Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΣ στο Καραϊσκάκη. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΣ.
14:34
Ματς στο Καραϊσκάκη για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:35
Οι ερυθρόλευκοι καλούνται να εκμεταλλευτούν την χθεσινή γκέλα της ΑΕΚ απέναντι στον Απόλλωνα και με νίκη να περάσουν στην κορυφή.
14:36
Έχουν 29 βαθμούς κι εφόσον πάρουν τους τρεις βαθμούς θα φτάσουν στους 32 και θα κλείσουν στην κορυφή τον πρώτο γύρο.
14:36
Οι Γιαννιώτες που προέρχονται από τέσσερις σερί ισοπαλίες βρίσκονται στην 8η θέση με 17 βαθμούς.
14:37
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.
14:42
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
14:42
Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Προτό, Ομάρ, Ένχελς, Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Οτζίτζα, Μάριν, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ
14:42
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Μποτία, Τζούρτζεβιτς, Ζιλέ, Μπεν, Φιγκέιρας, Πάρντο
14:42
ΠΑΣ (Γιάννης Πετράκης): Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Λίλα, Γιάκος, Κόντε, Μαυροπάνος, Μανθάτης, Αποστολόπουλος, Χαλκιαδάκης, Μπέριος
14:59
1' Σέντρα
15:03
3΄ Σωστή χρήση του πλεονεκτήματος από τον Τζήλο! Έπειτα από επαφή του Μάριν η μπάλα έφτασε στον Ανσαριφάρντ ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα αλλά από θέση οφσάιντ. Ο διαιτητής δεν μέτρησε σωστά το τέρμα του Ιρανού και γύρισε πίσω τη φάση για φάουλ στον Γερμανό.
15:03
4' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ και ο Γιαννίκογλου έδιωξε σε κόρνερ.
15:05
5' Κεφαλιά του Σισέ έπειτα από κόρνερ η μπάλα πέρασε άουτ. Υπάρχουν αρκετά νεύρα ανάμεσα στον στόπερ των ερυθρόλευκων και τον Μπέριο.
15:09
10' Επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά, ο Ρομαό απομάκρυνε
15:09
11' Πολλά νεύρα Όλοι οι παίκτες του Ολυμπιακού είναι έξαλλοι με τον Μπέριο.
15:10
11' Από μία κίτρινη σε Ταχτσίδη και Μπέριο. Έπρεπε να δεχτεί και ο Ρομαό, ο οποίος έσπρωξε τον αμυντικό του ΠΑΣ μετά από ένα φάουλ που του έκανε.
15:15
16' Φάση για τον Ολυμπιακό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα κόντραρε στο τείχος κι έφυγε λίγο πάνω απ'την εστία.
15:20
19' Ο Ένχελς πάτησε τον Κόντε έξω από την περιοχή σε πλάγια θέση. Ο διαιτητής και ο βοηθός δεν το είδαν και στη συνέχεια έδωσαν φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού επειδή ο παίκτης του ΠΑΣ έπιασε την μπάλα με το χέρι του μετά την πτώση του στο χορτάρι.
15:21
22' Επικίνδυνο γύρισμα του Κούτρη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους.
15:22
22' Μακρινό σουτ του Μανθάτη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ. Θα μπορούσε να κάνει καλύτερη επιλογή ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ.
15:27
25' Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Μάριν. Ο Μαυροπάνος δεν του έκανε κάτι και ο Γερμανός έπεσε επειδή τα πόδια τους μπερδεύτηκαν.
15:29
29' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βρέθηκε στην περιοχή από πλάγια θέση έκανε ωραίο γύρισμα, ωστόσο η μπάλα πέρασε. Θα μπορούσε να τελειώσει και μόνος του τη φάση.
15:34
35' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάκου, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία του Προτό.
15:37
37' Έχει παγώσει τον ρυθμό του ματς ο ΠΑΣ, που στέκεται άψογα μέχρι στιγμής και δεν απειλείται. Οι ερυθρόλευκοι έχουν την κατοχή, όμως δεν μπορούν να "ανοίξουν" την αντίπαλη άμυνα.
15:38
39' Ωραία σέντρα του Μάριν από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους.
15:40
40' Κίτρινη στον Σισέ, ο οποίος πάτησε τον Λίλα. Σωστή.
