Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη του ημιτελικού του Confederation's Cup ανάμεσα στην Πορτογαλία και τη Χιλή.

20:32
Καλησπέρα σας
20:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ημιτελικού ανάμεσα στην Πορτογαλία και τη Χιλή για μία θέση στον τελικό του Confederation's Cup
20:36
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
20:38
Πορτογαλία: Πατρίσιο, Μπρούνο Άλβες, Φόντε, Ρονάλντο, Αντρέ Σίλβα, Μπερνάρντο Σίλβα, Γουίλιαμ, Αντρέ Γκόμες, Ελισέου, Σέντρικ, Αντριέν Σίλβα
20:40
Χιλή: Μπράβο, Ίσλα, Σάντσες, Βιδάλ, Ερνάντες, Βάργκας, Μποσεζούρ, Μεδέλ, Χάρα, Αρανγκίθ, Ντίας
20:41
20:53
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:58
Οι παίκτες των δύο ομάδων φωτογραφήθηκαν όλοι μαζί στέλνοντας μήνυμα κατά του ρατσισμού
21:00
1' Έναρξη του αγώνα
21:02
2' Αμαρκάριστος ο Αντρέ Γκόμες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο το σουτ είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπράβο
21:06
6' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χιλή με τον Βάργκας! Ο Σάντσες έκανε μαγική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των Πορτογάλων, αλλά ο Βάργκας νικήθηκε από τον Πατρίσιο.
21:07
7' Μεγάλη ευκαιρία και για την Πορτογαλία με τον Αντρέ Σίλβα! Ο Κριστιάνο έδωσε πάρε-βάλε πάσα στον Σίλβα, αλλά νικήθηκε από τον Μπράβο
21:15
15' Καλός ο ρυθμός στο ματς, φαίνεται ότι είναι θέμα χρόνου να μπει κάποιο γκολ, με την Πορτογαλία να πατάει καλύτερα στο γήπεδο.
21:23
24' Αρκετές διακοπές στο ματς τα τελευταία λεπτά.
21:30
30' Συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού και μετά το πρώτο τέταρτο, ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά
21:38
37' Η Χιλή έχει αναλάβει τα ηνία της αναμέτρησης και η Πορτογαλία περιμένει απλά να χτυπήσει στην αντεπίθεση
21:39
21:42
43' Κίτρινη κάρτα στον Αντρέ Σίλβα για διαμαρτυρία
21:43
44' Κεφαλιά του Αντρέ Σίλβα, η μπάλα άουτ
21:46
Λήξη ενός κακού -τελικά- α' ημιχρόνου ανάμεσα σε Πορτογαλία και Χιλή
22:02
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:05
48' Κακό σουτ του Γκόμες, η μπάλα καταλήγει άουτ
22:11
54' Τελική για τη Χιλή έπειτα από ώρα, με τον Βιδάλ να αστοχεί σε κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής
22:14
57' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χιλή, με το γυριστό του Βάργκας να εξουδετερώνει ο Πατρίσιο
22:15
58' Άμεση απάντηση από τον Ρονάλντο, του οποίου όμως το σουτ αποκρούει ο Μπράβο
22:19
62' Σουτ του Βιδάλ, πάνω από την εστία του Πατρίσιο
22:29
70' Με τα δεδομένα του παιχνιδιού και σε συνδυασμό ότι όσο περνά η ώρα οι ομάδες θα είναι όλο και πιο προσεκτικές, είναι πολύ πιθανή η παράταση
22:33
76' Μέσα ο Νάνι, έξω ο Αντρέ Σίλβα για την Πορτογαλία
22:41
84' Κάκιστο ματς και σχεδόν αδύνατον να μπει γκολ μέχρι το 90'. Έκπληξη αν δεν πάμε παράταση. Πέρασε στο ματς και ο Κουαρέσμα αντί του Μπερνάρντο Σίλβα
22:43
86' Έξω ο Βάργκας, μέσα ο Ροντρίγκες για τη Χιλή
22:47
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
22:50
Λήξη του αγώνα. 0-0 σε ένα αποτέλεσμα που τα λέει όλα χωρίς καμία υπερβολή. Πάμε στην παράταση
22:55
91' Έναρξη παράτασης
23:00
95' Ευκαιρία για τη Χιλή, με την κεφαλιά του Αλέξις Σάντσες να περνά εκατοστά από το δοκάρι του Πατρίσιο
23:06
100' Συμπληρώθηκαν 100 λεπτά παιχνιδιού, με την ευκαιρία του Σάντσες να είναι αυτή που ξεχωρίζει
23:06
102' Μέσα ο Μουτίνιο, εκτός ο Αντριέν Σίλβα για την Πορτογαλία
23:11
Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης
23:13
106' Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης
23:20
112' Μέσα ο Σίλβα, εκτός ο Ερνάντες για τη Χιλή
23:24
116' Έξω ο Αντρέ Γκόμες, μέσα ο Ζέλσον για την Πορτογαλία
23:26
119' ΔΙΠΛΗ ΚΛΑΣΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΕ ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΙΛΗ! Πρώτο σουτ του Βιδάλ με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι, στην επιστροφή ο Ροντρίγκες την ξαναστέλνει στο δοκάρι, αυτή τη φορά στο οριζόντιο
23:29
Πάμε στα πέναλτι. Λήξη της αναμέτρησης με το 0-0 να παραμένει έπειτα από 120 λεπτά παιχνιδιού.
23:30
Τυχερή η Πορτογαλία στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, καθώς η Χιλή είχε δύο δοκάρια στην ίδια φάση
23:37
2-0 παραμένει, με τον Μπράβο να πιάνει την εκτέλεση του Μουτίνιο. Παρόμοια εκτέλεση με του Κουαρέσμα