Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό που θα διεξαχθεί στο «Απόστολος Νικολαΐδης»
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Βλαχοδήμος – Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Ευαγγέλου, Χουλτ – Ρέις, Κουρμπέλης, Λουντ, Καμπέσας – Λουτσιάνο, Μολίνς.
Στον πάγκο οι: Κότσαρης, Δώνης, Αλτμαν, Ζέκα, Κολοβέτσιος, Μολέδο, Χατζηγιοβάνης, Εμμανουηλίδης, Μπουζούκης, Πίσπας
20:41
Η σύνθεση του Απόλλωνα: Τσόβιτς, Ντάσιος, Κονέ, Σιατραβάνης, Μαάτσι, Ανιέτε, Καστιγιέχος, Παπάζογλου, Βαλλιάνος, Καλλέργης, Μπαρτολίνι
20:56
Το ματς αποτελεί πρόβα τζενεράλε για τον Παναθηναϊκό ενόψει του ματς με την Μπιλμπάο την προσεχή Πέμπτη
21:02
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
21:03
Διαιτητής ο Βάτσιος
21:06
1' Έναρξη στο ματς με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα
21:08
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Υποδειγματική ανάπτυξη παιχνιδιού από τους παίκτες του Ουζουνίδη, η μπάλα έφτασε δεξιά στον Κουλιμπαλί, έκανε τη σέντρα με τον Μολίνς να πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Τσόβιτς απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ
21:13
8' Ελέγχει απόλυτα ο Παναθηναϊκός, δεν έχει αφήσει τον Απόλλωνα να αλλάξει πάνω από τρεις-τέσσερις πάσες
21:16
9' Επικίνδυνη σέντρα του Σιατραβάνη, με το στήθος ο Κουλιμπαλί επιστρέφει στον Βλαχοδήμο
21:17
11' Πολύ σκληρό φάουλ του Κονέ στον Λουτσιάνο με τα δύο πόδια. Κίτρινη κάρτα που σε επίσημο ματς θα ήταν ο ορισμός της κόκκινης
21:22
16' Σκληρό φάουλ του Λουτσιάνο στον Σιατραβάνη. Δείχνει πολύ εκνευρισμένος ο Βραζιλιάνος από το προηγούμενο μαρκάρισμα του Κονέ
21:24
18' Σουτ του Ρέις από μακρινή απόσταση, η μπάλα καταλήγει άουτ
21:27
21' Ωραία συνεργασία των γηπεδούχων, τελευταία στιγμή έβαλε την προβολή ο Ντάσιος και παραχωρεί το κόρνερ
21:29
23' Νέο σουτ του Ρέις, μπλοκάρει ο Τσόβιτς
21:32
26' Κίτρινη κάρτα στον Καστιγέχος για νέο σκληρό μαρκάρισμα στον Χουλτ
21:32
Έχουν ανέβει οι τόνοι λόγω των συνεχόμενων σκληρών μαρκαρισμάτων από τους παίκτες του Απόλλωνα
21:37
31' Φάουλ του Ρέις στον Σιατραβάνη. Επίσης πολύ σκληρό και βλέπει την κίτρινη κάρτα
21:38
Πρόβλημα με τον Κουλιμπαλί που ένιωσε ένα τσίμπημα στη γάμπα
21:38
33' Μεγάλη ευκαιρία του Απόλλωνα! Τετ-α-τετ του Σιατραβάνη με τον Βλαχοδήμο, κακό πλασέ του πρώτου που στέλνει την μπάλα άουτ
21:40
34' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Κουλιμπαλί, μέσα ο Κολοβέτσιος
21:40
35' Στο 74% η κατοχή υπέρ του Παναθηναϊκού
21:41
36' Κακή πάσα του Καμπέσας για τον Λουτσιάνο, η μπάλα κατευθείαν άουτ
21:43
38' Δεύτερη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Σιατραβάνης με ωραία πάσα βρήκε τον Μάασι, αλλά το σουτ του τελευταίου μέσα στην περιοχή ήταν κακό
21:44
39' Κίτρινη κάρτα στον Καλλέργη για πολύ επικίνδυνο τάκλιν στον Χουλτ
21:48
43' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Λουτσιάνο. Καλυπτόταν από τον Μπαρτολίνι.
21:51
45' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μάασι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αναγκάζοντας τον Βλαχοδήμο σε δύσκολη επέμβαση, στην επιστροφή ο Καστιγέχος καθυστέρησε πολύ και ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού μπλόκαρε
21:53
Λήξη α' ημιχρόνου
21:53
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν χάσει ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ
22:14
46' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ζέκα, Μολέντο, Χατζηγιοβάνης, Δώνης, Πίσπας μέσα. Εκτός οι Ευαγγέλου, Κουρμπέλης, Καμπέσας, Χουλτ και Μολίνς
22:23
54' Άνευρες οι δύο ομάδες στο β' μέρος. Οι πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες έχουν επηρεάσει το ρυθμό
22:25
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Λουντ, μέσα ο Άλτμαν
22:27
59' Εκτός ο Καστιγέχος, μέσα ο Μενδρινός
22:28
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Βλαχοδήμος, μέσα ο Κότσαρης
22:32
64' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Καλλέργής, μέσα ο Χουάρες
22:34
67' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εκτός ο Σιατραβάνης, μέσα ο Μάατσεν
22:39
Το απόλυτο τίποτα στο β' ημίχρονο, αφού ανά πεντάλεπτο είχαμε διακοπή λόγω αλλαγών.
22:40
72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Εμμανουηλίδης, εκτός ο Λουτσιάνο
22:44
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Κουτρουμπής, μέσα ο Μπουζούκης
22:45
77' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Βαφέας, έξω ο Μπαρτολίνι
22:49
81' Παίκτες και προπονητές περιμένουν μάλλον απλά να ολοκληρωθεί το παιχνίδι.
22:53
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! Ο Βαφέας με πολύ ωραία κάθετη πάσα βρήκε τον εντελώς αμαρκάριστο Αλμπάνη στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ νικά τον Κότσαρη για το 1-0.
22:57
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΌΛΛΩΝΑ ΚΑΙ 0-2! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ελμπάζ που νικά τον Κότσαρη και 2-0 για την ομάδα του Άκη Μάντζιου
22:59
Τρία λεπτα καθυστερήσεις
23:02
Λήξη της αναμέτρησης. Ο Απόλλων επικράτησε 2-0 του Παναθηναϊκού στο τελευταίο φιλικό πριν από το ματς με την Μπιλμπάο