ΤΣΣΚΑ-ΑΕΚ

18:38
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στην ΤΣΣΚΑ.
18:38
Πρόκειται για τον επαναληπτικό των δύο ομάδων για τον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League, που θα διεξαχθεί στη Μόσχα.
18:38
Με… βουνό μοιάζει το έργο της Ένωσης, αφού καλείται να ανατρέψει στη «VEB Arena» την ήττα της με σκορ 2-0 στο ΟΑΚΑ.
18:42
Η βόλτα των παικτών της ΤΣΣΚΑ στον αγωνιστικό χώρο.
18:57
Πριν από λίγα λεπτά ολοκλήρωσαν την βόλτα τους στον αγωνιστικό χώρο και οι παίκτες της ΑΕΚ.
18:57
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:57
18:58
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Γκοντσαρένκο): Ακινφέεφ, Β.Μπερεζούτσκι, Βασίν, Α.Μπερεζούτσκι, Σενίκοφ, Φερνάντες, Φέρνμπλουμ, Γκολοβίν, Τζαγκόεφ, Τσάλοφ, Βιτίνιο
18:58
Στον πάγκο: Πομάτσουν, Ιγκνάσιεβιτς, Μιλάνοφ, Νάτχο, Κουτσάεφ, Ολανάρε, Ναμπάμπκιν
18:58
Ακριβώς την ίδια ενδεκάδα με αυτή του ΟΑΚΑ "κατεβάζει" ο Γκοντσαρένκο και απόψε.
18:59
18:59
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Τσόσιτς, Μπακάκης, Λόπες, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Κλωναρίδης, Λιβάγια
18:59
Στον πάγκο: Τσιντώτας, Βινίσιους, Γαλανόπουλος, Λάζαρος, Αλμέιδα, Γιακουμάκης
19:01
Στο 3-5-2 κατέληξε τελικά ο Χιμένεθ. Αναμενόμενα τα πρόσωπα στην ενδεκάδα για την διάταξη που επέλεξε. Εκτός αποστολής έμειναν οι Τζανετόπουλος, Πατίτο και Αϊντάρεβιτς.
19:23
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα.
19:34
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μπενουά Μιλό. Ο Γάλλος θα έχει βοηθούς του συμπατριώτες του Ζουλιέν Πασελί και Στεφάν Λουζί, ενώ τέταρτος ορίστηκε ο Στεφάν Γιοχέμ.
19:44
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα και μπήκαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
19:52
Ακούστε ΖΩΝΤΑΝΑ από τον ΣΠΟΡ FM 94.6 την μετάδοση του αγώνα σε περιγραφή του Γιώργου Τσακίρη.
19:57
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:57
Δεν έχει πολύ κόσμο το γήπεδο.
20:00
1' ΄Σέντρα στο ματς
20:02
2' Παράλληλη σέντρα του Βιτίνιο από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε απ' όλους.
20:03
3' Ωραία ενέργεια από τους παίκτες της ΑΕΚ. Σιμόες, Κλωναρίδης και Μάνταλος έκρυψαν την μπάλα, όμως ο τελευταίος έπεσε πάνω στον Βασίν και δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση.
20:07
6' Έχει σχετικά καλό ρυθμό το ματς για αρχή.
20:08
7' Ο Σιμόες κόβει εξαιρετικά τον Βιτίνιο πριν προλάβει να εκτελέσει από το ύψος της περιοχής.
20:09
10' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Μάνταλου με το δεξί, πέφτει και διώχνει ο Ακινφέεφ.
20:11
11' Αντεπίθεση για την ΤΣΣΚΑ. Ο Βράνιες κόβει το γύρισμα του Τσάλοφ και παραχωρεί κόρνερ.
20:12
12' Ανεκμετάλλευτα πέρασαν για τους Ρώσους τα δύο σερί κόρνερ που εκτέλεσε ο Βιτίνιο.
20:14
14' Μεγάλη ευκαιρία την ΤΣΣΚΑ. Ο Βιτίνιο έπειτα από αντεπίθεση έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Από λάθος του Τσόσιτς ξεκίνησε η φάση για τους Ρώσους.
20:16
15' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΤΣΣΚΑ. Ο Βιτίνιο κερδίζει τις κόντρες, όμως ο Ανέστης βγήκε γρήγορα και μάζεψε την μπάλα.
20:19
19' Η ΑΕΚ προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό που θέλουν να δώσουν στο ματς οι Ρώσοι.
20:20
21' Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες για μαρκάρισμα στον Σένικοφ.
20:22
22' Πολύ μακρινό σουτ του Βράνιες, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να αγχώσει τον Ακινφέεφ.
20:25
20:25
25' Μακρινό σουτ του Γκολοβίν, τον οποίο έκλεισε γρήγορα ο Σιμόες, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:26
26' Νέα μεγάλη φάση για την ΤΣΣΚΑ. Οι Ρώσοι έκλεψαν ύστερα από λάθος του Γιόχανσον, η μπάλα έφτασε στον Γκολοβίν, που έστειλε την μπάλα δίπλα απ' την εστία της ΑΕΚ.
