Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ατρόμητο για τη 12η αγωνιστική της Super League
19:05
Με αυτό το ματς ολοκληρώνεται και το πρόγραμμα της ημέρας
19:06
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στο μέσο της βαθμολογίας έχοντας από 11 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς.
19:07
Ο καιρός δεν είναι και ο καλύτερος, καθώς η βροχόπτωση είναι συνεχής. Το ευχάριστο είναι ότι το γήπεδο της Τούμπας δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση
19:07
Ας δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
19:07
Το ματς υπενθυμίζουμε ότι αρχίζει στις 19:30
19:11
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος – Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Λέοβατς – Κάνιας, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες, Πέλκας, Κάμπος – Κουλούρης
19:13
Τρεις αλλαγές συγκριτικά με το ματς του «Αρτέμιο Φράνκι», αφού εκτός έμειναν οι Μπρκιτς, Κρέσπο, Σάκχοφ και τη θέση τους παίρνουν οι Γλύκος, Τζαβέλλας και Πέλκας
19:14
Στον πάγκο οι Μπρκιτς, Τιάμ, Κρέσπο, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Σάκχοφ, Κίτσιου
19:15
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ – Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο – Μπάγκα, Ζησόπουλοος – Ούμπιντες, Τόνσο, Λημνιός – Λε Ταλέκ
19:15
Έκπληξη από τον Γιώργο Κορακάκη, αφού εκτός έμεινε ο Κεϊτά, με τον Σενεγαλέζο να μην έχει πραγματοποιήσει καλή εμφάνιση στο ματς κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και τη θέση του παίρνει ο Ζησόπουλος
19:16
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Κατράνης, Κοντοές, Κεϊτά, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Βασιλείου
19:18
Εκτός 20άδας από πλευράς Ατρόμητου έμεινε οιΓροντής (αναμενόμενο), αλλά και ο Στόιτσεφ, γεγονός που αποτελεί επίσης έκπληξη
19:19
19:19
19:28
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, α' βοηθός ο Χρήστος Ακρίβος, β' ο Ιορδάνης Απτόσογλου και 4ος ο Ανανίας Φωτιάδης
19:29
Οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
19:31
1' Σέντρα στο ματς με τη βροχή να συνεχίζεται
19:34
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
19:35
Σέντρα του Πέλκα, εντελώς αμαρκάριστος ο Ροντρίγκες που με κεφαλιά κάνει το 1-0!
19:36
5' Σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γλύκος
19:36
Στη φάση του γκολ ο Κιβρακίδης έχει χάσει εντελώς τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ.
19:40
9' Πρόβλημα με τον Γλύκο που ζητά αλλαγή και θα περάσει εκτός αντί του Μπρκιτς
19:43
11' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα. Διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες του Ατρόμητου για κόκκινη, αλλά υπήρχαν κι άλλοι παίκτες στην πλάτη του αρχηγού του ΠΑΟΚ.
19:44
14' Τώρα γίνεται η αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Γλύκος, στη θέση του Μπρκιτς.
19:45
Ντεμπούτο του Σέρβου στο πρωτάθλημα
19:53
21' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για φάουλ στον Λημνιό. Σωστή υπόδειξη αφού τον σταμάτησε άγαρμπα με το χέρι του στο πρόσωπο
19:54
22' Μετά τις συνεχόμενες διακοπές λόγω του τραυματισμού του Γλύκου, το ματς βρίσκει ρυθμό με τον Ατρόμητο να είναι πλέον αναγκασμένος να βγει μπροστά για να βρει το γκολ.
19:56
25' Φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ που έφερε κόσμο στην περιοχή του Ατρόμητου. Κόρνερ τελικά για τον Δικέφαλο
19:58
27' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ 2-0!
19:59
Σουτ του Τσίμιροτ, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον αμαρκάριστο Ροντρίγκες και εκείνος δίνει έτοιμο γκολ στον Κουλούρη για το 2-0
19:59
20:00
20:01
30' Απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς ο Ροντρίγκες που έχει ήδη ένα γκολ και μία ασίστ, οδηγώντας εκ του ασφαλούς τον ΠΑΟΚ
20:02
30' Μοναδική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ που έβγαλε αντεπίθεση με 4 πάσες! Από θέση άμυνας ο ΠΑΟΚ φτάνει στην περιοχή του Ατρόμητου (που έχει ανέβει πάρα πολύ ψηλά στο γήπεδο), ο Ροντρίγκες δίνει νέο έτοιμο γκολ στον Κουλούρη, αλλά το πλασέ του τελευταίου περνά άουτ.
