Καλησπέρα σας
20:21
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βοσνία και την Ελλάδα για την 6η αγωνιστική του 8ου ομίλου
20:22
Η Εθνική είναι στη 2η θέση με 11 βαθμούς, τη στιγμή που το Βέλγιο είναι 1ο με 13 βαθμούς
20:22
Οι παίκτες του Μίκαελ Σκίμπε προέρχονται από σπουδαίο αποτέλεσμα στις Βρυξέλλες, καθώς πήραν τον βαθμό (1-1), με τον Λουκάκου να ισοφαρίζει στο 89' της αναμέτρησης
20:23
Από την άλλη πλευρά, η Βοσνία είναι στην 3η θέση με 10 βαθμούς
20:25
Ελλάδα και Βοσνία είχαν μείνει στο 1-1 στην αναμέτρηση στο «Γ. Καραϊσκάκης» (13/11/16) με τον Τζαβέλλα να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης
20:34
Δείτε τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση στο «Γ. Καραϊσκάκης»:
20:37
Η ενδεκάδα της Εθνικής: Καρνέζης - Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Σταφυλίδης - Τζιόλης, Ζέκα - Μπακασέτας, Φορτούνης, Μάνταλος - Μήτρογλου
20:46
Η ενδεκάδα της Βοσνίας: Μπέγκοβιτς – Μπίτσακτσιτς, Σούνιτς, Βράνιες, Ζουκάνοβιτς – Βίστσα, Πιάνιτς, Γιάγιαλο, Λούλιτς – Ιμπίσεβιτς, Τζέκο
20:56
Στον πάγκο για τη Βοσνία: Σέχιτς, Πίριτς, Τσότσαλιτς, Ντούμιτς, Τσίμιροτ, Μπέσιτς, Μεντουνγιάνιν, Στεβάνοβιτς, Μπάγιτς, Κόντρο, Πρσιτς, Χότζιτς
20:58
Στον πάγκο για την Ελλάδα: Καπίνο, Γιαννιώτης, Μανιάτης, Ρέτσος, Κουτρουμπής, Σιώπης, Βέλλιος, Διαμαντάκος, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Δώνης, Οικονόμου
21:43
Τραγουδάει τον Εθνικό Ύμνο και ο Κάρλος Ζέκα!
21:45
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
21:46
21:46
21:46
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:47
21:48
21:51
5' Προσπαθεί να κρατήσει την κατοχή η Ελλάδα, για να σπάσει την αρχική πίεση της Βοσνίας
21:53
Ο Εθνικός Ύμνος της Ελλάδας με τις αποδοκιμασίες των Βόσνιων
21:56
10' Συμπληρώθηκε δεκάλεπτο και η Εθνική πολύ εύκολα έχει κρατήσει τους Βόσνιους μακριά από την περιοχή της. Μάλιστα, η Ελλάδα έχει τη μερίδα του λέοντος στον τομέα της κατοχής
21:57
12' Πρώτη ευκαιρία για τη Βοσνία! Ο Ιμπίσεβιτς βρήκε με κάθετη τον Βίστσα, αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε ο Καρνέζης
22:00
22:02
16' Κίτρινες κάρτες στον Μανωλά και τον Ζουκάνοβιτς για αψιμαχία
22:04
18' Στο έδαφος με πρόβλημα στο κεφάλι ο Λούλιτς
22:06
19' Μακρινό σουτ του Πιάνιτς, εύκολα ο Καρνέζης
22:08
21' Εκτός ο Λούλιτς λόγω τραυματισμού, μέσα ο Κόντρο
22:12
25' Ευκαιρία από τον Κόντρο με το που μπήκε στο ματς. Γύρισμα από τα δεξιά, ο Κόντρο στην πορεία της μπάλας και μπλοκάρει ο Καρνέζης
22:13
27' Πρώτη τελική για την Ελλάδα με τον Ζέκα! Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού πιάνει ένα σουτ από πλάγια και το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά άουτ
22:16
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, το Βέλγιο με τον Μέρτενς ανοίγει το σκορ στην έδρα της Εσθονίας
22:19
33' Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο για να κόψει αντεπίθεση των γηπεδούχων. Είχε προηγηθεί το λάθος από τον Φορτούνη
22:20
34' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Πιάνιτς, η μπάλα άουτ
22:22
36' Κεφαλιά του Μανωλά από κόρνερ, η μπάλα άουτ
22:24
38' Σουτ του Τοροσίδη με το αριστερό, ψηλά η μπάλα και καταλήγει άουτ
22:29
43' Χωρίς να έχει πιάσει σπουδαία απόδοση, η Ελλάδα κρατά το 0-0
22:32
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:33
Λήξη α' ημιχρόνου
22:34
Η Ελλάδα σχετικά άνετα κρατάει το 0-0, αλλά πρέπει να μπουν περισσότερο στο παιχνίδι οι μεσοεπιθετικοί ώστε να προκαλέσουν κινδύνους στην αντίπαλη εστία.
