Πανιώνιος - Μακάμπι

21:22
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανιώνιου κόντρα στη Μακάμπι.
21:25
Πρόκειται για τον δεύτερο αγώνα των δύο ομάδων για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League.
21:25
Οι κυανέρυθροι παρότι είχαν καλό πρόσωπο στο Ισραήλ ηττήθηκαν με σκορ 1-0 και σήμερα καλούνται να κάνουν την ανατροπή.
21:26
Ο κόσμος της ομάδας θα είναι δίπλα στους παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου και φρόντισε να τους ντοπάρει κατά την άφιξη της αποστολής στο γήπεδο.
21:26
21:41
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:42
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σαββίδης, Λάμπρου, Μασούντ, Μασούρας, Γεσίλ
21:42
Μακάμπι (Τζόρντι Κρόιφ): Ραΐκοβιτς, Νταβίντζαντα, Τίμπι, Μπεν Χαΐμ, Σπούνγκιν, Γέινι, Γκολάσα, Μπατόκιο, Κιάρτανσον, Ατζίλι και Σένφελντ
21:47
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα κι επέστρεψαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
21:56
Διαιτητής: Βίλε Νεβαλάινεν (Φινλανδία)
21:57
Στη Νέα Σμύρνη βρίσκεται και ο Καρίμ Ανσαριφάρντ.
21:58
21:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για την σέντρα
22:00
1' Σέντρα στο ματς
22:05
4' Προσεκτικό παιχνίδι μέχρι στιγμής.
22:09
8' Έξυπνη κάθετη του Σαββίδη προς τον Λάμπρου, βγήκε και μάζεψε ο Ραΐκοβιτς.
22:11
10' Μίνι διακοπή καθώς ο Οικονόμου αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
22:13
11' Μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει ο Οικονόμου, αντιμετωπίζει πρόβλημα στον προσαγωγό.
22:13
Ετοιμάζεται να μπει ο Σταυρόπουλος
22:14
13' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Οικονόμου πέρασε ο Σταυρόπουλος
22:19
18' Η Μακάμπι κατεβάζει περισσότερους παίκτες προς την αντίπαλη περιοχή και ο Πανιώνιος ψάχνει την κόντρα για να απειλήσει.
22:23
21' Μικρό break για να δροσιστούν οι παίκτες.
22:26
25' Λείπει η τελική πάσα απ' τον Πανιώνιο. Καλή στα μετόπισθεν η Μακάμπι.
22:27
26' Πολλά νεύρα και σκληρές μονομαχίες μεταξύ των παικτών.
22:28
27' Μεγάλη ευκαιρία για την Μακάμπι και πρώτη στο ματς. Εκτέλεση φάουλ του Γκολάσα, ο Κιάρτανσον πετάγεται στην καρδιά της άμυνας και στέλνει την μπάλα άουτ με κοντινό πλασέ στην κίνηση.
22:32
31' Κίτρινη κάρτα στον Μασούντ για διαμαρτυρία.
22:33
32' Φάση για την Μακάμπι. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατζίλι, ο Κότνικ έπεσε κι έδιωξε σε κόρνερ.
22:38
36' Πήγε να απειλήσει από το...πουθενά ο Πανιώνιος. Ο Γεσίλ πήγε να τσιμπήσει την μπάλα έπειτα από λάθος γύρισμα αμυντικού όμως ο Ραΐκοβιτς βγήκε γρήγορα κι έδιωξε.
22:38
37' Φάση για τον Πανιώνιο. Σουτ του Γεσίλ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ. Η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο όμως ο βοηθός δεν είδε το κόρνερ.
22:39
38' Κίτρινη κάρτα στον Μπατόκιο.
22:40
39' Την γλίτωσε εδώ ο Πανιώνιος. Ο Ατζίλι βγήκε στην πλάτη της άμυνας ο Κότνικ έπεσε πάνω του όμως ο ρέφερι έδωσε θέατρο.
22:41
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Βλάχος βρήκε χώρο κι έκανε το σουτ, όμως ο Ραΐκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
22:43
42' Επικίνδυνο σουτ του Ατζίλι, η μπάλα πάνω απ'την εστία.
