Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

14:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναιτωλικό για την 15η αγωνιστική της Super League.
14:40
Ο Ολυμπιακός βρήκε στην κορυφή του πρωταθλήματος με 28 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να διατηρήσει ή και να αυξήσει την διαφορά από τον Παναθηναϊκό. Ο Παναιτωλικός από την άλλη μεριά έχει 15 βαθμούς και θέλει για πρώτη φορά να πάρει βαθμό ή βαθμούς όταν αγωνίζεται ως φιλοξενούμενους κόντρα στους «ερυθρόλευκους».
14:41
Το παιχνίδι ξεκινάει στις 15:00 και μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
14:42
Πάμε σιγά σιγά να δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
14:45
Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Βιάνα, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Πάρντο, Φορτούνης, Σεμπά, Καρντόσο.
14:46
Αναμενόμενη ενδεκάδα για τους Πειραιώτες, με τον Πάουλο Μπέντο να προτιμάει τελικά τον Ντε λα Μπέγια αντί του Ρέτσου στο αριστερό άκρο της άμυνας.
14:47
Παναιτωλικός (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Φάρλεϊ, Ουάρντα, Μαρκόβσκι.
14:48
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό βρίσκονται οι Χουτεσιώτης, Μπουχαλάκης, Τσόρι, Καμπιάσο, Ανδρούτσος, Ρέτσος και Μανθάτης.
14:49
Οι αναπληρωματικοί για τον Παναιτωλικό: Περέιρα, Κουτρομάνος, Καμαβουάκα, Ρότσα, Φερέιρα, Μουνιός και Φερνάντες.
14:52
Διαιτητής είναι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου), βοηθοί του οι Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Κυριάκος Μερκενίδης (Μακεδονίας) και τέταρτος ο Γιώργος Γιαννουλάκης (Χανίων).
14:58
Οι δύο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο. Σε πολύ λίγο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
14:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
15:05
5' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μιλιβόγεβιτς έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε και στην επαναφορά ο Ντε λα Μπέγια έστειλε τη μπάλα άουτ.
15:05
Πρώτη πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Κυριακίδη να λέει «όχι» στον Μιλιβόγεβιτς.
15:08
9' Κόρνερ του Ρόσα, κεφαλιά του Μύγα, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Λεάλι.
15:09
10' Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
15:10
Ο Φάρλεϊ έκανε καταπληκτική ντρίμπλα στον Ντα Κόστα στο κέντρο και έφυγε μόνος του απέναντι από τον Λεάλι αλλά το πλασέ του Βραζιλιάνου πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι (βρήκε και λίγο στην εξωτερική του πλευρά).
15:11
Τρομερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να ανοίξει το σκορ, η μεγαλύτερη μέχρι στιγμής στο παιχνίδι! Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την ταχύτητά τους αλλά και το γεγονός ότι οι «ερυθρόλευκοι» παίζουν με την άμυνα πολύ ψηλά αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.
15:11
12' Σέντρα του Πάρντο από τα δεξιά, ο Ντε λα Μπέγια βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και επιχείρησε το εναέριο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάρα πολλά μέτρα άουτ!
15:13
14' Κίτρινη κάρτα στον Κλέσιο για χέρι.
15:14
Εξαιρετικό παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο, οι δύο ομάδες παίζουν ανοιχτά και αυτό έχει βοηθήσει ώστε να υπάρχει καλός ρυθμός!
15:15
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μιλιβόγεβιτς έσκαψε για τον Φιγκέιρας, ο οποίος έδωσε έτοιμο γκολ στον Καρντόσο με τον τελευταίο να πλασάρει άουτ από πλεονεκτική θέση!
15:20
Έχει προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός. Κλείνει πολύ καλά τους διαδρόμους ο Παναιτωλικός και δυσκολεύει τους γηπεδούχους.
15:26
Ο Ανδρούτσος έχει σηκωθεί ήδη για ζέσταμα. Να δούμε εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή αν ετοιμάζει αλλαγή για το ημίχρονο ο Πάουλο Μπέντο.
15:29
15:30
Παρακολουθεί τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του από τις σουίτες του γηπέδου ο Βαγγέλης Μαρινάκης.
15:34
Στέκεται εξαιρετικά ο Παναιτωλικός, που με την πολύ γρήγορη μεσοεπιθετική του γραμμή προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα! Εγκλωβισμένος ο Ολυμπιακός, έχει αρκετά προβλήματα στην κυκλοφορία και δεν έχει καταφέρει να απειλήσει σοβαρά τον Κυριακίδη.
15:35
35' Ο διαιτητής χαρίζει στον Μιλιβόγεβιτς την κίτρινη κάρτα, αφού σε εναέρια μονομαχία βρήκε τον Μάκο με το χέρι στο κεφάλι.
15:36
37' Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για μαρκάρισμα στον Σεμπά.
15:40
15:42
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάρκος Πάουλο έκλεψε τη μπάλα και έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, βγήκε απέναντι από τον Λεάλι αλλά πλάσαρε άουτ!
15:43
Παρόμοια φάση με αυτή του 10ου λεπτού, όταν ο Φάρλεϊ βγήκε απέναντι από τον Λεάλι αλλά πλάσαρε -επίσης- άουτ.
15:45
1 λεπτό ο έξτρα χρονος
15:45
45'+1' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό!