22:50
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:53
48' Πρόβλημα με τον Μπακασέτα που θα περάσει εκτός. Θα μπει στη θέση του ο Δώνης στην πρώτη του συμμετοχή
22:55
50' Αλλαγή για την Εθνική. Εκτός ο Μπακασέτας με πρόβλημα στον αριστερό αστράγαλο, μέσα στο ντεμπούτο του ο Δώνης
23:00
54' Νέα διακοπή στο ματς με τον Μάνταλο να έχει χτυπήσει στο κεφάλι από αγκωνιά αντιπάλου του
23:03
57' Μπαλιά του Ζέκα για να βρει τον Μήτρογλου, τελευταία στιγμή απομάκρυνε ο Βράνιες!
23:03
58' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη
23:06
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπίτσακτσιτς
23:07
Στο 60' ο Ιμπίσεβιτς ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μανωλά, αλλά ο κεντρικός αμυντικός της Ρόμα βρήκε πρώτα την μπάλα
23:08
63' Έχει χάσει μέτρα στο γήπεδο η Ελλάδα τα τελευταία λεπτά
23:10
65' Κίτρινη κάρτα στον Γιάγιαλο για φάουλ στον Φορτούνη
23:13
68' Γρήγορη έξοδος του Καρνέζη σε προσπάθεια αντεπίθεσης των Βόσνιων
23:15
69' Αλλαγή για τη Βοσνία. Εκτός ο Σούνιτς, μέσα ο Ντούμιτς
23:21
75' Ευκαιρία για τη Βοσνία. Ο Κόντρο με το τακουνάκι έστρωσε στον Τζέκο, αλλά το σουτ ήταν αδύναμο και έφτασε στην αγκαλιά του Καρνέζη
23:22
76' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Μπαλιά του Μήτρογλου, δεν την βρήκε ο Φορτούνης, απομάκρυνε η άμυνα των Βόσνιων.
23:22
77' Αλλαγή για τη Βοσνία. Εκτός ο Κόντρο (που είχε μπει αλλαγή), μέσα ο Μπέσιτς
23:25
80' Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο
23:27
82' ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Τρομερή αντεπίθεση από την Εθνική! Ο Μήτρογλου βρήκε τον Δώνη, αυτός την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Μάνταλο μέσα στην περιοχή που σε απίστευτο τετ-α-τετ με τον Μπέγκοβιτς στέλνει την μπάλα άουτ!
23:29
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Τζέκο! Σουτ του επιθετικού της Ρόμα, απέκρουσε ο Καρνέζης σε κόρνερ
23:30
85' Τρομερή επέμβαση του Καρνέζη! Σέντρα του Βίστσα, κεφαλιά του Μπίτσακτσιτς και απέκρουσε ο Έλληνας γκολκίπερ στη γωνία του
23:32
87' Πιέζει πάρα πολύ η Βοσνία!
23:36
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:36
91' Κεφαλιά του Τζέκο, άουτ
23:36
92' Εκτός ο Μάνταλος, μέσα ο Κουρμπέλης
23:39
94' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπίσεβιτς
23:39
94' Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Μανιάτης