15:42
43' Μακρινό σουτ του Οφόε, η μπάλα άουτ.
15:44
45' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Μάριν άνοιξε στον Φορτούνη, ο οποίος δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Γιαννίκογλου μπλόκαρε εύκολα το χλιαρό σουτ που επιχείρησε.
15:45
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.
15:46
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
15:46
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΣ στο Φάληρο.
15:47
Ο ΠΑΣ στέκεται άψογα και δεν έχει επιτρέψει μέχρι στιγμής στους ερυθρόλευκους να γίνουν απειλητικοί. Ακυρώθηκε σωστά γκολ του Ανσαριφάρντ στο 3' για οφσάιντ.
16:00
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
16:03
48' Φωνές των παικτών του Ολυμπιακού για έμμεσο. Ο Μαυροπάνος γύρισε με το πόδι την μπάλα στον Γιαννίκογλου, ωστόσο, δεν ήταν σκόπιμο και ο διαιτητής άφησε σωστά το ματς να συνεχιστεί.
16:05
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Οτζίτζα πέρασε καταπληκτικά στον Ανσαριφάρντ, αλλά αυτός με σουτ από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα άουτ.
16:10
55' Κακό γύρισμα του Σισέ, προς τον Προτό, ο οποίος δεν πρόλαβε και ο ΠΑΣ κέρδισε κόρνερ.
16:11
56' Αντεπίθεση για τους ερυθρόλευκους, αλλά ο Μάριν δεν έκανε σωστή σέντρα. Πρώτη φορά που βρήκαν οι παίκτες του Ολυμπιακού ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκαν.
16:11
56' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο αντί του Ταχτσίδη.
16:12
58' Ο Φορτούνης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, δοκίμασε το πόδι του, αλλά έστειλε άουτ την μπάλα.
16:16
61' Το παιχνίδι συνεχίζεται ύστερα από μία μίνι διακοπή λόγω ενός προβλήματος που αντιμετώπιζε ο Μαυροπάνος.
16:17
63' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
16:18
Ο Μάριν το πήρε πάνω του! Βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
16:19
64' Φάουλ του Λίλα στον Μάριν στον χώρο του κέντρου. Ο Τζήλος θα μπορούσε να δείξει δεύτερη κίτρινη στον μέσο του ΠΑΣ, η οποία θα ήταν η δεύτερη. Διαμαρτύρεται στον τέταρτο ο Λεμονής.
16:19
64' Κίτρινη κάρτα στον Κόντε για μαρκάρισμα στον Ρομαό.
16:23
68' Σουτ του Ανσαριφάρντ από πλάγια θέση η μπάλα άουτ. Πριν από αυτή τη φάση ο Οφόε, μάρκαρε χρησιμοποιώντας τον αγκώνα του και χτύπησε τον Λίλα και κακώς δεν πήρε την κίτρινη κάρτα.
16:27
73' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό και στη συνέχεια γκολ που κακώς δεν μέτρησε! Ο Οτζίτζα βρήκε εξαιρετικά τον Ανσαριφάρντ ο οποίος σημάδεψε το οριζόντιο του Γιαννίκογλου και στη συνέχεια η μπάλα έσκασε εντός εστίας. Ο διαιτητής και ο βοηθός δεν το είδαν.
16:29
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Ανσαριφάρντ πέρασε ο Τζούρτζεβιτς
16:30
75' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό.
16:32
78' Σουτ του Πάρντο από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
16:33
78' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Χαλκιαδάκη πέρασε ο Μπετρά.
16:34
79' Γύρισμα του Πάρντο από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Γιαννίκογλου.
16:37
82' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα.
16:38
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Σκόνδρα πέρασε ο Βιντάλ.
16:39
84' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Σισε πήρε την κεφαλιά αλλά ο Γιαννίκογλου έδιωξε.Ένα κλικ πιο μπροστά ήταν ο παίκτης του Ολυμπιακού, αλλά ο βοηθός δεν το είδε.
16:42
88' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σισέ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ο Ζιλέ παίρνει τη θέση του.
16:43
88' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Ο Νικολιάς αντί του Μανθάτη.
16:45
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
16:48
90'+3': Λήξη του αγώνα.