Καλησπέρα σας
19:10
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Λεβαδειακό για την 11η αγωνιστική της Super League
19:11
Ο Ολυμπιακός έχει την ευκαιρία με νίκη να φτάσει τον Ατρόμητο και την ΑΕΚ στους 20 βαθμούς που είναι στην 1η θέση.
19:12
Από την άλλη πλευρά, χωρίς άγχος ο Λεβαδειακός που έχει κάνει εξαιρετική πορεία έχει 15 βαθμούς και είναι μαζί με τον Πανιώνιο στην 5η θέση.
19:13
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Προτό – Ομάρ, Μποτία, Σισέ, Κούτρης – Ζιλέ, Ταχτσίδης – Καρσελά, Φορτούνης, Μάριν - Ανσαριφάρντ
19:14
Πάγκος: Καπίνο, Τζούρτζεβιτς, Μαρτίνς, Ένγκελς, Φιγκέιρας, Πάρντο, Σεμπά
19:15
19:23
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Επασί, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Φαβάρο, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας, Νουάνκο, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης
19:23
Πάγκος: Ναμάσκο, Τόνι Σίλβα, Αντιλέχου, Σουμπίνιο, Καλτσάς, Ιωαννίδης, Νίκας
19:24
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Α’ βοηθός: Εμμανουήλ Καλφάκης Β’ βοηθός: Σπυρίδων Βασιλόπουλος 4ος διαιτητής: Άγγελος Ζαραβίνος
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:30
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων από τις πλυμμήρες στη Δυτική Αττική.
19:31
Έναρξη του ματς
19:36
5' Χωρίς κάτι το σπουδαίο στο ματς μετά το πεντάλεπτο
19:41
10' Ισορροπεί στα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός, που δέχθηκε πίεση, αλλά όχι και φάσεις από τον Ολυμπιακό
19:44
13' Σέντρα-σουτ του Μαριν, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Επασί.
19:45
14' Συνεχόμενα κόρνερ για τον Ολυμπιακό
19:47
16' Με σέντρες από τα πλάγια προσπαθεί να προκαλέσει ρήγματα ο Ολυμπιακός
19:50
18' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με το σουτ του Γιουσούφ να κοντράρει καίρια ο Μποτία
19:50
19' Στο 69% υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή της μπάλας
19:51
20' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Επασί
19:53
22' Ενοχλήσεις έχει στα πλευρά ο Ζιλέ, όπως είπε στον πάγκο του Ολυμπιακού
19:56
25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καρσελά ελίχθηκε από τα δεξιά και μπήκε στην περιοχή, θέλησε να τη στρώσει στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Φορτούνη και πέρασε άουτ, δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Επασί
19:59
27' Συνεργασία από τα αριστερά με τον Μάριν και τον Ανσαριφάρντ, ο Ιρανός θέλησε να γυρίσει την μπάλα δίνοντας έτοιμο γκολ στον Φορτούνη, αλλά ο Φαβάρο έδιωξε την τελευταία στιγμή
20:00
29' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ταχτσίδης με πλάτη στην εστία γύρισε το σώμα του και πλάσαρε μέσα από την περιοχή, με τον Επασί να απομακρύνει με υπερένταση
20:02
31' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ-α-τετ του Ανσαριφάρντ με τον Επασί, απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Βοιωτών
20:03
32' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!. Τέλεια πάσα του Μάριν που βγάζει τον Ανσαριφάρντ μόνο του απέναντι από τον Επασί, αλλά το πλασέ του ήταν κακό, η μπάλα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.
20:05
34' Συνεχίζεται το ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών από τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Κούτρη στο σημείο του πέναλτι, με τη μία το σουτ από τον Φορτούνη και φανταστική επέμβαση του Επασί.
20:11
Τρομερό δεκάλεπτο (25'-35') για τον Ολυμπιακό που δημιούργησε 4 κλασικές ευκαιρίες
20:14
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΖΙΛΕ! Ο Φορτούνης δίνει την πάσα στον Ζιλέ που μπαίνει μέσα στην περιοχή, προσποιείται βγάζοντας από τη φάση τους Τριποτσέρη και Ζαραδούκα και με ιδανικό πλασέ νικάει τον Επασί!
20:16
45' Σουτ του Μάριν, η μπάλα άουτ.
20:17
Δύο λεπτά καθυστερήσεις
20:19
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού με το γκολ του Ζιλέ στο 43'
20:34
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:40
51' Δεν έχει την ίδια ένταση μετά το 1-0 ο Ολυμπιακός
20:40
52' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Τριποτσέρης έχει "κλειδώσει" το χέρι του Κούτρη και τον ανατρέπει
20:41
53' Χαμένο πέναλτι από τον Φορτούνη! Διάλεξε την αριστερή γωνιά της εστίας του Επασί, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
20:44
55' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Με τη μία το πλασέ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα κατευθυνόταν στη γωνία της εστίας του Επασί, αλλά και πάλι ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού απέκρουσε
20:46
58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Ζαραδούκας, μέσα ο Σουμπίνιο
20:49
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Καρσελά, μέσα ο Σεμπά
20:50
61' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ-α-τετ του Ανσαριφάρντ και πάλι απέκρουσε ο Επασί και στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού απέκρουσε και το σουτ του Ομάρ
20:56
67' Φαίνεται ότι ο Λεβαδειακός δείχνει μια διάθεση να διεκδικήσει κάτι από το ματς.
20:56
68' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, έδιωξε με υπερένταση ο Προτό
20:57
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Εκτέλεση κόρνερ από τους Βοιωτούς, έπιασε την κεφαλιά χωρίς καν να σηκωθεί από το έδαφος ο Γιακουμάκης και κάνει το 1-1!
20:59
71' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι, ο Γιακουμάκης βγαίνει φάτσα με τον Προτό, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και απέρκουσε ο Βέλγος. Στη συνέχεια έδιωξε σε κόρνερ ο Κούτρης
21:05
77' Φαίνεται εντελώς αμήχανος ο Ολυμπιακός μετά την ισοφάριση του Λεβαδειακού
21:06
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ταχτσίδης, μέσα ο Μαρτίνς
21:09
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Τζούρτζεβιτς
21:10
82' Σε θέση βολής ο Τζούρτζεβιτς που στέλνει την μπάλα άουτ
21:12
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ 2-1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΤΡΗ! Πολύ δυνατό σουτ του Κούτρη έξω από την περιοχή, ο Επασί κάνει τρομερό λάθος και ο Ολυμπιακός ξαναπαίρνει το προβάδισμα
21:20
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
21:23
Λήξη της αναμέτρησης.
21:24
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού, χάρη στο γκολ του Κούτρη στο 84' και την γκέλα του Επασί.