Λαμία-Κέρκυρα

14:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-Κέρκυρα, για την 11η αγωνιστική της Super League.
14:44
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στη 10η θέση του πρωταθλήματος με 12 βαθμούς και προέρχονται από το 0-0 στην έδρα του Λεβαδειακού.
14:45
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είναι μια θέση πιο κάτω με δύο βαθμούς λιγότερους και προέρχονται από το εντός έδρας 1-1 με την ΑΕΛ.
14:48
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
14:50
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Ακόστα, Πίτι, Βάντερσον.
14:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Πίτκας, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Ντακόλ, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος.
14:52
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Γκομέζ, Ντιόγκο, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Σιόντης, Μπαλάφας, Ιωάννου, Επστάιν, Κόντος, Παμλίδης.
14:53
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους βρίσκονται οι Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Γεωργίου, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Μπάουμαν, Νούνες.
14:56
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου), με βοηθούς τους Ανδρέα Φωτόπουλο (Αθήνας), Γιώργο Κουντουρέλη (Αθήνας) και τέταρτος είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας).
14:58
Ξεκινάει εντός ολίγου το ματς, καθώς οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο
14:58
Πρώτα όμως θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή λόγω της φονικής πλημμύρας που έπληξε τη χώρα
15:02

Έναρξη στο ματς!

15:07
Θα γίνει αλλαγή ο Αναστασιάδης, λόγω τραυματισμού
15:08
Καλή φάση για την Κέρκυρα που εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι δεν μπορεί να πατήσει καλά ο Αναστασιάδης και παραλίγο να κάνει τη ζημιά ο Παμλίδης
15:09

6' Γκολ η Κέρκυρα, 0-1!

Ο Σοϊλέδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά με το δεξί και ο Παμλίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι ο Αναστασιάδης (που θα γίνει αλλαγή) ήταν εκτός γηπέδου, καθώς ο επιθετικός τους πήδηξε για κεφαλιά δίχως να έχει προσωπικό αντίπαλο.
15:13
7'Ο Κουκόλης στη θέση του Αναστασιάδη.
15:13
8' Κίτρινη κάρτα στον Άρη Σοϊλέδη για φάουλ στον Βασιλαντωνόπουλο
15:15

12' Δοκάρι για την Λαμία

Ο Μπλάζιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο αριστερά και υποδέχθηκε την μπάλα μετά από τη σέντρα του Βάντερσον, έκανε ωραίο πλασέ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και προσέκρουσε στο αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου.
15:17
15' Πολύ καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Σέντρα του Γκομέζ, σουτ με το δεξί του Επστάιν και η μπάλα λίγο εκτός.
15:19
17' Εκτέλεση φάουλ του Πίτι από καλή θέση, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Γιαννακόπουλος
15:31
29' Κίτρινη στον Παντελιάδη
15:37
35' Σουτ του Πίτι έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά από την αντίπαλη εστία.
15:41
39' Νέο σουτ του Πίτι έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός και πάλι. Αυτήν τη φορά λίγο πάνω από το δοκάρι του Γιαννακόπουλου
15:41
15:41
Οι πανηγυρισμοί για το 0-1 που έγινε στο 6'
15:44
41' Κι άλλη τελική -δίχως να απειλήσει ιδιαίτερα- για τον Πίτι, που όσες φορές του έχει έρθει η μπάλα έχει σουτάρει με τη μια
15:45
43' Τελική για την Κέρκυρα. Σουτ του Σιόντη με το αριστερό, η μπάλα έξω.
15:47

45' Πέναλτι για τη Λαμία!

Ο Σοϊλέδης τράβηξε το αριστερό χέρι του Πίτι που έπεσε αρκετά εύκολα. Δείχνει να είναι αυστηρή η υπόδειξη.
15:48
Με δέκα η Κέρκυρα, καθώς ο Σοϊλέδης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα
15:49
Ο Πίτι θα το εκτελέσει
15:50

45' + 1' Γκολ η Λαμία, 1-1!

Ο Πίτι εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα δεξιά και τον Γιαννακόπουλο από την άλλη.

Τέλος πρώτου μέρους. Λαμία-Κέρκυρα 1-1

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 6' με την κεφαλιά του Παμλίδη (εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι είχαν αριθμητικό πλεονέκτημα) και έλεγχαν το ματς σχεδόν σε ολόκληρο το πρώτο μέρος, μέχρι να φθάσουμε στις καθυστερήσεις. Εκεί άλλαξαν ΕΝΤΕΛΩΣ τα δεδομένα και η πλάστιγγα έχει γείρει προς τους γηπεδούχους. Ο Πίτι ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι (αυστηρή η απόφαση) και παράλληλα οι "Φαίακες" έμειναν λόγω της δεύτερης κίτρινης στον Σοϊλέδη. Δευτερόλεπτα μετά, η Κέρκυρα έμεινε με εννέα λόγω δεύτερης κάρτας στον Μπαλάφα που έκανε άγαρμπο μαρκάρισμα.
16:07
Αλλαγή για την Κέρκυρα. Αρτυματάς αντί Κοντού στο παιχνίδι
16:08

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:09
16:13
50' Τσούκαλος αντί Κουκόλη στο ματς
16:17
Όπως είναι λογικό, η Κέρκυρα έχει κλειστεί στα καρέ της έχοντας σημαντικό αριθμητικό μειονέκτημα
16:18
56' Σπίνουλας αντί Ντιόγκο στο ματς για την Κέρκυρα
16:28
65' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ του Βάντερσον με το δεξί έπειτα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του αντίπαλου πορτιέρο.
16:29
66' Ντακόλ αντί Ακόστα στο ματς
16:32
69' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Κεφαλιά του Πίτι, η μπάλα λίγο δίπλα.
16:35
73' Κι άλλη ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ του Βάντερσον από τα δεξιά, λίγο εκτός η μπάλα.
16:37
75' Νούνιες αντί Επστάιν στο ματς
16:39
76' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία. Σουτ του Πίτι έδιωξε ο Γιαννακόπουλος και απομάκρυνε με τη βοήθεια της άμυνάς του.
16:50
88' Απειλεί η Λαμία. Σουτ του Πίτι από μακρινή απόσταση, έδιωξε με δυσκολία ο Γιαννακόπουλος.