Ολυμπιακός-Οσμανλίσπορ

19:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Οσμανλίσπορ για τη φάση των «32» του Europa League.
19:22
Οι «ερυθρόλευκοι», που υποδέχονται τους Τούρκους στο «Γ. Καραϊσκάκης», θέλουν να πάρουν μια καθαρή νίκη σήμερα και προβάδισμα πρόκρισης για την επόμενη φάση.
19:22
Ο Ολυμπιακός τερμάτισε πίσω από τον ΑΠΟΕΛ στον 2ο όμιλο συγκεντρώνοντας 8 βαθμούς, με την Οσμανλί να παίρνει την πρώτη θέση στο 12ο γκρουπ με 10 βαθμούς, αφήνοντας πίσω της τη Βιγιαρεάλ!
19:26
Σε καλή κατάσταση οι Πειραιώτες, που είναι αήττητοι παραπάνω από δύο μήνες. Τελευταία τους ήττα στις 8 Δεκεμβρίου από τον ΑΠΟΕΛ για την τελευταία αγωνιστική του Europa League.
19:28
Από την άλλη μεριά, η ομάδα της Άγκυρας βρίσκεται στα... κάτω της, καθώς η τελευταία της νίκη είναι στις 25 Ιανουαρίου κόντρα στην Κιρκλαρελίσπορ με 3-0 για το Κύπελλο Τουρκίας.
19:28
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
19:29
Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Βιάνα, Σισοκό, Ρέτσος, Μαρτίνς, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Σεμπά, Καρντόσο.
19:29
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Ρομαό, Μπουχαλάκης, Ανσαριφάρντ, Νικολάου, Παρέδες, Μανθάτης.
19:30
Η αναμενόμενη ενδεκάδα από τον Πάουλο Μπέντο. Ο Σισοκό στο αριστερό άκρο της άμυνας, ο Ρέτσος αμυντικός μέσος και ο Ανδρούτσος εξτρέμ.
19:30
Οσμανλίσπορ (Μουσταφά Ακτσάι): Καρτσέμαρσκας, Βρσάγιεβιτς, Τσουρούσκου, Προχάτσκα, Πίντο, Κάρλος, Τσαγκιράν, Μπιφουμά, Εντιαγέ, Ρεγκατίν, Ντελάρζ.
19:30
Στον πάγκο: Αρικάν, Σουκάλα, Γκιουβέν, Γουεμπό, Ρουσέσκου, Μπαγίρ, Μάιερ.
19:32
Τέσσερις αλλαγές στην ενδεκάδα της Οσμανλί σε σχέση με το τελευταίο ματς πρωταθλήματος κόντρα στην Τραμπζονσπόρ. Προχάτσκα, Πίντο, Κάρλος και Ντελάρζ αντί των Ντεμίρ, Μπαγίρ, Γκιουβέν και Γουεμπό.
19:37
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ρούντι Μπουκέ (Γαλλία), με βοηθούς τους Φρεντερίκ Κανό (Γαλλία), Σιρίλ Γκρινγκορέ (Γαλλία). Επιπρόσθετοι είναι οι Νικολά Ρανβίγ (Γαλλία), Αμάουρι Ντελερού (Γαλλία) και τέταρτος ο Ερίκ Ντανιζάν (Γαλλία).
19:37
Να πούμε ότι ο Μάνουελ Ντα Κόστα που είχε αποβληθεί κόντρα στον ΑΠΟΕΛ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο σημερινό ματς, ενώ και ο Ταρίκ Ελιονούσι είναι τραυματίας.
19:40
Ένα εικοσάλεπτο μένει για τη σέντρα του αγώνα. Μπορείτε να παρακολουθήσετε το ματς από το Cosmote Sport 2 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94.6
19:47
Στο γήπεδο φυσικά και ο Βαγγέλης Μαρινάκης, ώστε να παρακολουθήσει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του. Δίπλα του και ο υπεύθυνος επικοινωνίας του Ολυμπιακού, Κώστας Καραπαπάς. Εικόνα live21961284/17280.jpg
19:56
Οι δύο ομάδες, παρέα με τους διαιτητές μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Σε πολύ λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι.
19:59
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
20:02
2' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό.
20:03
3' Δυνατή εκτέλεση του Φορτούνη, η μπάλα όμως περνάει πάνω από την εστία.
20:06
6' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας. Σωστή καθώς πατάει από πίσω τον Ρεγκατέν.
20:08
20:10
11' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο.
20:13
Ο Μποτία διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα του Τσαγκιράν, με τον διαιτητή να θεωρεί ότι οι δυο παίκτες αλληλοτραβήχτηκαν.
