Καλησπέρα σας
16:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πλατανιά για την 21η αγωνιστική της Super League
16:38
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στη 10η θέση με 22 βαθμούς και θέλουν όσο το δυνατόν υψηλότερο πλασάρισμα στο πρωτάθλημα
16:39
Από την άλλη μεριά ο Πλατανιάς έχει 29 βαθμούς και «κρυφοκοιτά» τις θέσεις που οδηγούν στα play-off, αφού είναι στην 8η θέση και απέχει 4 από την πεντάδα
16:43
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Κλέσιο, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Λόπες, Μπράβο, Ρόσα, Μαρκόβσκι
16:43
Στον πάγκο: Καβουσάκης, Ροντρίγκες, Κουτρομάνος, Μουνιός, Παπαδόπουλος, Ρέι
16:44
Πλατανιάς: Σωτηρίου, Βάντερσον, Κάργας, Μπανανά, Στάθης, Καρυπίδης, Στανισάβλιεβιτς, Γιορέντε, Μουνάφο, Μανούσος, Σίγκνεβιτς
16:45
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Παπανικολάου, Γουνδουλάκης, Μαραγκός, Ντεβέσα, Αποστολόπουλος, Πριντέτα
17:13
Διαιτητής ο Δημήτριος Καραντώνης, α' βοηθός ο Χρήστος Μπαλτάς, β' ο Άγγελος Πήττας και 4ος ο Άγγελος Αγγελάκης
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:16
1' Έναρξη του ματς
17:21
5' Σε πολύ ήρεμους ρυθμούς το ματς... Ακόμα και στις εξέδρες ο κόσμος είναι πολύ ήσυχος
17:27
10' Απολύτως τίποτα στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Μηδέν φάσεις, μηδέν ρυθμός, μηδέν και στο αποτέλεσμα
17:29
13' Πολύ καλό σουτ του Ρότσα, η μπάλα κόρνερ έπειτα και από κόντρα σε αμυντικό του Πλατανιά
17:30
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από το κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Μαρκόφσκι, πασάρει στον αμαρκάριστο Κούσα, αλλά απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή ο Μπανανά
17:37
21' Εκεί που πήγε να πάρει ρυθμό το ματς με τις ευκαιρίες του Παναιτωλικού, ο Πλατανιάς το έχει ξαναφέρει στα μέτρα του
17:40
24' Σέντρα του Μανούσου από δεξιά, κεφαλιά του Σίγκνεβιτς και η μπάλα καταλήγει άουτ
17:41
24' Τρομερή απόκρουση του Σωτηρίου σε σουτ του Μάρκος Πάουλο από μακριά
17:42
26' Πέναλτι για τον Πλατανιά σε τάκλιν του Χαντάκια στον Μανούσο. Σωστή υπόδειξη από τον Καραντώνη
17:43
27' ΓΚΟΛ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ! Εύστοχη εκτέλεση από τον Μανούσο
17:47
31' Κίτρινη κάρτα στον Κλέσιο
17:52
36' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο
17:59
43' Εξαιρετική η αμυντική συμπεριφορά του Πλατανιά μετά το γκολ του Μανούσου
18:02
45' Ένα λεπτό καθυστερήσεων στο α' μέρος
18:03
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Πλατανιά να προηγείται με το πέναλτι-γκολ του Μανούσου
18:20
Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
18:25
51' Άρχισε να βρέχει στο Αγρίνιο
18:28
53' Κόρνερ που παραχωρεί ο Μπανανά σε δυνατό γύρισμα του Πάουλο
18:30
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Χαντάκιας έκανε την προβολή από το κόρνερ, πάνω στη γραμμή απέκρουσε ο Γιορέντε
18:30
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ με κεφαλιά του Καρυπίδη! Κόρνερ του Γιορέντε, πρώτη κεφαλιά του Μανούσου, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον αμαρκάριστο Καρυπίδη που με κεφαλιά κάνει το 0-2!
18:33
58' Εκτός ο Μπράβο, μέσα ο Ρέι για τον Παναιτωλικό
18:38
63' Σουτ του Πάουλο, μπλοκάρει ο Σωτηρίου
18:40
66' Σουτ του Σίγκνεβιτς, στην αγκαλιά του Κυριακίδη
18:44
69' Εκτός ο Λόπες, μέσα ο Παπαδόπουλος
18:49
74' Εκτός ο Κλέσιο, μέσα ο Κουτρομάνος
18:50
75' Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Αποστολόπουλος
18:51
76' Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε
18:54
79' Σουτ του Αποστολόπουλου, καλή επέμβαση του Κυριακίδη
18:56
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΕΪ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1! Ο άσος του Παναιτωλικού περνά όποιον βρίσκει μπροστά του και με πλασέ μειώνει στο σκορ
18:57
83' Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια
18:58
84' Σουτ του Ρότσα, η μπάλα κόρνερ
18:59
84' Κίτρινη κάρτα σε Σίγκνεβιτς και Κουτρομάνο
18:59
Αψιμαχίες αφού οι φιλοξενούμενοι θεωρούν ότι οι παίκτες των γηπεδούχων δεν τήρησαν το fair play
19:00
86' Εκτός ο Στανισάβλιεβιτς, μέσα ο Μαραγκός
19:03
89' Έξω ο Γιορέντε, μέσα ο Ντεβέσα
19:05
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
19:09
Λήξη της αναμέτρησης! Μεγάλη νίκη για τον Πλατανιά στο Αγρίνιο επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού