ΠΑΟΚ-Ολιμπίκ Ντόνετσκ

20:03
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς του ΠΑΟΚ με την Ολιμπίκ Ντόνετσκ στην Τούμπα.
20:21
Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες με 1-1, με τον ΠΑΟΚ να έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση πρόκριση στα πλέι οφ του Europa League. Αρκεί φυσικά σήμερα να το δείξει και στο γήπεδο.
20:23
Στο πρώτο παιχνίδι πάντως η ομάδα του Στανόγεβιτς είχε δείξει κακό πρόσωπο ωστόσο είχα καταφέρει να φύγει αήττητος από την Ουκρανία.
20:23
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
20:23
ΠΑΟΚ (Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς): Ρέι, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Μακ, Πρίγιοβιτς.
20:24
Με διάταξη 4-2-3-1 και μία αλλαγή σε σχέση με το πρώτο ματς ο ΠΑΟΚ, με τον Μπίσεσβαρ να παίρνει τη θέση του Σάκχοφ.
20:24
Στον πάγκο βρίσκονται οι Μελίσσας, Ενρίκε, Μαλεζάς, Κουλούρης, Σάκχοφ, Δεληγιαννίδης, Πέλκας.
20:24
Ολιμπίκ Ντόνετσκ (Ρομάν Σανζάρ): Μαχαράτζε, Λίκιαντσουκ, Κραβτσένκο, Σαμπάνοφ, Νιεμχανίνοφ, Μπογκντάνοφ, Τσίμπαλιουκ, Σέστακοφ, Κομούτοφ, Μόχα, Μπιλένκι.
20:24
Στον πάγκο βρίσκονται οι Κίτσακ, Λουκτάνοφ, Σοντέι, Μικάλοφ, Φεντόριφ, Αγιέτ, Μιχούνοφ.
20:26
Διαιτητής είναι ο Ιβάιλο Στογιάνοφ (Βουλγαρία), με βοηθούς τους Ίβο Κόλεφ (Βουλγαρία), Βέσελιν Ντομπριγιάνοφ (Βουλγαρία) και τέταρτος είναι ο Στέφαν Αποστόλοφ (Βουλγαρία).
20:26
Κάτι παραπάνω από μισή ώρα απομένει για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
20:50
Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια ώστε να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους. Δέκα λεπτά ακόμα.
20:52
Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, περίπου 15 χιλιάδες στην Τούμπα.
20:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με την διαιτητική τριάδα.
21:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:05
5' Κίτρινη κάρτα στον Νιεμτσανίνοφ για φάουλ στον Μάτος.
21:07
7' Κακό σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει πολύ ψηλά άουτ.
21:08
Έχει χτυπήσει ο Βαρέλα από μία άσχημη πτώση που είχε. Επέστρεψε μετά από λίγο στον αγωνιστικό χώρο.
21:12
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Ουκρανούς να παίζουν κλειστά και να είναι σαφές πως θέλουν να χτυπήσουν στην κόντρα-επίθεση.
21:17
17' Ο Μπίσεσβαρ έκανε ένα αβίαστο λάθος στον άξονα, αλλά με φοβερό σπριντ πρόλαβε τον Σέστακοφ και τον έκοψε πριν γίνει επικίνδυνος.
21:18
18' Ο Πρίγιοβιτς μπαίνει από τα πλάγια στην περιοχή και επιχειρεί να πλασάρει αλλά ο Μαχαράτζε βγήκε γρήγορα και του έκοψε το οπτικό πεδίο.
21:19
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος έκανε φοβερή ντρίμπλα στον Νιεμτσανίνοφ, έβγαλε την παράλληλη με την εστία μπαλιά αλλά ο Πρίγιοβιτς δεν κατάφερε να βρει την μπάλα.
21:24
24' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
21:25
Ο Μακ έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση μετά από πάσα του Μπίσεσβαρ, μπήκε διαγώνια μέσα στην περιοχή και μετά από διαδοχικές προσποιήσεις έκανε το σουτ και νίκησε τον Μαχαράτζε για το 1-0.