20:13
14' Κίτρινη κάρτα στον Κάρλος.
20:16
16' Ο Ανδρούτσος πάτησε για τον Σεμπά, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
20:23
20' Ο Μπιφουμά έκανε την παράλληλη σέντρα, ο Ντελάρζ την προβολή αλλά δεν πρόλαβε τη μπάλα και ο κίνδυνος για την εστία του Λεάλι πέρασε.
20:24
20:26
26' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Ρεγκατέν.
20:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Εντιαγέ. Σωστή καθώς ο παίκτης της Οσμανλί έκανε επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Μαρτίνς.
20:31
Έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού ο Ολυμπιακός ωστόσο δεν μπορεί να απειλήσει την εστία της τουρκικής ομάδας. Από την άλλη η Οσμανλί παίζει κλειστά και προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση.
20:32
32' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Ανδρούτσο.
20:35
35' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ αυτή τη φορά από τον β' βοηθό στον Μπιφουμά.
20:39
39' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ από τον α΄βοηθό στον Σισοκό.
20:40
Δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι, ούτε και φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Έχει την κατοχή ο Ολυμπιακός αλλά δεν μπορεί να απειλήσει.
20:42
41' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μποτία γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, κάνει και το σουτ αλλά ο Καρτσεμάρσκας διώχνει σε κόρνερ.
20:43
42' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο έκανε το πλασέ από τα όρια της περιοχής, αλλά ο Καρτσεμάρσκας έπεσε και έδιωξε δύσκολα.
20:45
44' Μεγάλη ευκαιρία για την Οσμανλί. Ο Ντελάρζ ρόλαρε στην πλάτη του Μποτία και έκανε το σουτ από πολύ καλή θέση μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ισπανός στόπερ με εξαιρετικό τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ.
20:46
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη για θέατρο. Σωστή απόφαση του διαιτητή αν και ο Έλληνας μεσοεπιθετικός σηκώθηκε με τη μία γιατί κατάλαβε πως έκανε λάθος.
20:47
Ημίχρονο στην αναμέτρηση! Ολυμπιακός και Οσμανλίσπορ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, που είχαν προς το τέλος του πρώτου μέρους δύο καλές στιγμές, ενώ και οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Ντελάρζ.
21:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
21:12
55' Ωραία κίνηση και σουτ του Σεμπά, έπεσε και έδιωξε ο Καρτσεμάρσκας.
21:14
57' Τρομερό σουτ του Μάρτινς, έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ ο Καρτσεμάρσκας.
21:15
Έχει μπει δυνατά στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός και ψάχνει το γκολ που θα «ξεκλειδώσει» την αντίπαλη άμυνα.
21:18
61' Κίτρινη κάρτα στον Πίντο.
21:20
63' Κίτρινη κάρτα στον Τσουρούκσου.
21:21
64' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία.
21:25
67' Ωραία εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα σε Σεμπά και Καρντόσο, ο τελευταίος έκανε και το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυνομένων.
21:28
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανθάτης αντί του Φορτούνη που δείχνει να έχει τραυματιστεί.
21:31
74' Κόκκινη κάρτα στον Βιάνα, με δέκα ο Ολυμπιακός!
21:33
Περίεργη φάση, με τον Βιάνα να... μπλέκεται με τον Προχάτσκα και τον διαιτητή να θεωρεί πως ο Βραζιλιάνος στόπερ κλώτσησε τον αντίπαλό του. Υπερβολική η απόφαση του Γάλλου ρέφερι.
21:33
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ρομαό αντί Καρντόσο.
21:38
81' Αλλαγή για την Οσμανλί. Ρουσέσκου αντί Ντελάρζ.
21:44
86' Ο Σισοκό έπεσε μέσα στην περιοχή, ωστόσο δεν υπάρχει πέναλτι καθώς έχει κάνει φάουλ στον Κάρλος.
21:44
87' Αλλαγή για την Οσμανλί. Μάιερ αντί Κάρλος.
21:45
88' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανσαριφάρντ αντί Μάρτινς.
21:45
Ψάχνει το γκολ που θα του δώσει προβάδισμα πρόκρισης ο Πάουλο Μπέντο.
21:49
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις, έχουμε παίξει ήδη το πρώτο.
21:51
94' Αλλαγή για την Οσμανλί. Γκιουβέν αντί Μπιφουμά.
21:54
Τέλος στην αναμέτρηση! Ολυμπιακός και Οσμανλί ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα και θα λύσουν τις διαφορές τους σε μία εβδομάδα στον επαναληπτικό στην Τουρκία.