15:46
Ο Πάρντο σέντραρε, ο Σεμπά γύρισε με το κεφάλι στον Καρντόσο αλλά το σουτ του τελευταίου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
15:46
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μάρτινς.
15:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ολυμπιακός και Παναιτωλικός βρίσκονται στο 0-0 με τους ερυθρόλευκους να έχουν πολλά προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας.
15:47
Τεράστιες ευκαιρίες έχει χάσει ο Παναιτωλικός στο 10ο και στο 43ο λεπτό, σπουδαία φάση και για τον Ολυμπιακό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καρντόσο να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.
16:00
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί Φορτούνη.
16:01
Δεύτερο σερί ματς που γίνεται αλλαγή ο Φορτούνης, μετά από αυτό με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
16:01
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
16:04
48' Γλιτώνει ξανά την κίτρινη κάρτα ο Μιλιβόγεβιτς, αυτή τη φορά σε σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μάρκος Πάουλο. Ήταν ο ορισμός της κίτρινης κάρτας αυτό το μαρκάρισμα.
16:08
52' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
16:09
Ο Φάρλεϊ εκτέλεσε το φάουλ, ο Κούσας πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά-ψαράκι νίκησε τον Λεάλι, ανοίγοντας το σκορ.
16:11
Για να δούμε την αντίδραση του Ολυμπιακού από εδώ και πέρα.
16:13
57' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μανθάτης αντί Πάρντο.
16:13
Ακούστηκαν αποδοκιμασίες κατά την ώρα της αλλαγής από τους φίλους του Ολυμπιακού.
16:14
Ο Κούσας είναι ο πρώτος παίκτης που σκοράρει κόντρα στον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα μετά τον Βαρέλα του ΠΑΟΚ. Είχαν να δεχτούν γκολ οι «ερυθρόλευκοι» πέντε αγωνιστικές.
16:17
60 λεπτά στο ματς. Παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού!
16:17
61' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
16:18
Ωραία ανάπτυξη από τους γηπεδούχους, με τον Ανδρούτσο να ανοίγει στον Καρντόσο και αυτός να κάνει εξαιρετικό γύρισμα προς τον Σεμπά, ο οποίος σκόραρε με προβολή και ισοφάρισε.
16:18
Από μία τελική για κάθε ομάδα στο δεύτερο μέρος.
16:22
Το όνομα του Τσόρι Ντομίνγκες ακούγεται ρυθμικά από τους οπαδούς του Ολυμπιακού.
16:24
68' Κίτρινη κάρτα στον Ντα Κόστα.
16:26
70' Σουτ του Μάρτινς έξω από την περιοχή, ο Κυριακίδης μπλόκαρε τη μπάλα.
16:27
71' Ο Μάρκος Πάουλο έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Βιάνα θα κόψει τελευταία στιγμή με προβολή το πλασέ του.
16:28
72' Σουτ του Φάρλεϊ, η μπάλα λίγο άουτ.
16:28
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τσόρι αντί Μάρτινς
16:29
73' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ρότσα αντί Ουάρντα.
16:30
74' Μακρινό σουτ του Τσόρι, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
16:32
Τελευταίο τέταρτο στο ματς. Ο Ολυμπιακός ψάχνει το γκολ της νίκης.
16:34
78' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο φεύγει απέναντι από τον Λεάλι και κάνει το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
16:35
78' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη του Τσόρι στον Καρντόσο, με τον τελευταίο να πλασάρει άουτ!
16:35
79' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά έκανε το γύρισμα στον Καρντόσο αλλά το πλασέ του τελευταίου σταμάτησε στο κεφάλι του Χαντάκια.
16:36
80' Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα.
16:38
81' Τρομερό σουτ του Μανθάτη, η μπάλα βρίσκει και στην πλάτη του Μύγα και καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι!
16:38
82' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κουτρομάνος αντί Φάρλεϊ.
16:39
83' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
16:40
Ο Φιγκέιρας έγινε κάτοχος της μπάλας (καλυπτόταν από την άμυνα του Παναιτωλικού) και έκανε το γύρισμα, με τον Καρντόσο να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα!
16:41
85' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
16:42
Γύρισμα του Τσόρι μέσα στην περιοχή, ο Φιγκέιρας έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει και στον Τσοκάνη και να καταλήγει στα δίχτυα. 3-1 ο Ολυμπιακός, καθαρίζει το ματς.
16:44
Παρότι του έβαλε δύσκολα ο Παναιτωλικός, ο Ολυμπιακός καταφέρνει να φέρει... τούμπα το ματς και είναι αγκαλιά με ένα ακόμη τρίποντο!
16:45
89' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μουνιός αντί Κλέσιο.
16:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
16:49
Το όνομα του Νταβίντ Φουστέρ φωνάζουν οι οπαδοί του Ολυμπιακού, αφού σύμφωνα με πληροφορίες ο Ισπανός βρίσκεται στο Φάληρο.
16:49
90+3΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι σημαδεύει τον Καρντόσο, αυτός δοκιμάζει δυνατό σουτ αλλά ο Κυριακίδης διώχνει σε κόρνερ.
16:50
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
16:50
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 κόντρα στον Παναιτωλικό.
16:51
Ο Κούσας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 52', όμως με γκολ των Σεμπά (61'), Καρντόσο (83') και Φιγκέιρας (85') οι ερυθρόλευκοι γύρισαν το ματς.