Καλησπέρα σας.
17:08
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε ΑΕΛ και Παναιτωλικό.
17:09
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, ενώ απομένουν πέντε λεπτά για τη σέντρα στο ''AEL FC Arena''.
17:13
17:13
17:13
Τώρα βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο!
17:14
Ματς... φωτιά, ειδικά για την ΑΕΛ, εξαιρετικός ο καιρός για μπάλα, αλλά, δυστυχώς, λίγος κόσμος στις εξέδρες.
17:15
Στον «βυσσινί» πάγκο κάθονται οι: Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Γκόλιας, Ρέντζας, Καπός, Ικάουνιεκς.
17:15
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Καβουσάκης, Μάκος, Μαρκόφσκι, Παπάζογλου, Μουνιός, Κουτρομάνος, Γιαννιώτης.
17:15
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Φουκάκης (Ηρακλείου).
17:16
1' Σέντρα στο παιχνίδι!
17:20
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο του ματς. Μια μικρή πρωτοβουλία έχει ο Παναιτωλικός, αλλά μέχρι εκεί.
17:21
6' Τάκλιν για σεμινάριο του Κούσα στον Τσακοπίνο!
17:24
Τρίτο παιχνίδι που ξεκινάει βασικός ο Ισπανός.
17:24
Ανεβάζει... στροφές η ΑΕΛ, κερδίζει μέτρα στο γήπεδο.
17:25
Τους 17 από τους 21 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει μέχρι στιγμής η ΑΕΛ στο πρωτάθλημα, τους έχει πάει στο ''AEL FC Arena''!
17:25
Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά αγώνα.
17:30
13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρέλα, κανένα πρόβλημα για τον Κυριακίδη, που απομάκρυνε με τις γροθιές...
17:37
Φτάσαμε στο 20'.
17:38
23' Κίτρινη κάρτα στον Μάρκος Πάουλο.
17:39
Γίνονται συστάσεις από τα μεγάφωνα για έναν οπαδό της ΑΕΛ που έχει σφυρίχτρα... και αμέσως οι οργανωμένοι των γηπεδούχων φωνάζουν εν χορώ σύνθημα εναντίον του Αλέξη Κούγια!
17:41
58% η κατοχή μπάλας υπέρ του Παναιτωλικού.
17:45
Ο Γιοβάνοβιτς έχει χτυπήσει πολύ άσχημα τον Παπαδόπουλο, άθελά του! Διακοπή στο ματς, για τις πρώτες βοήθειες.
17:45
Σηκώθηκε ο Έλληνας επιθετικός, λογικά θα συνεχίσει.
17:46
Και πράγματι, συνεχίζει.
17:46
Μισή ώρα παιχνιδιού στη Λάρισα, σε ένα κακό παιχνίδι...
17:50
35' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ, 1-0! Στην πρώτη τους αξιόλογη προσπάθεια στο παιχνίδι, οι «βυσσινί» ανοίγουν το σκορ με ωραίο, μονοκόμματο σουτ του Φάρκας, μετά από... στραβοκλωτσιά του Αβραάμ! Η φάση είχε ξεκινήσει από εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη και κόντρα της μπάλας στο τείχος.
17:54
Για να δούμε... Άλλο μας από εδώ και πέρα!
17:55
Το γκολ, εν τω μεταξύ, πανηγυρίστηκε έξαλλα στον πάγκο της ΑΕΛ... και από τον Τσιώλη!
17:56
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο.
18:01
45' Κίτρινη κάρτα στον Λόπες.
18:01
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
18:01
45'+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στη Λάρισα, με το γκολ του Φάρκας η ΑΕΛ προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού!
18:03
Απίστευτο σκηνικό, εν τω μεταξύ, με τον Τσιώλη να γίνεται έξαλλος με τους παίκτες του και να κλωτσάει... αέρα στον πάγκο! Ο λόγος; Ότι επέλεξαν να εκτελέσουν με πάσα κόρνερ που κέρδισαν δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου 45λέπτου!
18:03
Αυτά, προς το παρόν, τα λέμε σε, περίπου, 15 λεπτά.
