Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

17:26
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.
17:29
Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες πριν από τρεις ημέρες στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μια πολύ δύσκολη νίκη χάρη στο γκολ του Πρίγιοβιτς, ενώ ο Πανιώνιος είχε αγωνιστεί για πάνω από 25 λεπτά με λιγότερο παίκτη λόγω αποβολής του Μασούντ.
17:31
Στην βαθμολογία των πλέι οφ, η ΑΕΚ προηγείται με 6 βαθμούς και ακολουθούν οι ΠΑΟΚ (5β.), Πανιώνιος (4β.) και Παναθηναϊκός (2β.). Ωστόσο, εκκρεμεί η απόφαση για το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ για την 2η αγωνιστική, το οποίο είχε διακοπεί καθώς ο Βλάνταν Ίβιτς είχε δεχτεί ένα κουτάκι μπύρας στο κεφάλι.
17:33
Στα αγωνιστικά, ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς έχει να αντιμετωπίσει αρκετές απουσίες, είτε λόγω τιμωριών είτε λόγω τραυματισμών.
17:35
Ο Μασούντ είναι τιμωρημένος καθώς αποβλήθηκε στο περασμένο ματς της Τούμπας, ενώ τραυματίες είναι οι Γιαννιώτης, Βλάχος, Σιώπης, Γεσίλ, Λάμπρου, Φούντας και Πλιάτσικας.
17:36
Από την άλλη μεριά, ο Βλάνταν Ίβιτς δεν υπολογίζει στους τραυματίες Βαρέλα, Μυστακίδη και στους τιμωρημένους Σάκχοφ, Ουάρντα.
17:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
17:38
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Μπαντής, Γκιοατά, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Σαββίδης, Κόρμπος, Ταπόκο, Καθάριος, Μασούρας, Μπεν.
17:40
Στον πάγκο για τους «κυανέρυθρους» οι Βοσνιάδης, Σταυρόπουλος, Μουκτάρης, Αντωνιάδης, Βουκελάτος, Μπάλλας και Μαχμούτοβιτς.
17:41
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Πούγγουρας, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Ενρίκε, Πρίγιοβιτς.
17:41
Στον πάγκο για τον «δικέφαλο του βορρά» βρίσκονται οι Μπρκιτς, Κίτσιου, Μαλεζάς, Κάτσε, Πέλκας, Κουλούρης, Αθανασιάδης.
17:44
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων), με βοηθούς τους Βασίλη Καμπούρη (Εύβοιας), Βασίλη Λάμπρου (Αν. Αττικής) και τέταρτος είναι ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορίνθου).
17:44
Μισή ώρα ακόμη για την έναρξη του αγώνα.
18:01
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στη Νέα Σμύρνη.
18:01
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους και σε λίγα λεπτά θα αποσυρθούν για τα αποδυτήρια ώστε να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους.
18:02
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Νοvasports 2 και ραδιοφωνικά να το ακούσετε από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
18:14
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με την διαιτητική τριάδα.
18:18
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:19
Μικρή διακοπή καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Ενρίκε. Τον βρήκε άθελά του ο Γκιοατά.
18:21
Επέστρεψε κανονικά στο ματς ο Ενρίκε, που δεν έχει κάποιο πρόβλημα και συνεχίζει.
18:26
8' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα. Σωστή η κάρτα, καθώς ο Τασουλής τον είχε περάσει και θα έμπαινε επικίνδυνα στην περιοχή.
18:27
9' Εκτέλεση φάουλ του Μπεν, ο Σαββίδης δεν μπορεί να βρει σωστά την μπάλα στο ύψος του πρώτου δοκαριού.
18:28
10' Ο Μπίσεσβαρ χάνει μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει, ωστόσο η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς ο Αρετόπουλος σφύριξε φάουλ για χέρι του Ολλανδού πριν σουτάρει.
18:29
11' Δυνατό σουτ του Σαββίδη έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Γλύκος.
18:31
13' Σουτ του Κάμπος αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπαντής.
18:31
14' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
18:33
Εξαιρετική προσπάθεια του Τζάλμα Κάμπος, που κάνει την κάθετη στον Πρίγιοβιτς, αυτός προσπαθεί να γυρίσει την μπάλα αλλά αυτή βρήκε στο σώμα του Ρισβάνη, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Μπαντή.
18:33
Παίρνει το προβάδισμα με ένα τυχερό γκολ ο ΠΑΟΚ. Ο Ρισβάνης θέλησε με τάκλιν να κόψει τον Πρίγιοβιτς αλλά για κακή του τύχη, η μπάλα βρήκε στο σώμα του και ξεγέλασε τον Μπαντή που έκανε αντίθετη κίνηση.
18:38
Πρώτο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη χάρη στο αυτογκόλ του Ρισβάνη. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, με τους γηπεδούχους να αμύνονται στο δικό τους μισό και να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα-επίθεση.
