όμως το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος πέρασε απελπιστικά άουτ.
18:34
19' Διώχνει σε άουτ ο Μεντί την προσπάθεια του Ζορμπά
18:35
20' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
18:37
«Δώρο» του άτυχου Κουτζαβασίλη το γκολ των γηπεδούχων! Ο Βενέτης γύρισε τη μπάλα στον τερματοφύλακα της Κέρκυρας, αυτός γλίστρησε, η μπάλα του έφυγε μέσα από τα χέρια και ο Τόνι Σίλβα δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει σε άδεια εστία.
18:44
29' Μακρινό σουτ του Κουλιμπαλί, περνάει άουτ
18:44
30' Γκολ για τον Λεβαδειακό για το 2-0
18:47
Νέα αμυντική αδράνεια της Κέρκυρας εκμεταλλεύτηκε ο Βαγγέλης Μάντζιος. Η Ντιμιτρόφσκι έδιωξε πάνω στον επιθετικό των πράσινων, ο οποίος από δύσκολη θέση και με εξουδετερωμένο τον Κουτζαβασίλη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
18:48
32' Γύρισμα του Επστάιν περνάει άουτ
18:48
33' Κεφαλιά του Τουράμ δεν ανησυχεί το Μοσχονά
18:49
34' Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σέντρα του Ζορμπά από δεξιά, όμως η σκαστή κεφαλιά του Τουράμ πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μοσχονά
18:54
39' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα, με ατομική ενέργεια και σουτ του Τουράμ που πέρασε άουτ
18:57
40' Ζητάει πέναλτι ο Λεβαδειακός, για φάουλ του Γκόμεζ στον Γιακουμάκη εντός περιοχής. Δεν συμφωνεί ο Τίκας.
18:57
41' Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά για σκληρό μαρκάρισμα
18:58
42' Φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή για την Κέρκυρα, διώχνει την μπάλα ο Μιλιάζες.
18:59
44' Σέντρα του Ζορμπά, προσπαθεί για την κεφαλιά ο Τουράμ, όμως μπλοκάρει εύκολα ο Μοσχονάς
19:01
45+1' Ωραίο σουτ του Μιλιάζες, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
19:01
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.
19:02
Ο Λεβαδειακός εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη της Κέρκυρας και πάει στα αποδυτήρια με το σημαντικό 2-0, που διαμόρφωσαν τα γκολ των Σίλβα (20') και Μάντζιου (30')
19:17
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
19:20
47' Σουτ του Τουράμ στην κίνηση πέρασε άουτ
19:20
48' Ο Ντουαλά κλέβει από τον Μεντί, όμως ο Μοσχονάς μπλοκάρει
19:21
49' Σουτ του Μάντζιου λίγο έξω από την περιοχή περνάει πάνω από τα δοκάρια
19:26
53' Ένταση ανάμεσα στον Μάντζιο και τον Ντουαλά, βλέπουν την κίτρινη κάρτα από τον Τίκα.
19:28
56' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Δυνατό σουτ του Γιακουμάκη, διώχνει σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης
19:31
58' Ατομική ενέργεια του Τόνι Σίλβα, η μπάλα κοντράρει στο σουτ που επιχείρησε και βγήκε κόρνερ. Πλασαριστά η εκτέλεσή του, διώχνει ξανά σε κόρνερ ο Ζορμπάς. Ο Ντουαλά απομακρύνει από την περιοχή της Κέρκυρας μετά την εκτέλεση του δεύτερου κόρνερ.
19:32
59' Δύο αλλαγές για την Κέρκυρα. Ο Ντιόγκο αντικαθίσταται από τον Κόντο και ο Ζορμπάς από τον Αρναρέλλη.
19:34
62' Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με σουτ του Γιακουμάκη να περνάει άουτ.
19:38
65' Ο Σιόντης κόβει την προσπάθεια του Τόνι Σίλβα, που έβγαινε με αξιώσεις προ την εστία της Κέρκυρας
19:38
66΄Σουτ του Μιλιάζες πέρασε λίγο άουτ.
19:39
67' Ευκαιρία για την Κέρκυρα, μετά από πολύ ώρα. Σουτ του Γεωργίου πέρασε ελάχιστα άουτ.
19:40
68' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Κουλιμπαλί ο Καλτσάς.
19:43
71' Σουτ του Κόντου κοντράρει στον Καλτσά και βγαίνει κόρνερ. Περνάει ανεκμετάλλευτο, με την άμυνα του Λεβαδειακού να διώχνει, σε τρεις προσπάθειες της Κέρκυρας.
19:44
72' Κι άλλο κόρνερ για την Κέρκυρα, μετά από προσπάθεια του Αρναρέλη. Εκτελεί ο κόρνερ στο πρώτο δοκάρι και δεν ανησυχεί τους αμυντικούς του Λεβαδειακού.
19:45
73' Δεύτερη αλλαγή για το Λεβαδειακό: Έξω ο Τόνι Σίλβα, που πέτυχε το πρώτο γκολ σήμερα. Την θέση του παίρνει ο Μπελγκαζουανί.
19:46
74' Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα: Στη θέση του Ντιμιτρόφσκι ο Ανδρεόπουλος.
19:52
79' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Μεντί διώχνει πάνω στη γραμμή το γύρισμα του Ντουράμ.
19:52
80' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βενέτης.
19:53
81' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Αρναρέλης βγάζει την σέντρα από αριστερά, όμως ο Ντουαλά δεν πιάνει καλά την προβολή και η μπάλα περνάει άουτ.
19:54
82' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γκόμεζ
19:55
83' Κίτρινη κάρτα και για τον Μουλόπουλο
19:55
83' Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν απομακρύνει εύκολα η άμυνα του Λεβαδειακού
19:56
84' Σέντρα του Κόντου, ο Βενέτης δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
19:56
84' Κίτρινη κάρτα στον Μοσχονά για καθυστέρηση
19:57
85' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ζεζίνιο ο Καραμπουέ
20:00
88' Ασφυκτική η πίεση της Κέρκυρας στο τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.
20:01
89' Γκολ για την Κέρκυρα! Με τον Αρναρέλη μειώνει σε 2-1
20:02
Ο Τουράμ αρχικά σουτάρει, ο Μοσχονάς αποκρούει ασταθώς, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Αρναρέλη, από γύρισμα του Βενέτη, που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και βάζει «φωτιά» στα τελευταία λεπτά του ματς.
20:02
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
20:08
90+5 Νέα φοβερή ευκαιρία στην εκπνοή για την Κέρκυρα! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τουράμ, ο Μοσχονάς διώχνει δύσκολα και ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ματς.
20:09
Ο Λεβαδειακός παίρνει μια σπουδαία νίκη, πρώτη για φέτος, επικρατώντας 2-1 της Κέρκυρας, με δύο τραγικά λάθη της άμυνας των φιλοξενούμενων να διαμορφώνουν το αποτέλεσμα.