Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Θέλτα

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Θέλτα για τα ημιτελικά του Europa League. Στο πρώτο ματς οι Άγγλοι επιβλήθηκαν 1-0 στην Ισπανία.

21:44
Καλησπέρα σας
21:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Θέλτα στο δεύτερο μεταξύ τους ματς για τα ημιτελικά του Europa League
21:46
Στο πρώτο ματς στην Ισπανία η Γιουνάιτεντ είχε επικρατήσει 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράσφορντ
21:46
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
21:47
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ρομέρο – Βαλέντσια, Μπαϊγί, Μπλιντ, Νταρμιάν – Ερέρα, Φελαϊνί – Λίνγκαρντ, Πογκμπά, Μικιταριάν - Ράσφορντ
21:47
Θέλτα: Σέρχιο Άλβαρεθ – Μάγιο, Καμπράλ, Ρονκάλια, Τζόνι – Ραντόγια, Ερνάντεζ, Βας – Σίστο, Άσπας, Γκουιντέτι
21:49
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ντε Χέα, Τζόουνς, Μάτα, Ρούνεϊ, Μαρσιάλ, Σμόλινγκ, Κάρικ
21:49
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Βιγιάρ, Φοντάς, Ντίαζ, Μπονγκοντά, Μποβέ, Τζοζαμπέντ, Γκόμεζ
22:03
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
22:05
1' Έναρξη του αγώνα
22:09
4' Σουτ του Άσπας, καλή αντίδραση του Ρομέρο που απομακρύνει σε κόρνερ
22:17
11' Σε χαμηλό τέμπο στο παιχνίδι με τη Θέλτα να κοιτάει στα μάτια τη Γιουνάιτεντ
22:23
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Εκπληκτική σέντρα του Ράσφορντ στον Φελαϊνί και ο Βέλγος με κεφαλιά κάνει το 1-0
22:25
Το γκολ του Φελαϊνί
22:32
27' Σουτ του Ερνάντες έξω από την περιοχή, απομακρύνει σε κόρνερ ο Ρομέρο
22:35
30' Ελέγχει απόλυτα πλέον το παιχνίδι η Γιουνάιτεντ, που με το γκολ που έχει σκοράρει είναι με το ένα πόδι στον τελικό
22:37
32' Κίτρινη κάρτα στον Μπλιντ
22:41
36' Σουτ του Πογκμπά, η μπάλα ψηλά άουτ
22:47
42' Ωραία ενέργεια του Σίστο, κεφαλιά του Βας περνά λίγο άουτ
22:51
Λήξη του α' ημιχρόνου
22:54
23:06
46' Αλλαγή για τη Θέλτα. Εκτός ο Βας, μέσα ο Τζοζαμπέντ
23:10
49' Τρομερό σουτ του Μικιταριάν, απέκρουσε ο Σέρχιο Άλβαρεθ
23:17
55' Η Θέλτα ναι μεν έχει την εδαφική υπεροχή, αλλά δείχνει ότι δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά τη Γιουνάιτεντ
23:20
58' Ευκαιρία για τη Θέλτα, αφού η μπάλα έφτασε στον Γκουιντέτι από το ύψος του πέναλτι, αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν άστοχο. Η μπάλα πέρασε άουτ
23:26
64' Ο Ράσφορντ από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σέρχιο Άλβαρεθ, που απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ του Άγγλου
23:30
68' Αλλαγή για τη Θέλτα. Εκτός ο Ραντόγια, μέσα ο Μπογκοντά
23:31
69' Νέο «όχι» του Σέρχιο Άλβαρεθ, αυτή τη φορά σε σουτ του Φελαϊνί
23:33
71' Μακρινό σουτ του Τζοζαμπέντ, η μπάλα άουτ
23:37
75' Η μεγαλύτερη ευκαιρία της Θέλτα, με τον Γκουιντέτι να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά να στέλνει την μπάλα εκτός εστίας
23:39
77' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Μέσα ο Κάρικ, εκτός ο Μικιταριάν
23:41
80' Αλλαγή για τη Θέλτα. Εκτός ο Σίστο, μέσα ο Μποβέ
23:42
81' Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα
23:47
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΛΤΑ! Ο Ρονκάλια με κεφαλιά βάζει.. φωτιά στο ματς, κάνοντας το 1-1. Η Θέλτα θέλει ένα γκολ για να προκριθεί
23:50
88' Με 10 παίκτες και οι δύο ομάδες! Ρονκάλια και Μπαϊγί αποβάλλονται με απευθείας κόκκινες κάρτες, λόγω κοκκορομαχίας
23:51
89' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Εκτός ο Ράσφορντ, μέσα ο Σμόλινγκ. Μέσα και ο Ρούνεϊ, αντί του Λίνγκαρντ
23:52
90' Έξι λεπτά καθυστερήσεις
23:58
Λήξη της αναμέτρησης!
23:59
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τα χίλια ζόρια παίρνει την πρόκριση επί της Θέλτα, μένοντας την ισοπαλία (1-1) και θα αντιμετωπίσει τον Άγιαξ