22:44
43' Κίτρινη κάρτα στον Γεσίλ για θέατρο. Ο φορ του Πανιώνιου ζήτησε πέναλτι.
22:45
Κίτρινη και στον Μπεν Χαΐμ για διαμαρτυρία. Ο αμυντικός της Μακάμπι βρήκε χαμηλά στον αστράγαλο τον αντίπαλό του. Θα μπορούσε να δωθεί το πέναλτι για τον Πανιώνιο.
22:47
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
22:48
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Γκολάσα.
22:51
45+5' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:52
Πανιώνιος και Μακάμπι μπαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).
22:53
Πολύ σκληρό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη. Πολλά τα σκληρά μαρκαρίσμα και τα λάθη. Οι κυανέρυθροι παραμένουν ζωντανοί αφού θέλουν ένα γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση και δύο για να προκριθούν. Θυμίζουμε, είχαν ηττηθεί 1-0 στο Ισραήλ.
22:54
23:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
23:08
46' Επικίνδυνο γύρισμα του Λάμπρου, μάζεψε ο Ραΐκοβιτς.
23:12
50' Κίτρινη κάρτα στον Σένφελντ.
23:14
52' Ευκαιρία για την Μακάμπι. Σουτ από πλάγια θέση του Κιάρτασον, η μπάλα πέρασε άουτ.
23:16
54' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας άνοιξε με κεφαλιά στον Χατζισαφί, αυτός έπιασε δυνατό σουτ από πλάγια θέση έξω απ'την περιοχή αλλά ο Ραΐκοβιτς έδιωξε.
23:19
58' Κίτρινη κάρτα και στον Κόρμπο.
23:20
59' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κιάρτασον, η μπάλα αρκετά άουτ.
23:25
63' Ευκαιρία για την Μακάμπι. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατζίλι, ο Κότνικ έδιωξε δύσκολα.
23:27
65' Νέα διακοπή. Στο έδαφος ο Μπεν Χαΐμ με πρόβλημα τραυματισμού.
23:34
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ατομική ενέργεια του Σαββίδη, που ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με ωραίο δυνατό σουτ, το οποίο έφυγε λίγο άουτ.
23:35
73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι αντί του Λάμπρου.
23:36
Με 4-4-2 και ρόμβο στον άξονα πλέον ο Πανιώνιος.
23:37
75' Φάση για την Μακάμπι. Δυνατό σουτ του Μπατόκιο έξω από την περιοχή, μπλόκαρει ο Κότνικ.
23:38
76' Αλλαγή για την Μακάμπι. Ο Μίχα αντί του Μπατόκιο.
23:40
78' Πονηρή προβολή του Ατζίλι, η μπάλα έσκασε και ο Κότνικ παραχώρησε κόρνερ για την Μακάμπι.
23:40
78' ΓΚΟΟΛ 0-1 Η ΜΑΚΑΜΠΙ!
23:41
Αυτογκόλ του Κόρμπου που βρήκε την μπάλα με προβολή και την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του.
23:44
82' Φάση για την Μακάμπι. Σουτ του Ατζίλι, η μπάλα λίγο άουτ.
23:45
83' Αλλαγή για την Μακάμπι. Ο Πέρετς στη θέση του Κιάρτασον.
23:48
86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Σαββίδη πέρασε ο Γλύνος.
23:49
87' Αλλαγή για την Μακάμπι. Ο Ρίκα αντί του Γκολάσα.
23:52
90' Σουτ του Μπανανά από κοντά, η μπάλα για κακή του τύχη σταματάει στα σώματα των αμυνομένων.
23:52
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:55
94' Σουτ του Μίχα, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο άουτ.
23:56
Τέλος στο ματς. Ο Πανιώνιος γνώρισε δεύτερη ήττα από την Μακάμπι Τελ Αβίβ, ξανά με σκορ 1-0 και αποχαιρετάει το Europa League στον τρίτο προκριματικό γύρο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 78ο λεπτό με αυτογκόλ του αρχηγού των «κυανέρυθρων», Παναγιώτη Κόρμπου.