Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναιτωλικό για την 4η αγωνιστική της Super League
ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς - Κάτσε, Τσίμιροτ - Κάμπος, Μακ, Ελ Καντουρί - Πρίγιοβιτς
Στον πάγκο οι: Πασχαλάκης, Μαουρίτσιο, Σαμπράνο, Βιεϊρίνια, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης
Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Ρότσα, Μιχάι, Μόρας, Μαρινάκης, Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα, Λόπες, Κλέσιο και Ντίαζ.
18:08
Στον πάγκο είναι οι: Τσέναμο, Μαρκόβσκι, Μπράβο, Μάζουρεκ, Ροντρίγκες, Χαντάκιας και Τσοκάνης.
18:08
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τον Ηλίας Αλεξέα και Δημήτριο Γκάγκα. Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Αθανάσιος Σέζος και παρατηρητής ο Θεόδωρος Γκαϊδατζής.
18:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
18:16
Έναρξη του ματς
18:20
5' Πρωτοβουλία από τον ΠΑΟΚ στις κινήσεις, χωρίς κάτι το αξιόλογο μέχρι στιγμής
18:21
5' Σουτ του Ντίας μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ψηλά άουτ η μπάλα
18:25
9' Παράλληλο ποδόσφαιρο από τους παίκτες των γηπεδούχων. Γεμίσματα προς τη μεγάλη περιοχή. Κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Παναιτωλικού
18:30
15' Λάθος του Κυριακίδη, πετάει την μπάλα όπως-όπως στα πλάγια.
18:32
17' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί μόνο με ψηλές μπαλιές να διασπάσει την άμυνα του Παναιτωλικού
18:34
18' Φεύγει στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός με 3 παίκτες εναντίον 2 του ΠΑΟΚ, αλλά ο Κλέσιο λανθασμένα επέλεξε να τελειώσει μόνος του τη φάση
18:37
21' Κεφαλιά του Κάμπος από κεφαλιά του Κάτσε, η μπάλα πάρα πολύ ψηλά. Καμία ανησυχία για την άμυνα του Παναιτωλικού
18:41
25' Τραγική η εικόνα του ΠΑΟΚ στο πρώτο μισό του ημιχρόνου. Παραμένει το 0-0 και δεν έχει κάνει την παραμικρή ουσιαστική τελική φάση
18:46
30' Ακόμα ένα κόρνερ ανεκμετάλλευτο για τον ΠΑΟΚ
18:50
34' Έφτασε η μπάλα στον Μακ μέσα στην περιοχή, αλλά του έφυγε το κοντρόλ και μπλόκαρε ο Κυριακίδης
18:53
36' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο
18:57
40' Κυκλοφορεί και ο Παναιτωλικός λίγο την μπάλα
19:00
44' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση
19:01
45' Πανικός στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
19:22
50' Ετοιμάζεται ο Πέλκας
19:23
53' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μακ, μέσα ο Πέλκας
19:24
54' Κίτρινη κάρτα στον Λόπες
19:26
54' Τρομερή ενέργεια του Μάτος που γύρισε την μπάλα με δύναμη στην καρδιά της μικρής περιοχής, αλλά έδιωξε ο Κυριακίδης
19:31
61' Τρομερή διπλή ευκαιρία για ΠΑΟΚ! Σέντρα του Ελ Καντουρί για την κεφαλιά του Μάτος, ενστικτώδης επέμβαση του Κυριακίδη και στην επιστροφή το σουτ του Πέλκα, απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Μόρας
19:34
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Κάτσε, μέσα ο Βιεϊρίνια
19:34
Για να δούμε αν ο Πορτογάλος θα μπορέσει να κάνει τη διαφορά
19:39
68' Αδύναμη κεφαλιά του Βιεϊρίνια, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
19:40
69' Στραβοκλωτσιά του Βιεϊρίνια, περίεργα φάλτσα της μπάλας που καταλήγει εκτός στόχου
19:42
71' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα
19:42
72' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μαρκόφσκι, εκτός ο Ντίας
19:44
73' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μπράβο, εκτός αναγκαστικά με πρόβλημα ο Μπεχαράνο
19:45
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Πρίγιοβιτς με κεφαλιά κάνει το 1-0, έπειτα από σέντρα του Τσίμιροτ
19:50
79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μάζουρεκ, εκτός ο Λόπες
19:51
80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κουλούρης αντί Πρίγιοβιτς.
19:54
84' Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία.
19:57
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι τη συμπλήρωση των 90', παραμένει το 1-0 υπέρ του ΠΑΟΚ.
20:01
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:04
92' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Περνάει ανεκμετάλλευτο.
20:06
Τέλος στην αναμέτρηση. Ο ΠΑΟΚ παρότι ήταν κάκιστος, επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού στην άδεια Τούμπα χάρη στο γκολ του Πρίγιοβιτς στο 75ο λεπτό. Στους οκτώ βαθμούς πλέον η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου.