Ατρόμητος-Λαμία

18:08
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Λαμία, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 18:15
18:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:09
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαϊας, Ούμπιδες, Ουάρντα, Ντιγκινί, Μάντσον, Μανούσος, Κιβρακίδης, Βασιλακάκης, Γιαννούλης, Ρισβάνης
18:09
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Βουό, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα, Πίτι, Βιάνα
18:09
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μίρκοβιτς, Βασιλείου, Καρασαλίδης, Οριόλ, Ντάουντα, Μπουσουλάτζιτς, Ζησόπουλος
18:10
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Πίτκας, Παντελιάδης, Φράγκος, Αναστασόπουλος, Τσούκαλος, Κουτρουμάνος, Καραγιάννης
18:10
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου. Βοηθοί: Κυριάκος Μερκενίδης, Εμμανουήλ Καλφάκης 4ος Διαιτητής:
18:13
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την σέντρα
18:17
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:18
1' Μακρινό σουτ του Μπλάζιτς η μπάλα πέρασε άουτ. Πρώτη τελική για την Λαμία.
18:22
5' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, ο Βασιλακάκης μπήκε στην περιοχή και με ωραία κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
18:23
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Αυτή την φορά οι γηπεδούχοι επιτέθηκαν από το δεξί άκρο. Ο Ούμπιντες βρήκε χώρο, έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Μανούσος με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα δίπλα απ' την εστία.
18:25
7' Υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Μανούσο. Δύσκολη φάση, φαίνεται να έχει δίκιο όμως ο βοηθός.
18:26
9' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ουάρντα, ο Ντιγκινί βγήκε στην πλάτη της άμυνας έκανε την προβολή όμως ο Παπαδόπουλος έκανε μεγάλη απόκρουση!
18:27
10' Νέα τελική για τον Ατρόμητο. Ατομική ενέργεια και σουτ του Κιβρακίδη, το οποίο μπλόκαρε σχετικά εύκολα ο Παπαδόπουλος
18:32
15' Μακρινό σουτ του Μανούσου, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
18:36
16' Λάθος του βοηθού, ο οποίος υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον Ούμπιντες, ενώ αυτός καλυπτόταν καθαρά.
18:36
19' Μίνι διακοπή στο ματς, καθώς τραυματίστηκε ο Βασιλακάκης
18:37
20΄ Τα τελευταία λεπτά η Λαμία έχει πάρει ανάσες στην άμυνα κι έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο.
18:39
21' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Βασιλακάκη.
18:41
24' Επικίνδυνο γύρισμα του Ουάρντα, διώχνει ο Πίτι.
18:43
26' Ο Βάντερσον προσπάθησε να μπει στην περιοχή του Ατρόμητου, όμως ο Γιαννούλης με εξαιρετικό κόψιμο "καθάρισε".
18:44
27' ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
18:45
Εξαιρετική κάθετη του Ντιγκινί, ο Ουάρντα κινήθηκε ως κρυφός σέντερ φορ και με ψύχραιμο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχυτα
18:45
28' ΓΚΟΟΟΛ 2-0 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
18:46
Στο... καπάκι οι Περιστεριώτες διπλασιάζουν τα τέρματά τους. Ο Ουάρντα έκοψε για τον Γιαννούλη που έκανε το γύρισμα, η μπάλα πέρασε απ' τον Ντιγκινί, έφτασε στον Μανούσο ο οποίος με τον Παπαδόπουλο εκτός θέσης δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
18:50
33΄ Η Λαμία προσπαθεί να συνέλθει από το σοκ των δύο γρήγορων γκολ. Ο Ατρόμητος είναι το απόλυτο αφεντικό, συνεχίζει να πιέζει ψηλά και δεν απειλείται καθόλου στην άμυνα.
18:51
35' ΓΚΟΟΟΛ 3-0 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
18:53
Ό,τι θέλουν κάνουν οι Περιστεριώτες! Ο Μανούσος πέτυχε δεύτερο γκολ. Απέφυγε τον Κουκόλη και με το αντίθετο πόδι τελείωσε υποδειγματικά τη φάση.
18:53
37' Αλλαγή για την Λαμία. Ο Παντελιάδης στη θέση του Κουκόλη.
18:54
37' Τελική για την Λαμία. Έπειτα από στημένη φάση η μπάλα έφτασε στον Βάντερσον, ο οποίος έκανε με την μία το σουτ αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
18:56
39' Κίτρινη κάρτα στον Πίτι για φάουλ στον Κιβρακίδη. Σωστή.
18:58
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Κεφαλιά του Όμο έπειτα από κόρνερ, ο Γιαννιώτης με εντυπωσιακή απόκρουση κράτησε το "μηδέν" για τους γηπεδούχους.
19:02
45' Φάση για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, ο Παντελιάδης μπήκε στη φάση και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
19:02
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
19:03
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:03
Ο Ατρόμητος προηγείται 3-0 κόντρα στη Λαμία
19:04
Σε οκτώ λεπτά οι Περιστεριώτες σημείωσαν όλα τους τέρματα με τους Ουάρντα (27') και Μανούσου (28' και 33')
19:18
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:24
52' Η Λαμία έχει ανεβάσει τις γραμμές στο δεύτερο ημίχρονο. Ετοιμάζει κι άλλη αλλαγή ο Τεννές.
19:25
52' Αλλαγή για την Λαμία. Ο Αναστασόπουλος αντί του Ακόστα.
19:26
53' Σέντρα σουτ του Πίτι, η μπάλα πέρασε άουτ με τον Γιαννιώτη να δείχνει να ελέγχει την πορεία της.
19:28
56' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα για κράτημα στον Βάντερσον. Σωστή.
19:29
56' Φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Μανούσος βγήκε απ' τα μαρκαρίσματα και με σουτ στην κίνησε έστειλε την μπάλα αρκετά αουτ.
19:29
57' Μακρινό σουτ του Πίτι, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:30
58' Ωραία επίθεση για τον Ατρόμητο, ο Ούμπιντες γύρισε από τα δεξιά την μπάλα όμως ο Όμο έδιωξε πριν φτάσει στον Μανούσο.
19:34
61' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Φοβερή κίνηση του Ντιγκινί, ρόλαρε και απέφυγε τον Όμο έκανε το σουτ, όμως έδιωξε ο Παπαδόπουλος και στη συνέχεια της φάσης ο Μανούσος έστειλε την μπάλα άουτ.
19:35
63' Αλλαγή για την Λαμία. Στη θέση του Βουό πέρασε ο Φράγκος.
19:42
68' Τα λεπτά περνούν χωρίς κάποια φάση. Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει λόγο να πατήσει το γκάζι.
19:49
76' Ετοιμάζει την πρώτη του αλλαγή και ο Κάναντι.
19:50
78' Φάση για τη Λαμία. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μπλάζιτς, η μπάλα λίγο άουτ.
19:50
78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ουάρντα πέρασε ο Ντάουντα.
19:53
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μάντσον πέρασε ο Μπουσουλάτζιτς
19:56
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ρισβάνη πέρασε ο Καρασαλίδης.
20:01
89' Διαδικαστικό χαρακτήρα έχουν τα τελευταία λεπτά.
20:04
90' Φάση για τον Ατρόμητο. Σουτ του Ντάουντα, έδιωξε στην κλειστή γωνία ο Παπαδόπουλος.
20:05
90+2' Eυκαιρία για τον Ατρόμητο. Μανούσος και Ντιγκινί συνδυάστηκαν άψογα με τον πρώτο να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.