Καλησπέρα σας
16:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στη Βέροια και τον Πλατανιά για την 9η αγωνιστική της Super League
16:59
Η Βέροια με μόλις μία νίκη βρίσκεται στη 14η θέση με 5 βαθμούς, ενώ ο Πλατανιάς είναι στη 10η με 8 πόντους.
17:02
Η ενδεκάδα που έχει επιλέξει ο Θωμάς Γράφας: Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Καλί, Μαλόν, Άρτσε, Σισοκό, Σισίνιο, Λινάρδος, Μεληκιώτης, Λινάρδος
17:03
Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Ναβαλόφσκι, Μελίσσης, Μαυρίας, Τόμας, Χαροντάκης, Αντώνης
17:04
Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Σωτηρίου, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Στάθης, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης
17:05
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κοκκαλάς, Κάργας, Αποστολόπουλος, Ντεβέσα, Στανισάβλιεβιτς, Τσουράκης, Ντίνας
17:07
Διαιτητής της αναμέτρησης o Γεώργιος Μπλάνας (ΕΠΣ Μεσσηνίας), α' βοηθός ο Βασίλειος Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), β' ο Ηλίας Νατσιούλας (Λάρισας) και 4ος ο Ανδρέας Παππάς
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων
17:14
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:16
Η Βέροια αγωνίζεται με 4-2-3-1: Μαλόν, Καλί, Σισοκό, Ασίγκμπα - Λινάρδος, Άρτσε - Βασιλαντωνόπουλος, Σισίνιο, Μεληκιώτης - Βίτι
17:16
2' Πρώτη τελική για τον Πλατανιά, με το σουτ του Γιακουμάκη από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή να περνά άουτ
17:17
Ο Πλατανιάς επίσης με 4-2-3-1: Σωτηρίου - Στάθης, Καρυπίδης, Μπανανά, Βάντερσον - Γκνιάτιτς, Μουνάφο - Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης
17:21
7' Νέο σουτ του Γιακουμάκη έξω από την περιοχή, και πάλι ψηλά η μπάλα καταλήγει άουτ
17:21
Σε κάθε περίπτωση οι φιλοξενούμενοι έχουν μπει πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο
17:24
10' Ο Γουνδουλάκης σκοράρει με κεφαλιά, αλλά δεν υπάρχει γκολ, αφού υποδεικνύεται -σωστά- σε θέση οφσάιντ.
17:26
12' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μαλόν. Σωστή η υπόδειξη του α' βοηθού
17:29
15' Σαν να μην έχουν μπει καν στο γήπεδο οι γηπεδούχοι, δεν μπορούν καν να περάσουν το κέντρο
17:34
20' Συνεχίζει να πιέζει και να γυρίζει την μπάλα γύρω από την περιοχή της Βέροιας ο Πλατανιάς
17:41
27' Ανεβάζει την απόδοσή της η Βέροια στα τελευταία λεπτά, αλλά καμία κλασική ευκαιρία μέχρι τώρα στο ματς
17:45
32' Στον ίδιο ρυθμό το ματς, με 50-50 την κατοχή της μπάλας, αλλά τίποτα το σπουδαίο μπροστά στις δύο εστίες, με πολλά λάθη στις τελικές πάσες
17:49
34' Η πρώτη πραγματικά σπουδαία του ματς! Πολύ ωραία ενέργεια του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά, πάσα «πάρε-βάλε» στον Άρτσε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Σωτηρίου
17:53
39' Κόρνερ δίνεται υπέρ της Βέροιας. Από το ριπλέι φαίνεται ότι έχει βγει μαζί με την μπάλα ο Σωτηρίου. Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση από Βέροια
17:56
41' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά! Σουτ του Στάθη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο του Λόπεθ.
17:59
Λήξη του α' ημιχρόνου σε ένα ισορροπημένο ματς, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία ευκαιρία
18:15
46' Έναρξη β' μέρους χωρίς αλλαγές
18:18
48' Πολύ καλό σουτ του Μαλόν από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ
18:25
54' Ζητά χέρι η Βέροια του Γκνιάτιτς στην περιοχή. Φαίνεται ότι είναι κολλημένο στο σώμα του τη στιγμή που τον βρίσκει η μπάλα
18:29
58' Σκοράρει η Βέροια με κεφαλιά του Σισοκό, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Αν και οριακή φάση, φαίνεται ότι είναι πιο μπροστά ο αμυντικός της Βέροιας.
18:31
61' Πρόβλημα με τον Γκνιάτιτς που θα βγει εκτός
18:32
62' Πολύ καλύτερη η Βέροια στο β' μέρος
18:35
63' Αλλαγές για τον Πλατανιά. Εκτός ο Γκνιάτιτς, μέσα ο Τσουράκης. Εκτός και ο Μανούσος, μέσα ο Στανισάβλιεβιτς
18:38
69' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά
18:46
75' Ισορρόπησε πλήρως ο Πλατανιάς. Το ματς φαίνεται ότι είναι κομμένο και ραμμένο για 0-0. Καμία κλασική ευκαιρία στο β' μέρος, είτε από Βέροια είτε από Πλατανιά
18:47
78' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Γουνδουλάκης, μέσα ο Ντίντακ
18:52
82' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Μεληκιώτης, μέσα ο Χαροντάκης
18:56
86' Κίτρινη κάρτα στον Λινάρδο για φάουλ στον Ντίντακ.
18:56
86' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Βασιλαντωνόπουλος, μέσα ο Ναβαλόφσκι
18:58
89' Κίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς
18:59
89' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
19:01
90' 4 λεπτά καθυστερήσεων
19:01
92' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό
19:02
92' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Σισίνιο, μέσα ο Μελίσσης
19:05
95' Κίτρινη κάρτα στον Λόπεθ για καθυστέρηση