Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης

14:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης, για την 14η αγωνιστική της Super League.
14:41
Οι γηπεδούχοι, που προέρχονται από την ήττα με 3-1 από τον Ολυμπιακό, είναι στην 14η θέση της Super League με 11 βαθμούς.
14:42
Οι φιλοξενούμενοι, που προέρχονται από το 4-0 επί της Κέρκυρας, είναι στην έκτη θέση με 18 βαθμούς.
14:44
Πάμε σίγα-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:45
Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπιτζιμίν, Κούρος, Παπάζογλου, Χουάρες, Αλμπάνης, Ανιέτε, Κονέ, Ελμπάζ.
14:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Χουάντερσον, Μπαμπιάρζ, Κιταμπάλα, Μάατσι, Μενδρινός, Βαλλιάνος, Μπαρτολίνι
14:46
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Ίγκορ Σίλβα, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Πασαλίδης, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Τσιλιανίδης, Μανιάς
14:46
Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Τσίφτσης, Σελίν, Τσουκαλάς, Γκοντό, Δουβίκας, Ισνάλδο, Μπέρτος
14:47
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης. Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος, Σταύρος Σίπκας Τέταρτος Διαιτητής: Γεώργιος Μπλάνας
14:52
14:59
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων...
15:00

Έναρξη στο ματς!

15:03
Μικρή διακοπή στο ματς. Στο έδαφος ο Κούρος
15:06
15:09
8' Απειλεί ο Απόλλων. Δυνατό σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή, διώχνει ασταθώς ο Αθανασιάδης και στη συνέχεια ο Ανιέτε έστειλε την μπάλα εκτός από πλεονεκτική θέση.
15:12
Επίθεση του Αστέρα με καλές προϋποθέσεις, σταματάει επειδή έκανε χέρι ο Μανιάς μέσα στην περιοχή
15:16
15' Απειλεί ο Αστέρας. Πλαγιοκόπησε από τα αριστερά ο Τσιλιανίδης, αλλά στη συνέχεια σταμάτησε η φάση επειδή ο Καλτσάς υποδείχθηκε σε θέση offside και ενώ ο Μπιτζιμίν είχε διώξει την μπάλα λίγο νωρίτερα.
15:18
18' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μανιάς βρέθηκε σε θέση βολής και έκανε σκαστό-αδύναμο σουτ, με τον Μπιτζιμίν να του βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ.
15:19
19' Απειλεί και πάλι ο Αστέρας. Ο Ιγκόρ Σίλβα βγήκε ταχύτατα στην κόντρα, έκανε το γύρισμα και ο Κύργιας έδιωξε την μπάλα σχεδόν πάνω στη γραμμή της εστίας.
15:20
Το μομέντουμ είναι για τον Αστέρα, πιέζει τους γηπεδούχους.
15:20

20' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 0-1!

Ύστερα από στημένη φάση του Τόνσο, κεφαλιά-πάσα του Ιγκλέσιας από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ο Καλτσάς εξ' επαφής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με προβολή.
15:22
22' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά, αλλά το μονοκόμματο σουτ που έπιασε ήταν... τζούφιο.
15:24
Η κατοχή της μπάλας είναι 52%-48% υπέρ του Αστέρα
15:25
15:29
29' Καλή επίθεση από τον Απόλλωνα, τη σταμάτησαν οι φιλοξενούμενοι διώχνοντας σε κόρνερ και ενώ ήταν έτοιμος να εκτελέσει ο Ελμπάζ.
15:30
29' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Εκτέλεση κόρνερ για τους γηπεδούχους και κεφαλιά του Μπιτζιμίν από πολύ καλή θέση, η μπάλα πέρασε εκτός.
15:32
Πιέζει ο Απόλλων τα τελευταία λεπτά
15:33
15:34
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα του Τόνσο, που βρήκε τον αμαρκάριστο Γιαννούλη, με τον δεύτερο να μην βρίσκει εστία από εξαιρετική θέση.
15:40
40' Σέντρα του Αλμπάνη από τα αριστερά, κεφαλιά του Ελμπάζ και η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία. Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα.
15:44
44' Ψαλιδάκι του Αλμπάνη από την καρδιά της περιοχής του Αστέρα, η μπάλα πέρασε εκτός
15:47

Ημίχρονο στη Ριζούπολη. Απόλλων-Αστέρας 0-1.

Το μοναδικό τέρμα έχει πετύχει η ομάδα του Παντελίδη με προβολή του Καλτσά στο 20', έπειτα από φάουλ του Τόνσο και κεφαλιά-πάσα του Ιγκλέσίας. Ανώτεροι συνολικά οι φιλοξενούμενοι, που θα μπορούσαν να είχαν πετύχει δεύτερο τέρμα με τον Γιαννούλη (33'). Έβγαλε αντίδραση ο Απόλλων στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους, αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το καλό του διάστημα.
15:51
Πρόκειται για την τρίτη ασίστ του Ιγκλέσιας στα πέντε τελευταία ματς. Στα προηγούμενα 208 δεν είχε καμία
16:02

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:03
47' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Ελμπάζ ελίχθηκε ωραία λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Πασαλίδης τον έκοψε με αυτοθυσία
16:07

51' ΓΚΟΛ ο Απόλλων, 1-1!

Ωραίο-συρτό σουτ του Αλμπάνη λίγο έξω από την περιοχή (όπου έφθασε βρίσκοντας αρκετό χώρο), ο Αθανασιάδης έπεσε στην αριστερή του γωνία και δεν μπόρεσε να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του.
16:10
54' Κίτρινη στον Ιγκλέσιας
16:14
57' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ισνάλδο αντί Τσιλιανίδη στο ματς
16:20
63' Καλή επίθεση για τον Απόλλωνα με ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Ανιέτε έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και δεν μπόρεσε να βρει συμπαίκτη του.
16:23
67' Κίτρινη για τον Απόλλωνα, την είδε ο Παπάζογλου.
16:27

70' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-2!

Η φάση ξεκίνησε από ωραίο άνοιγμα του Ισνάλδο προς τα δεξιά, όπου ήταν ο Καλτσάς, ο οποίος έκανε το γύρισμα για τον Μανιά που από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεν πανηγύρισε ο έμπειρος φορ, ο οποίος έχει φορέσει τη φανέλα του Απόλλωνα.
16:32
75' Μάατσι αντί Κοντοέ στο ματς για τον Απόλλωνα.
16:33
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Τσουκαλάς αντί Μανιά στο ματς
16:37

80' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-3!

Κόλλησε η άμυνα του Απόλλωνα έπειτα από γέμισμα των φιλοξενούμενων και ο Καλτσάς που κυνήγησε τη φάση βρέθηκε μέσα στην περιοχή και νίκησε τον Τσόβιτς για δεύτερη φορά
16:40
83' Σουτ του Μάατσι, που μπλόκαρε ο Αθανασιάδης, αλλά έχει υποδειχθεί σε αντικανονική θέση.
16:44
87' Αλλαγή για τον Αστέρα. Σελίν αντί Καλτσά στο ματς.