20:27
27' Μετά το πρώτο τέταρτο η ΑΕΚ κάνει αρκετά λάθη στη μεσαία γραμμή με αποτέλεσμα οι Ρώσοι να παίρνουν ξανά τη μπάλα στα πόδια τους.
20:29
29' Φάση για την ΑΕΚ. Έπειτα από κόρνερ, η μπάλα επέστρεψε στα πόδια του Μάνταλου, που έκανε φαλτσαριστό σουτ από δύσκολη γωνία με την μπάλα να περνάει πάνω απ'την εστία.
20:33
32' 5 έναντι 2 οι τελικές προσπάθειες μέχρι στιγμής υπέρ της ΤΣΣΚΑ.
20:34
33' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για διαμαρτυρία. Ο αρχηγός της ΑΕΚ φώναξε δικαιολογημένα για ένα φάουλ που ο ρέφερι έδωσε ανάποδα. Ο Γκολόβιν αγκάλιασε και πέταξε κάτω τον Σιμόες, όμως σφύριξε φάουλ υπέρ της ΤΣΣΚΑ.
20:35
35' Είναι πολύ αγχωμένος ο Τσόσιτς.
20:38
38΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκόλοβιν για φάουλ στον Κλωναρίδη.
20:41
41' Σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
20:45
44' Φάση για την ΑΕΚ. Αδύναμη κεφαλιά του Γιόχανσον, η μπάλα στην αγκαλιά του Ακινφέεφ.
20:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
20:46
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:47
Χωρίς σκορ (0-0) πηγαίνουν στα αποδυτήρια ΤΣΣΚΑ και ΑΕΚ.
20:47
Η Ένωση θέλει κάτι παραπάνω επιθετικά για να αγχώσει τους Ρώσους, που είχαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.
20:48
21:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
21:05
48' Χλιαρό σουτ του Κλωναρίδη, μάζεψε εύκολα ο Ακινφέεφ.
21:07
50' Γύρισμα του Τζαγκόεφ, ο Τσόσιτς πρόλαβε τον Τσαλόφ κι έδιωξε σε κόρνερ.
21:08
51' Έδιωξε ο Ανέστης.
21:13
56' Φάση για την ΤΣΣΚΑ. Γρήγορη επίθεση για τους Ρώσους, ο Βιτίνιο άνοιξε στον Τζαγκόεφ που έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ έξω από την περιοχή.
21:16
58' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες για σκληρό μαρκάρισμα στον Κλωναρίδη.
21:17
58' Ο Μάνταλος γεμίζει, έπειτα από ένα φάουλ σε πλάγια θέση, διώχνει υπό πίεση ο Ακινφέεφ.
21:17
60' Φιλόδοξη ενέργεια του Τζαγκόεφ, η μπάλα στα... περιστέρια.
21:20
Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ
21:21
Ο Γιόχανσον πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Ακινφέεφ διώχνει και στην επαναφορά ο Κλωναρίδης παίρνει το ριμπάουντ, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία.
21:24
67' Κίτρινη κάρτα στον Βασίν για μαρκάρισμα στον Σιμόες.
21:25
68' Φωνάζουν για πέναλτι στην ΑΕΚ! Έπειτα από λάθος του Βασίν ο Μάνταλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας, ο Ακινφέεφ βγήκε κι έδιωξε την μπάλα με γροθιά. Δεν υπάρχει κάτι.
21:26
69' Αλλαγή για την ΤΣΣΚΑ. Ο Ολάναρε αντί του Τσάλοφ.
21:28
71' Σουτ του Βιτίνιο ύστερα από διπλή προσπάθεια, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:28
71' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λάζαρος αντί του Λιβάγια. Ο Κλωναρίδης στην κορυφή
21:30
72΄ Αλλαγή για την ΤΣΣΚΑ. Ο Νάτχο αντί του Τζαγκόεφ.
21:31
73' Αντεπίθεση για την ΤΣΣΚΑ. Ο Βιτίνιο επιχειρεί σουτ, ο Τσιγκρίνσκι βάζει την προβολή και παραχωρεί κόρνερ.
21:31
74' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΤΣΣΚΑ!
21:31
Πάλι από κόρνερ έκαναν τη ζημιά οι Ρώσοι. Κόρνερ του Βιτίνιο, ο Βασίν πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Νάτχο παρά την προσπάθεια του Ανέστη την έσπρωξε στα δίχτυα με κοντινή προσπάθεια.
21:34
77΄ Μακρινό σουτ του Λάζαρου, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:34
77' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης και Γαλανόπουλος στο ματς αντί Κλωναρίδη και Σιμόες.
21:38
81' Αλλαγή για την ΤΣΣΚΑ. Ο Μιλάνοφ αντί του Γκολοβίν
21:41
84' Διαδικαστικό χαρακτήρα έχουν τα τελευταία λεπτά.
21:42
85' Ακυρώνεται γκολ του Φερνάντες για οφσάιντ. Ο βοηθός θεώρησε ότι έκανε χέρι.
21:45
88' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ωραία σέντρα του Λάζαρου, ο Γιακουμάκης πετάχτηκε στην περιοχή, όμως έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
21:47
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
21:51
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για την ΤΣΣΚΑ. Ο Ανέστης νικάει τον Ολανάρε σε τετ-α-τετ.