Λεβαδειακός-Απόλλων

17:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 6η αγωνιστική της Super League.
17:58
O Λεβαδειακός βρίσκεται στην 7η θέση με επτά βαθμούς, ενώ ο Απόλλων στην 16η με μόλις δύο. Οι γηπεδούχοι, πάντως, είναι αήττητη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν ακόμη τρίποντο!
17:59
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
18:00
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Τριποτσέρης, Μεντί, Φαβάρο, Ζαραδούκας, Νιάσε, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Τόνι Σίλβα, Μπραντάο.
18:00
Στον πάγκο βρίσκονται οι Ναμάσκο, Καλτσάς, Νουάνκο, Γιακουμάκης, Αντιλέχου, Μπελγκαζουανί, Καψάσκης.
18:01
Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντόες, Μπαρτολίνι, Παπάζογλου, Μπιτζιμίν, Κούρος, Χουάρες, Μενδρινός, Αλμπάνης, Μάατσεν, Καστιγέχος.
18:02
Στον πάγκο βρίσκονται οι Χουάντερσον, Μπαμπιάρζ, Κιταμπάλα, Κονέ, Σιατραβάνης, Μάατσι, Βαλλιάνος.
18:03
Να πούμε ότι ντεμπούτο στον πάγκο του Απόλλωνα κάνει ο Ζόραν Βούλιτς, ο οποίος διαδέχτηκε τον Άκη Μάντζιο.
18:09
Διαιτητής είναι ο Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας), βοηθοί του οι Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Αντώνης Σινιοράκης (Χανίων) και τέταρτος ο Γιώργος Λάμπρου (Εύβοιας)
18:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:16
Περίπου 500 οπαδοί στο γήπεδο. Μεταξύ αυτών και 60-70 φίλοι του Απόλλωνα.
18:20
4' Μακρινό σουτ του Νιάσε, μπλοκάρει εύκολα ο Τσόβιτς.
18:23
6' ΓΚΟΟΟΛ για τον Απόλλωνα!
18:25
Ο Μενδρινός εκτέλεσε το φάουλ, ο Παπάζογλου προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά αλλά βρήκε την μπάλα πέφτοντας και σκόραρε! Διαβουλεύσεις ανάμεσα σε βοηθό και διαιτητή, στην αρχή είχε υποδειχθεί οφσάιντ αλλά δεν υπήρχε κάτι τέτοιο! Τώρα διαμαρτύρονται για χέρι του σκόρερ οι γηπεδούχοι! Δεν φάνηκε ξεκάθαρα από το ριπλέι πως το έχει βάλει ο Παπάζογλου!
18:25
9' Κίτρινη κάρτα στον Μπραντάο για διαμαρτυρία.
18:27
11' O Μπραντάο σε μονομαχία με τον Μπαρτολίνι άπλωσε τον αγκώνα του. Δεν βρήκε τον αντίπαλό του, πάντως, με τον αμυντικό του Απόλλωνα να πέφτει στο έδαφος!
18:32
Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι. Ο Απόλλων Σμύρνης προηγείται 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Παπάζογλου.
18:33
17' Σουτ του Τόνι Σίλβα, δεν ανησύχησε ο Τσόβιτς που μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.
18:40
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Μετά από γύρισμα μέσα στην μικρή περιοχή, ο Νιάσε έκανε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Τσόβιτς μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
18:43
27' Eκτέλεση φάουλ του Μητρόπουλου από μακρινή απόσταση, η μπάλα στα... περιστέρια.
18:46
30' Φιλόδοξη προσπάθεια του Παπάζογλου, ο οποίος προσπάθησε πίσω από το κέντρο να κρεμάσει τον Επασί αλλά δεν βρήκε στόχο.
18:49
33' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Τσαμπούρη.
18:55
Κακός ο ρυθμός του παιχνιδιού, καθώς υπάρχει αρκετή ένταση και δυνατά μαρκαρίσματα.