21:27
21:28
21:29
Στην πρώτη του καλή ευκαιρία ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα και έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση πρόκρισης.
21:29
29' Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.
21:33
Δείχνει αρκετά επικίνδυνη στην κόντρα-επίθεση η Ολιμπίκ, ωστόσο της λείπει η σωστή τελική πάσα.
21:34
33' Ευκαιρία για την Ολιμπίκ. Ο Κομούτοφ έκανε ωραίο γύρισμα μέσα στην περιοχή, ωστόσο κανείς από τους επερχόμενους παίκτες των φιλοξενούμενων δεν κατάφερε να την βρει. «Πάγωσε» προς στιγμήν η Τούμπα...
21:37
63%-37% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ.
21:40
Το γκολ του Μακ με το οποίο προηγείται ο ΠΑΟΚ.
21:45
45' O Mακ με κεφαλιά πάσα έβγαλε τετ-α-τετ τον Πρίγιοβιτς, ο οποίος προσπάθησε να περάσει τον Μαχαράτζε αλλά ο πορτιέρε της Ολιμπίκ είχε σωστή αντίδραση και αποσόβησε το γκολ.
21:46
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος
21:46
45'+1' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
21:46
Τι έβαλε ο Τσίμιροτ! Απίστευτο γκολ!
21:47
Ο Βόσνιος έκανε ένα φανταστικό σουτ από τα 35 περίπου μέτρα, αφήνοντας άγαλμα τον Μαχαράτζε και γράφοντας το 2-0 για τον ΠΑΟΚ!
21:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 της Ολιμπίκ Ντόνετσκ με τις γκολάρες των Μακ και Τσίμιροτ και βρίσκεται «αγκαλιά» με την πρόκριση στα πλέι οφ του Europa League.
21:51
Το φανταστικό γκολ του Τσίμιροτ για το 2-0!
Gojko Cimirot GOAL HD - PAOK (Gre) 2-0 Olimpik... από taftadarka2016
22:03
46' Αλλαγή για την Ολιμπίκ. Μιχούνοφ αντί Λίκιαντσουκ
22:04
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.
22:05
46' Σουτ του Μόχα, πολύ άουτ.
22:08
Έχει δώσει την κατοχή στην Ολιμπίκ ο ΠΑΟΚ, που περιμένει στο μισό γήπεδο θέλοντας να χτυπήσει στην αντεπίθεση.
22:09
51' Κίτρινη κάρτα στον Τσίμπαλιουκ.
22:12
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος έκανε εξαιρετική προσπάθεια και γύρισμα στην περιοχή, με τον Μπίσεσβαρ να πλασάρει αφύλαχτος πολύ ψηλά άουτ.
22:16
58' Μακρινό σουτ του Μπιλένκι, μπλόκαρε ο Ρέι.
22:17
58' Κίτρινη κάρτα στον Κραβτσένκο.
22:19
60' Αλλαγή για την Ολιμπίκ. Σοντέι αντί Κομούτοφ.
22:20
Δεν είναι τόσο καλός ο ρυθμός, με τον ΠΑΟΚ να έχει αφήσει το πόδι από το γκάζι και να κάνει συντήρηση δυνάμεων.
22:24
66' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ενρίκε αντί Μπίσεσβαρ.
22:27
69' Σουτ του Μπογκντάνοφ, μπλόκαρε ο Ρέι.
22:29
71' Αλλαγή για την Ολιμπίκ. Μικάλοφ αντί Μπιλένκι.
22:30
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σάκχοφ αντί Κάνιας.
22:38
79' Ο Νιεμτσανίνοφ έκανε το σουτ, με τον Ρέι να διώχνει και να κρατάει το 2-0 για τον ΠΑΟΚ.
22:40
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Κάμπος.
22:44
85' Ο Πρίγιοβιτς έκανε... άψυχο πλασέ και η άμυνα της Ολιμπίκ έδιωξε σε κόρνερ.
22:46
88' Ωραίο σουτ του Μούχα, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
22:49
90' Πλασέ του Πέλκα, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
22:50
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος
22:53
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 της Ολιμπίκ και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.