Ελλάδα-Ουγγαρία (21:30)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του ημιτελικού του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Πόλο, Ελλάδα-Ουγγαρία, μέσω του sport-fm.gr

21:31
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον μεγάλο ημιτελικό της Εθνικής Πόλο Ανδρών απέναντι στην Ουγγαρία για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου της Βουδαπέστης.
21:32
Η Ουγγαρία είναι το φαβορί έχοντας την παράδοση και τον κόσμο στο πλευρό της.
21:34
Παρά την αποβολή του Δελακα, η Εθνική βγάζει την πρώτη άμυνα.
21:35
Γκολ! Ο Γενηδουνιάς ανοίγει το σκορ για την Εθνική, 1-0
21:36
Άμεσα η ισοφάριση για την Ουγγαρία, 1-1.
21:37
Δοκάρι για την Ουγγαρία.
21:37
Σερβία-Κροατία είναι το άλλο ζευγάρι στις 23:00.
21:40
Μεγάλη νευρικότητα από τις δύο ομάδες που μένουν στο 1-1 δυόμισι λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο οκτάλεπτο.
21:41
Γκολ για την Ουγγαρία, 2-1, 1:50 πριν τελειώσει το πρώτο οκτάλεπτο.
21:45
Τέλος πρώτου οκταλέπτου. Η Ουγγαρία προηγείται με 2-1 της Εθνικής, που είχε ανοίξει το σκορ με τον Γενηδουνιά.
21:49
Γκολ για την Εθνική! Ο Φουντούλης ισοφαρίζει σε 2-2 με την έναρξη του δεύτερου οκταλέπτου.
21:52
3-2 η Ουγγαρία, πέντε λεπτά απομένουν για το δεύτερο οκτάλεπτο.
21:53
Γκολ! Ο Γενηδουνιάς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ κάνει το 3-3.
21:55
Γκολ ξανά ο Γενηδουνιάς! 4-3 για την Εθνική με τον Έλληνα διεθνή να έχει 3/5 σουτ!
21:56
Τριάμισι λεπτά για να τελειώσει το οκτάλεπτο.
21:56
Άστοχοι οι Ούγγροι! Και πάλι κατοχή για την Εθνική!
21:58
Απομένουν 2:19 για το οκτάλεπτο.
22:02
4-4, ο Γκορ-Νάκι ισοφαρίζει για την Ουγγαρία.
22:03
Άστοχο το σουτ του Γούνα, τάιμ άουτ οι Ούγγροι λίγο πριν τελειώσει το δεύτερο οκτάλεπτο.
22:04
Ο Χαράι κάνει το 5-4 για την Ουγγαρία, 5'' πριν το τέλος του δεύτερου οκταλέπτου.
22:04
Τέλος στο δεύτερο οκτάλεπτο, η Ουγγαρία προηγείται με 5-4.
22:10
Άρχισε το τρίτο οκτάλεπτο.
22:14
6-4 η Ουγγαρία με σουτ του Βάμος. Για πρώτη φορά στο +2 οι οικοδεσπότες.
22:16
Δοκάρι για την Εθνική, που παραμένει σχεδόν οκτώ λεπτά χωρίς γκολ.
22:20
Τάιμ άουτ για την Εθνική.
22:23
Τέλος τρίτου οκταλέπτου. Η Εθνική δεν σκόραρε εδώ και 11:30 λεπτά και χάνει με 6-4. Δύσκολα τα πράγματα...
22:25
Άρχισε το τέταρτο οκτάλεπτο.
22:25
Από μια αποβολή σε Βάμος και Φουντούλη.
22:27
7-4 η Ουγγαρία με τον Χοσνιάνσκι. Επτά λεπτά για το τέλος.
22:29
Η Εθνική έχει σπάσει τα δοκάρια...
22:30
Κι άλλη χαμένη ευκαιρία σε παίκτη παραπάνω.
22:34
΄Άλλη μια χαμένη επίθεση. Δυόμισι λεπτά πριν το τέλος. Πολύ δύσκολα γυρίζει το ματς...
22:39
Η αφλογιστία της Εθνικής συνεχίζεται...
22:39
Γκολ από τον Φουντούλη στην εκπνοή.
22:40
Λήξη του αγώνα. Η Ουγγαρία επικρατεί 7-5 της Εθνικής. Πάμε πλέον για το χάλκινο, το Σάββατο στις 16:00 με τον ηττημένο του Σερβία-Κροατία.