20:02
31' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
20:09
37' Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ατρόμητος τα τελευταία λεπτά, κυρίως για να ελέγξει τον ξέφρενο ρυθμό του ΠΑΟΚ στο πρώτο μισάωρο
20:10
39' Κεφαλιά του προωθημένου Μάτος, κανένα πρόβλημα για την εστία του Ατρόμητου
20:11
40' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
20:12
Σουτ του Κουλούρη έξω από την περιοχή, η μπάλα χτυπάει με δύναμη στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Γκορμπούνοφ
20:12
20:14
43' Νέα τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
20:15
Ο Κάμπος με φανταστική ενέργεια περνά τον Κιβρακίδη και στη συνέχεια τον Φυτανίδη που δεν διακινδύνευσε τάκλιν μέσα στην περιοχή, πλασέ από τον μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ, αλλά ο Γκορμπούνοφ απέκρουσε
20:17
45' Δύο λεπτά καθυστερήσεις
20:18
45'+1' Νέα αντεπίθεση του ΠΑΟΚ , με τον Ροντρίγκες να δίνει και πάλι στον Κουλούρη, κακό κοντρόλ του τελευταίου που δίνει το δικαίωμα στους παίκτες του Ατρόμητου να απομακρύνουν
20:18
Λήξη α' ημιχρόνου
20:19
Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 του Ατρόμητου, σε ένα σκορ που αδικεί τους γηπεδούχους, αφού θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα γκολ
20:20
Οι φιλοξενούμενοι έχουν ανεβάσει την άμυνά τους στη μεσαία γραμμή, κάτι που αποτελεί «βούτυρο στο ψωμί» για τους ταχύτατους μεσοεπιθετικούς του ΠΑΟΚ
20:34
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ροντρίγκες επίσης με πρόβλημα τραυματισμού, μέσα ο Μυστακίδης
20:34
Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Εκτός ο αρνητικός Κιβρακίδης, μέσα ο Κοντοές
20:35
46' Έναρξη στο β' ημίχρονο
20:38
20:39
20:40
51' Σουτ του Πέλκα από μακρινή απόσταση, αποκρούει ο Γκορμπούνοφ
20:44
55' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ζησόπουλος, μέσα ο Μπρίτο
20:45
Πλέον ο Ούμπιντες δίπλα στον Μπάγκα, ο Μπρίτο πάει δεξιά.
20:45
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ με τον Λε Ταλέκ!
20:46
Φανταστική σέντρα του Μπίτολο από το σημείο του κόρνερ, άπιαστη κεφαλιά του Λε Ταλέκ που ήταν αμαρκάριστος και ο Ατρόμητος μειώνει!
20:55
65' Ο Ατρόμητος πλέον έχει κλείσει τον ΠΑΟΚ στα καρέ του, κάνει το παιχνίδι του και ψάχνει το δεύτερο γκολ της ισοφάρισης. Παρ' όλα αυτά δεν έχει κάνει την κλασική ευκαιρία.
20:57
68' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από εξαιρετική θέση για το 3-1. Μέσα στην κουλούρα, έξω από τη μεγάλη περιοχή
20:57
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αποχωρεί ο Πέλκας με μικροπρόβλημα τραυματισμού, μέσα ο Σάκχοφ
20:58
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ και 3-1 με τον Μυστακίδη!
20:59
Εκτέλεσε ο Τζαβέλλας, ο Γκορμπούνοφ ναι μεν την απέκρουσε, αλλά την επανέφερε στους παίκτες του ΠΑΟΚ και συγκεκριμένα στον Μυστακίδη που δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 3-1
21:00
71' Κίτρινη κάρτα στον Λε Ταλέκ για φάουλ στον Τζαβέλλα
21:02
73' Πέναλτι για τον Ατρόμητο και με 10 παίκτες ο ΠΑΟΚ λόγω αποβολής του Κάνιας. Ο Ισπανός με το χέρι απέκρουσε πάνω στη γραμμή. Σωστή υπόδειξη του Καλογερόπουλου
21:03
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ούμπιντες!
21:05
76' Πάμε για δραματικό φινάλε στην Τούμπα σε ένα συγκλονιστικό ματς
21:10
80' Ο ΠΑΟΚ δεν έχει αφήσει να φανεί το αριθμητικό πλεονέκτημα του Ατρόμητου στον αγωνιστικό χώρο
21:10
82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Παπαδόπουλος
21:12
83' Δυνατό σουτ του Φυτανίδη, η μπάλα περνά άουτ.
21:15
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ και 3-3!
21:16
«Μπιλιάρδο» στην περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο και με δυνατό σουτ ισοφαρίζει!
21:18
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων στην Τούμπα
21:22
93' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ 4-3!!!