4-2-3-1: Ρέι – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς – Σάκχοφ, Τσίμιροτ – Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Μακ – Πρίγιοβιτς
Στον πάγκο θα κάτσουν οι: Πασχαλάκης, Ενρίκε, Μαλεζάς, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Αθανασιάδης και Πέλκας.
Η ενδεκάδα της Έστερσουντ: Κεϊτά – Μουκίμπι, Παπαγιαννόπουλος, Πίτερσον, Γουίλντγκρεν – Μενσά, Νούρι, Μπαχίρου, Σέμα – Άις, Γκόντος
20:37
Στον πάγκο: Άντερσον, Μπέργκβιστ, Χόπκατ, Γκέρο, Μπέρτιλσον, Μπίερκστρεμ, Έντουαρντς
20:45
20:46
Διαιτητής: Μπας Νιχάους Α’ βοηθός: Ρομπ φαν ντε Φεν Β’ βοηθός: Ντέιβι Γκούσενς Τέταρτος: Άλαρντ Λίντχουτ
20:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:58
1' Έναρξη του ματς
21:02
4' Ωραία ενέργεια του Μάτος από δεξιά, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση για τους γηπεδούχους
21:04
6' Προσπάθησε να δημιουργήσει κάτι καλό ο Μακ, που μπήκε με ταχύτητα στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά η άμυνα της Έστερσουντ καθαρίζει τη φάση
21:07
9' Επικίνδυνη φάση πήγε να δημιουργήσει η Έστερσουντ, τελειώνει τη φάση η άμυνα του ΠΑΟΚ
21:10
12' Μακρινό σουτ του Κρέσπο, η μπάλα καταλήγει άουτ
21:13
15' Γύρισμα του Κάμπος από τα δεξιά, η μπάλα κατευθείαν στα χέρια του Κεϊτά
21:18
20' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ! Απίστευτη γκάφα του Λέοβατς που ενώ ελέγχει την μπάλα την αφήνει να φύγει, ο Ρέι τρέχει να την μπλοκάρει και κάνει νέο λάθος, ανατρέποντας τον Άις. Κίτρινη κάρτα για τον Αργεντινό τερματοφύλακα.
21:19
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ! Εύστοχος ο Νούρι, από την άλλη μεριά ο Ρέι
21:25
26' Αντεπίθεση των Σουηδών, τελευταία στιγμή ο Κρέσπο παραχωρεί κόρνερ. Απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ
21:30
31' Πολύ στατικός ο ΠΑΟΚ, δεν έχει δημιουργήσει την παραμικρή ευκαιρία στο παιχνίδι
21:31
33' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Στημένη φάση, ο Μάτος γύρισε απειλητικά στο σημείο του πέναλτι, αλλά έπειτα από πολλές προσπάθειες η άμυνα της Έστερσουντ απομάκρυνε
21:35
37' Κίτρινη κάρτα στον Μουκιμπί
21:36
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Μάτος δίνει για ακόμα μια φορά τη λύση! Σέντρα του Τσίμιροτ, επιτόπιο άλμα του Βραζιλιάνου και με το κεφάλι κάνει το 1-1
21:42
43' Βρίσκει κενά από την αριστερή πτέρυγα και προσπαθεί να χτυπήσει από εκεί με τον Μακ
21:43
21:44
Λήξη α' ημιχρόνου. ΠΑΟΚ-Έστερσουντ 1-1
21:45
Πολύ κακός ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα, καθώς δεν απειλεί, δεν δημιουργεί. Το θετικό είναι ότι παρά τα προβλήματα που φανέρωσε και το αστείο γκολ που δέχθηκε, κατάφερε να ισοφαρίσει στη μοναδική του καλή στιγμή στο παιχνίδι
22:03
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:05
47' Ευκαιρία για την Έστερσουντ!. Σουτ του Βίντγκρεν που ήταν αμαρκάριστος στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Βαρέλα έβαλε το τάκλιν και έδιωξε σε κόρνερ
22:09
51' Συνεχίζει να προσπαθεί ο ΠΑΟΚ να ανοίξει την άμυνα των Σουηδών από τα πλάγια
22:09
Το γκολ των Σουηδών
22:10
Και το 1-1 από τον Μάτος
22:15
57' Ο ΠΑΟΚ παραμένει πολύ κακός. Πάρα πολύ δυσλειτουργικός στον επιθετικό τομέα και δεν απειλεί την άμυνα της Έστερσουντ
22:21
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Σάκχοφ, μέσα ο Πέλκας
22:22
64' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή, ασταθής επέμβαση του Κεϊτά, στην επιστροφή ο Μακ σε κενή εστία τελειώνει με τραγικό τρόπο τη φάση και παραμένει το 1-1
22:24
66' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Κάμπος, κεφαλιά του Πρίγιοβιτς, η μπάλα άουτ
22:30
72' Διπλή αλλαγή για την Έστερσουντ. Εκτός οι Σεμά και Μουκιμπί, μέσα οι Γκέρο και Μπέργκβιστ
22:30
72' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, ο Κεϊτά με το χέρι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι
22:31
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Ενρίκε, έξω ο Μπίσεσβαρ
22:34
77' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Επιτέλους στην Τούμπα! Τρομερή ενέργεια του Κάμπος, ασίστ στον Πρίγιοβιτς και με το κεφάλι κάνει το 2-1!
22:38
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μακ, μέσα ο Αθανασιάδης
22:39
81' Αλλαγή για την Έστερσουντ. Εκτός ο Γκόντος, μέσα ο Μπίερκστρεμ
22:43
85' Εύκολα διατηρεί το υπέρ του σκορ ο ΠΑΟΚ.
22:44
87' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Ενρίκε, αλλά ταυτόχρονα μπουνιά του Κεϊτά και σωστά δίνεται πέναλτι
22:45
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς εκτελεί εύστοχα και κάνει το 3-1