18:16
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
18:18
Καμία αλλαγή στις 11άδες των δύο ομάδων.
18:18
Ούτε στον σχηματισμό τους.
18:22
Αποβλήθηκε ο Μπελεβώνης από τον πάγκο του Παναιτωλικού για διαμαρτυρίες στον διαιτητή.
18:25
55' Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες.
18:29
58' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση τού Ρότσα, ο Γιαννιώτης, με τον πιτσιρικά να κάνει την πρώτη του εμφάνιση στο πρωτάθλημα. «Προϊόν» της ακαδημίας του Παναιτωλικού ο μικρός.
18:30
Συμπληρώσαμε μια ώρα παιχνιδιού στη Λάρισα.
18:30
61' Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα.
18:33
Ζει με τρομερή ένταση το ματς ο Τσιώλης.
18:33
Συνεχώς όρθιος, φωνάζει στους παίκτες του.
18:36
65' Αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Τσακοπίνο, ο Ρέντζας. Άρα, θα πάει στην κορυφή ο Ναζλίδης.
18:38
68' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Ρόσα περνάει ο Μαρκόφσκι.
18:38
Με αυτά και με αυτά, έχουμε δει μία φάση στο ματς και ένα γκολ...
18:40
70' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ! Απίθανο σουτ του Ντέλετιτς με το αριστερό, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη!
18:43
73' Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο.
18:44
74' Τι έχασε ο Παναιτωλικός! Ο Ξενοδόχοβ κάνει μία έξοδο του... Μεσολογγίου, ο Παπαδόπουλος κάνει το γυριστό σε κενή εστία και ο Κόντορ απομακρύνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή!
18:45
75' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Λόπες, ο Μουνιός.
18:49
Στη φάση του Παναιτωλικού, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτηρήθηκαν για χέρι του Ρέντζα. Η μπάλα, όντως, έχει βρει στο απλωμένο χέρι του παίκτη της ΑΕΛ.
18:50
80' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Εξαιρετικό γύρισμα του Παπαδόπουλου στο πίσω δοκάρι, ο Μάρκος Πάουλο κάνει το πλασέ ανενόχλητος, αλλά η μπάλα... γλύφει το δεξί δοκάρι του Ξενοδόχοβ και φεύγει άουτ!
18:51
81' Αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Κόντορ, ο Αναστασόπουλος.
18:52
Καταλαβαίνετε, φυσικά, ότι μόλις είπαμε πως το ματς έχει μόλις μία φάση, εκείνη του γκολ, έχει γίνει... ΧΑΜΟΣ!
18:52
Δοκάρι για τους γηπεδούχους και δύο ανεπανάληπτες ευκαιρίες για τους Αγρινιώτες.
18:52
83' Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο.
18:55
85' Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.
19:00
88' Αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Ναβάρο, ο Γκόλιας!
19:01
Τρομερό περιστατικό στο ''AEL FC Arena''! Ο Ξενοδόχοβ... τρελαίνεται με τον Φατιόν, επειδή δεν λειτούργησε σωστά στην άμυνα και λίγο έλειψε να πλακωθούν! Μπήκαν στη μέση οι συμπαίκτες τους για να τους ηρεμήσουν, με αμφότερους να βλέπουν την κίτρινη κάρτα!
19:02
Είμαστε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, από τα τέσσερα συνολικά στη Λάρισα.
19:02
Αν μείνει αυτό το 1-0, η ΑΕΛ κάνει τεράστιο βήμα για να... ξεμπλέξει με τη σωτηρία!
19:03
Ακόμη 1,5 λεπτό.
19:04
Τρομερά πράγματα... Ένας φροντιστής από τον πάγκο της ΑΕΛ πέταξε δεύτερη μπάλα στον αγωνιστικό χώρο και αποβλήθηκε από τον κ. Φουκάκη!
19:05
90'+4' Τέλος του ματς!
19:05
Σπουδαία νίκη για την ΑΕΛ, 1-0 τον Παναιτωλικό!
19:06
Μείνετε στο sport-fm.gr, ακολουθεί το κείμενο του ματς. Καλή συνέχεια σε όλες και όλους.