Αστέρας-Παναιτωλικός

16:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας-Παναιτωλικός, για την 11η αγωνιστική της Super League.
17:01
Οι γηπεδούχοι προέρχονται (στο πρωτάθλημα) από τη μεγάλη νίκη με 3-2 επί της ΑΕΚ και είναι στην 11η θέση της Super League με 15 βαθμούς, ενώ μεσοβδόμαδα επικράτησαν 2-0 στα Τρίκαλα για τους "16" του Κυπέλλου.
17:02
Οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν με 2-0 από τον Πανιώνιο στο Αγρίνιο και είναι στη δέκατη θέση με 16 βαθμούς, ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 2-0 από τον ΠΑΟΚ στο Κύπελλο.
17:03
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:04
Αστέρας Τρίπολης (Δ. Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Ιγκόρ Σίλβα, Μπέρτος, Σελίν, Γιαννούλης, Δημούτσος, Τσουκαλάς, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα και Μανιάς.
17:04
Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Χαντακιάς, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Πάουλο, Φάρλεϊ, Μουνιός, Κλέσιο και Μαρκόφσκι.
17:06
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Χαμντανί, Καλτσάς, Ιγκλέσιας, Φαρίνια, Ιωαννίδης.
17:07
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Καμαβουάκα, Ροντρίγκες, Ρότσα, Βασιλούδης, Μάλης
17:08
Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος. Βοηθοί: Ιωάννης Τουμπακάρης, Ανδρέας Φωτόπουλος Τέταρτος διαιτητής: Σπυρίδων Σελίμος
17:08
17:10
17:12
Εκτός αποστολής έχει μείνει από πλευράς Παναιτωλικού ο Ντιέγκο Λόπες, που είναι το μοναδικό απόκτημα των φιλοξενούμενων στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο. Παράλληλα, απουσιάζει ο Ουάρντα που έχει ενσωματωθεί στην εθνική Αιγύπτου για το Κόπα Άφρικα και σύμφωνα με τα ρεπορτάζ των τελευταίων ημερών αναμένεται να συνεχίσει την καριέρα του στον ΠΑΟΚ.
17:13
Οι ανέτοιμοι Γκοντό και Τριανταφυλλόπουλος είναι εκτός από πλευράς Αστέρα.
17:14
Έναρξη στο ματς!
17:19
Δίχως κάποια καλή φάση η αναμέτρηση έως τώρα
17:24
8' Πρώτη απειλή από τον Αστέρα. Ο Γιαννούλης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, η μπάλα έφθασε στον Μανιά και η μπάλα κόντραρε σε σώματα και απομακρύνθηκε
17:24
9' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-1!
17:25
Ωραία μπαλιά του Ρόσα προς τον Μουνιός που, αρχικά, στόπαρε ωραία και στη συνέχεια ολοκλήρωσε πολύ ωραία τη φάση νικώντας τον Ντοναρούμα.
17:27
12' Απειλεί ο Αστέρας με τον Μάσα. Ο Μανιάς έστρωσε στον Αργεντινό, που έπιασε δυνατό και ευθύβολο σουτ, αλλά ο Κυριακίδης απομάκρυνε τον κίνδυνο
17:31
16' Τελική προσπάθεια από τον Τσιλιανίδη σε μια φάση που θεωρείται ως μη γενόμενη. Ο ποδοσφαιριστής του Αστέρα βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη και νικήθηκε στο πλασέ που έκανε από τον Κυριακίδη, αλλά υποδείχθηκε ορθώς σε αντικανονική θέση.
17:37
Πτώση του Στανισιάβλεβιτς σε μονομαχία με τον Μάκο και χλιαρές διαμαρτυρίες για πέναλτι. Ο μέσος των φιλοξενούμενων βρίσκει την μπάλα και στη συνέχεια ο αντίπαλός του με τη φόρα που έχει βρίσκει το πόδι του Έλληνα μέσου και πέφτει στο έδαφος. Σωστά δεν δόθηκε κάτι από τον Καλογερόπουλο
17:49
33' Τελική ύστερα από αρκετά λεπτά για τον Αστέρα. Ο Ιγκόρ έπιασε σουτ από απόσταση και ο Κυριακίδης μπλόκαρε δίχως να δυσκολευτεί.
17:52
38' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-1!
17:54
Ωραία κάθετη πάσα του Δημούτσου προς τον Μανιά (και κακή αντίδραση του Κούσα), που πλάσαρε τον Κυριακίδη και ο Έλληνας πορτιέρο έδιωξε την μπάλα, αλλά ο Στανισιάβλιεβιτς που ακολούθησε τη φάση έστειλε την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία.
17:55
Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Καλογερόπουλος έδωσε αρχικά φάουλ υπέρ του Αστέρα ελάχιστα έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού σε ανατροπή του Στανισάβλιεβιτς από τον Μουνιός, αλλά στη συνέχεια, ύστερα από συνεννόηση με τον βοηθό, έδειξε την άσπρη βούλα. Δύσκολη η φάση.
17:56
42' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-1!
17:57
Ο Μάσα με άψογη εκτέλεση πέναλτι νίκησε τον Κυριακίδη και οι γηπεδούχοι κάνουν την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά
17:59
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος!
18:02
Τέλος στο πρώτο μέρος. Αστέρας-Παναιτωλικός 2-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μουνιός στο 9ο λεπτό και προς το φινάλε του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν πλήρως τα δεδομένα μέσα σε τρία λεπτά περίπου. Ο Στανισάβλεβιτς ισοφάρισε στο 38ο λεπτό και στο 42' ο Μάσα έκανε το 2-1 με εκτέλεση πέναλτι.
18:12
18:17
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
18:20
Ο Φαρίνια στην θέση του Τσιλιανίδη για τον Αστέρα!
18:20
48' Σουτ του Φαρίνια για τον Αστέρα από καλή θέση, έδιωξε ο Κυριακίδης
18:21
49' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 3-1!
18:23
Η φάση ξεκίνησε από γύρισμα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Μανιάς τσίμπησε την μπάλα και βρήκε εστία, ο Κυριακίδης έδιωξε την μπάλα και ο Στανισάβλιεβιτς ακολούθησε τη φάση (όπως και στο 1-1) και από κοντά έκανε το 3-1
18:31
58' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 4-1! Πανέμορφο τέρμα για τους Αρκάδες, με τον Τσουκαλά να πιάνει πολύ ωραίο συρτό σουτ έξω από την περιοχή και τον Κυριακίδη να μην μπορεί να κάνει τίποτα.
18:39
59' Ιγκλέσιας αντί Δημούτσου για τον Αστέρα.
18:40
61' Κουτρομάνος αντί Μαρκόφσκι για τον Παναιτωλικό στο ματς
18:40
66' Ρότσα αντί Ρόσα για τον Παναιτωλικό στο ματς
18:44
68' Ιωαννίδης αντί Μανιά στο ματς
18:52
73' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλούδης στη θέση του Μάρκος Πάουλο.
18:52
Με παίκτη λιγότερο θα ολοκληρώσει το ματς ο Αστέρας. Ο Ιγκόρ τραυματίστηκε και ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του.
18:53
80' Φάουλ του Στανισάβλιεβιτς η μπάλα εκτός εστίας.
18:53
80' Σουτ του Τσουκαλά, διώχνει ο Κυριακίδης
18:57
84' Κίτρινη στον Κλέσιο
18:59
86' Ωραίο σουτ του Μουνιός, η μπάλα λίγο έξω.