18:42
24' Διαμαρτύρονται σωστά για φάουλ του Κρέσπο πάνω στον Καθάριο οι γηπεδούχοι. Ο Ισπανός βρήκε με δύναμη στο κεφάλι τον εξτρέμ του Πανιωνίου, ωστόσο ο διαιτητής δεν έδωσε ούτε φάουλ.
18:43
25' Πολύ ωραία σέντρα του Μάτος, ο Ενρίκε βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά κάνει κάκιστο κοντρόλ και δίνει την ευκαιρία στον Μπαντή να μπλοκάρει.
18:44
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία κάθετη πάσα προς τον Τσίμιροτ, αυτός μπαίνει από πλάγια θέση στην περιοχή και πλασάρει αλλά ο Μπαντής διώχνει εντυπωσιακά.
18:45
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Κρέσπο, έκλεψε την μπάλα και μπήκε στην περιοχή αλλά ο Γλύκος έδιωξε δύσκολα το σουτ που επιχείρησε ο άσος από τις Κομόρες.
18:47
29' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ τσίμπησε την μπάλα προ του Ρισβάνη, επιχείρησε το βολέ μέσα από την περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο.
18:51
33' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας έσπασε για τον Μπεν, που είχε ελεύθερο πεδίο για να σουτάρει, ωστόσο καθυστέρησε και το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Κρέσπο και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.
18:52
18:53
35' Κίτρινη κάρτα στον Γκιοατά.
18:58
39' Ο Αρετόπουλος γλίστρησε και άθελά του έκανε... τάκλιν στον Μπεν, «κλέβοντάς» του την μπάλα. Τρομερή φάση!
19:01
43' Αδύναμο σουτ του Μπίσεσβαρ, δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Μπαντής.
19:03
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
19:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη χάρη στο αυτογκόλ του Ρισβάνη στο 14ο λεπτό. Πολύ καλό παιχνίδι, με ρυθμό και χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν.
19:21
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μαλεζάς αντί Πούγγουρα.
19:22
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
19:26
19:29
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν εκτέλεσε το φάουλ, η άμυνα του ΠΑΟΚ έχασε τον Μασούρα (που έφυγε από κανονική θέση), αλλά ο Έλληνας εξτρέμ δεν κατάφερε με κεφαλιά από κοντά να βρει εστία.
19:31
55' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μαχμούτοβιτς αντί Μασούρα.
19:33
Δείχνει να έχει πρόβλημα ο Ρισβάνης. Όπως φαίνεται δεν θα μπορέσει να συνεχίσει στο ματς.
19:34
58' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σταυρόπουλος αντί Ρισβάνη.
19:35
58' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.
19:36
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται με 1-0 του Πανιωνίου.
19:38
62' Γλιτώνει την κίτρινη κάρτα ο Σαββίδης για φάουλ στον Λέοβατς.
19:43
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Τζάλμα Κάμπος.
19:44
Έντονες αποδοκιμασίες και υβριστικά συνθήματα κατά του Πέλκα από τους οπαδούς του Πανιωνίου. Προφανώς για την χειρονομία (σσ. είχε πιάσει τα γεννητικά του όργανα) που είχε κάνει στο ματς του β' γύρου στο πρωτάθλημα, όταν είχε σκοράρει στις καθυστερήσεις το νικητήριο γκολ.
19:51
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας βγήκε απέναντι από τον Μπαντή, προσπάθησε να σκοράρει με το εξωτερικό αλλά ο πορτιέρε του Πανιωνίου έδιωξε με το ένα χέρι.
19:53
75' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπεν από τον α' βοηθό.
19:54
78' Κίτρινη κάρτα στον Ταπόκο. Σωστή καθώς τράβηξε τον Μπίσεσβαρ και δεν του επέτρεψε να φύγει στην αντεπίθεση.
19:56
Έχει πρόβλημα τραυματισμού ο Σαββίδης. Για να δούμε αν θα καταφέρει να συνεχίσει στο ματς.
19:56
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βουκελάτος αντί Σαββίδη.
20:00
84' Ο Ενρίκε απέφυγε με προσποίηση τον Κόρμπο, έκανε και το σουτ από πλάγια θέση αλλά ο Μπαντής δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει.
20:02
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γλυκιά σέντρα του Πέλκα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπίσεσβαρ πηδάει ολομόναχος και κάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο!
20:02
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κίτσιου αντί Ενρίκε.
20:07
89' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Λέοβατς.
20:07
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:09
90'+2' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Μαχμούτοβιτς.
20:12
Τέλος στην αναμέτρηση. Ο ΠΑΟΚ πέρασε από τη Νέα Σμύρνη χάρη στο αυτογκόλ του Ρισβάνη, επικρατώντας 1-0 του Πανιωνίου.