18:56
40' Χαρίζει την κίτρινη κάρτα στον Καστιγέχος ο διαιτητής, καθώς ο Αργεντινός άπλωσε το χέρι του για να κλέψει την μπάλα.
19:00
Λειτουργεί εξαιρετικά σε όλες του τις γραμμές προς το παρών ο Απόλλων. Αμυντικά τα πάει περίφημα, τα χαφ του κρατάνε μπάλα, ενώ οι δύο εξτρέμ (Μάατσεν, Αλμπάνης) γυρίζουν αρκετά και ντουμπλάρουν τα μπακ.
19:02
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. Θα μπορούσε να δώσει και περισσότερα ο διαιτητής, καθώς στις διαβουλεύσεις που είχε με τον βοηθό στη φάση του γκολ χρειάστηκαν 4 με 5 λεπτά για να πάρουν απόφαση.
19:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Απόλλων Σμύρνης προηγείται 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Παπάζογλου από το 6ο λεπτό. Κακό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, χωρίς ρυθμό και ευκαιρίες.
19:07
Πολύ ωραίο το κλίμα ανάμεσα σε Γιάννη Κομπότη και Εμάνουελ Κονέ, οι οποίοι γνωρίζονται από την θητεία του δεύτερου στον Λεβαδειακό! Εικόνα live21961668/557.jpg
19:21
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
19:23
47' Μακρινό σουτ του Τόνι Σίλβα, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά.
19:26
50' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Η μπάλα στρώθηκε στον Νιάσε έξω από την περιοχή, έκανε το πλασέ αλλά πέρασε λίγο άουτ.
19:27
51' Κίτρινη κάρτα στον Χουάρες για φάουλ στον Τόνι Σίλβα.
19:27
52' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μπελγκαζουανί αντί Ζαραδούκα.
19:28
Έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός, προσπαθεί να πιέσει και να φτιάξει ευκαιρίες για να ισοφαρίσει το σκορ.
19:33
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Κεφαλιά του Μεντί μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μενδρινός έδιωξε σχεδόν πάνω στην γραμμή.
19:38
62' Σουτ του Τόνι Σίλβα από τα όρια της περιοχής, διώχνει με τα πόδια ο Τσόβιτς.
19:43
67' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σιατραβάνης αντί του Αλμπάνη που έτρεξε πάρα πολύ στα 67 λεπτά που έπαιξε.
19:44
68' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ για φάουλ στον Γιουσούφ.
19:45
70' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Γιακουμάκης αντί Νιάσε.
19:48
73' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Κονέ αντί Χουάρες.
19:55
80' Κίτρινη κάρτα στον Σιατραβάνη για φάουλ στον Τόνι Σίλβα.
19:57
82' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
19:58
Ο Μπιτζιμίν τράβηξε έξω από την περιοχή τον Γιακουμάκη, συνέχισε να τον τραβάει και μέσα και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
19:58
83' ΓΚΟΟΟΛ για τον Λεβαδειακό!
19:59
Ο Μπραντάο με εξαιρετική εκτέλεση ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Λεβαδεοακό!
20:01
Ο Απόλλων Σμύρνης πληρώνει ένα τραγικό λάθος ενός εκ των δύο κεντρικών του αμυντικών και δέχεται το γκολ λίγο πριν το φινάλε!
20:02
87' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μπαμπιάρζ αντί Μενδρινού.
20:04
88' Σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ.
20:06
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:07
90'+2' ΓΚΟΟΟΛ για τον Λεβαδειακό!
20:08
Πολύ γρήγορη αντεπίθεση του Λεβαδειακού, ο Τόνι Σίλβα άνοιξε για τον Γιακουμάκη και αυτός με τρομερό σουτ, έστειλε την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας του Τσόβιτς! Απίθανο γκολ από τον Έλληνα επιθετικό!
20:11
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Λεβαδειακός με φοβερή ανατροπή στο φινάλε επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης και παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα. Χωρίς νίκη οι «κυανόλευκοι» μετά το πέρας έξι αγωνιστικών στην Super League.